ثمره تلاش کارگروه های پروژه مهر؛ آمادگی مدارس فردیس برای بازگشایی
پرینت
#۴١۴٢
95/06/06 شنبه 13:03

ثمره تلاش کارگروه های پروژه مهر؛ آمادگی مدارس فردیس برای بازگشایی

برای تأمین بودجه و اجرای پروژه مهر، سرفصلی در وزارت آموزش و پرورش تعیین نشده و مدارس با استفاده از ظرفیت خیرین و کمک های انجمن اولیا و مربیان مدارس را برای بازگشایی مجدد آماده می کنند و با وجود همه کمبودها هم اکنون اغلب مدارس شهرستان فردیس برای بازگشایی مجدد آماده است

فردیس نیوز-   پروژه مهر فرآیندی است که مجموعه ای از کادر مدرسه، محیط آموزشی را برای بازگشایی با ساختار مناسب و منظم آماده می سازند. پروژه مهر شامل کارگروه های مختلف توجیه و تبلیغ، ساماندهی نیروی انسانی، توسعه و تجهیز و تأیید صلاحیت می باشد که وظایفی از جمله آگاه سازی و اطلاع رسانی مناسب، تأمین نیروی انسانی مورد نیاز، احصای نیازهای مدرسه و  رفع آنها را بر عهده دارند. پروژه مهر آموزش و پرورش شهرستان فردیس نیز در قالب این کارگروه ها تا کنون اقدامات مناسبی را انجام داده است. شرح این اقدامات را توسط مسئولین کارگروه ها می خوانیم؛

به گزارش فردیس نیوز، معاون آموزشی متوسطه و دبیر پروژه مهر آموزش و پرورش شهرستان فردیس گروه بندی مدارس و معین قرار دادن معاونت های آموزش و پرورش برای هر گروه را از جمله مهمترین اقدامات پروژه مهر شهرستان فردیس عنوان کرد و افزود: این کار برای اولین بار در کشور و برای رفع بهتر مشکلات مدارس برای بازگشایی، هر 20 مدرسه تحت نظارت یکی از معاونت های آموزش و پرورش شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: متأسفانه برای تأمین بودجه و اجرای پروژه مهر، سرفصلی در وزارت آموزش و پرورش تعیین نشده و مدارس با استفاده از ظرفیت خیرین و کمک های انجمن اولیا و مربیان مدارس را برای بازگشایی مجدد آماده می کنند و با وجود همه کمبودها هم اکنون اغلب مدارس شهرستان فردیس برای بازگشایی مجدد آماده است.

منصور منصوربخت گفت: طبق تعامل اداره کل آموزش و پرورش استان با شهرداری کرج، مقرر شد شهرداری ها برای آسفالت، رنگ آمیزی و  شاداب سازی فضای خارجی مدارس کمک کنند که در خصوص شاداب سازی تا کنون اقدام مؤثری صورت نگرفته است.

 وی با بیان اینکه در شهرستان فردیس با کمبود فضای آموزشی مواجهیم گفت: تنها مدرسه ای که امسال به فضای آموزشی شهرستان فردیس اضافه می شود، مدرسه دخترانه نمونه دولتی شهید مطهری در مقطع متوسطه اول است و مدرسه خیرساز شهرک بعثت نیز برای سال تحصیلی جاری آماده نمی شود. تأمین فضای آموزشی مورد نیاز در شهرستان فردیس، همت همگانی مسئولین، مردم و خیرین را می طلبد.

رئیس کارگروه توجیه و تبلیغ پروژه مهر نیز از آمادگی مدارس برای شروع سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: با توجه به حساسیت انتخاب رشته توسط دانش آموزان پایه دهم در مقطع متوسطه اول، این کارگروه از خردادماه سال جاری برای آگاه سازی دانش آموزان این مقطع، به برگزاری جلسات مشاوره با استفاده از مشاورین مدارس و مسابقات گروهی  به منظور کشف استعدادهای دانش آموزان و هدایت آن ها به سمت رشته متناسب با استعداد آنها، اقدام نمود.

سجاد سرزعیم همچنین برگزاری کارگاه های آموزشی برای خانواده ها و دانش آموزان، به منظور آشنایی بیشتر آنها با رشته های مختلف و انتخاب رشته تحصیلی  را از اقدامات دیگر کارگروه توجیه و تبلیغ پروژه مهر شهرستان فردیس خواند.

وی افزود: برای برگزاری مراسم باشکوه بازگشایی مدارس اطلاع رسانی با خانواده ها بویژه در پایه اول ابتدایی انجام و مقدمات برگزاری مراسم نمادین با حضور فرماندار و امام جمعه شهرستان فراهم شده است. ضمن اینکه هماهنگی لازم برای حضور مدیرآموزش و پرورش فردیس برای ارائه گزارش عملکرد در خطبه های پیش از نمازجمعه شهرستان تا قبل از آغاز سال تحصیلی انجام شده است.

رئیس کارگروه نظارت و ارزیابی پروژه مهر شهرستان فردیس نیز گفت: در این کارگروه عملکرد مدیر تا سرایدار مدارس مورد نظارت و ارزیابی قرار می گیرد. بازرسی از مدارس توسط همکاران این کارگروه، اداره کل آموزش و پرورش استان و گاهی از سوی  وزارتخانه بصورت موردی انجام می شود. گاهی مدیران در انجام وظایف خود کاهلی می کنند که با آنها برخورد قانونی می شود.

علی زالی با بیان اینکه همشهریان محترم می توانند شکایات خود را از طریق تلفن رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش فردیس با شماره 32801901 تماس حاصل کنند خاطر نشان کرد: سامانه ثیت شکایات  shekayat.medu.irنیز بر روی سایت وزارت آموزش و پرورش قرار دارد که به هر دو مورد رسیدگی می شود.

وی تأکید کرد: مدارس حق دریافت هیچگونه مبلغی جز بیمه، هزینه کتاب و شهریه در مدارس خاص را ندارند و مردم در صورت مشاهده تخلف می توانند اینگونه موارد را گزارش نمایند.

فروهر کاووسی رئیس کارگروه نیروی انسانی پروژه مهر، در این خصوص گفت: از سال 90 ثبت نام دانش آموزان از طریق سیستم الکترونیکی سناد انجام می شودکه طبق تعامل با سازمان ثبت احوال کلیه اطلاعات دانش آموزان بر روی این سامانه قرار دارد و هم اکنون این سامانه برای ثبت نام کلیه پایه های تحصیلی باز است و داش آموزان پایه دهم نیز می توانند مراحل پیش ثبت نام خود را انجام دهند.

وی ادامه داد: شیوه نامه نقل و انتقالات نیز از طریق پروژه مهر اجرا می شود. با توجه به نیازهای نیروی انسانی در سطح منطقه طبق تفاهم نامه توسعه سنواتی با اداره کل آموزش و پرورش، مجوز سقف تعداد نیرو های غیرموظف و حق التدریس در سطح شهرستان گرفته می شود. همچنین ساماندهی فضا و تجهیزات و استقرار پایه دهم در آموزش و پرورش، ساماندهی نیروها در رشته های تخصصی، ساماندهی انتصاب مدیران، تغذیه اطلاعات سیستم بگفا بر اساس آخرین تغییرات، برگزاری کلاس های ضمن خدمت ویژه پایه دهم متوسطه، تعیین تراکم دانش آموزان و  ساماندهی سنجش آمادگی تحصیلی دانش آموزان در این کارگروه انجام می شود.

کاووسی همچنین گفت: با ابتکار ویژه کارگروه نیروی انسانی ، تشکیل کمیته پشتیبان  برای سامانه سناد و پورتال همکار در پروژه مهر شهرستان فردیس صورت گرفته است.

نجم الدین قاضی میرسعید رئیس کارگروه تعمیر و تجهیز پروژه مهر ضمن بیان مشکلات کمبود فضای آموزشی در شهرستان گفت: آماده سازی فضای فیزیکی مدارس بر عهده این کارگروه است. با اجرای طرح هجرت بهسازی، آماده سازی و رنگ آمیزی کلاس ها و بازسازی میز و نیمکت های فرسوده توسط دانش آموزان در مدارس انجام می شود.

وی افزود: حدود ۳۰ مدرسه با قدمت بالای ۳۰ سال در شهرستان فردیس  وجود دارد و برای بازسازی آنها با اداره کل نوسازی مدارس استان البرز مکاتبه شده است ولی با توجه به کمبود بودجه دولتی این هزینه  تامین کننده بودجه مورد نیاز نخواهد بود.

قاضی میرسعید گفت: ۳ منطقه بحرانی در شهرستان فردیس شامل شهرک وحدت،شهرک ارم و شهرک بعثت وجود دارد و با توجه به جمعیت ساکن در این مناطق پیش بینی می شود ۵ باب مدرسه در شهرک وحدت،۷باب مدرسه در شهرک ارم در تمامی مقاطع تحصیلی و حداقل  ۴ مدرسه در شهرک بعثت جهت پاسخگویی به نیاز آموزشی مردم ساکن این مناطق لازم و ضروری است.

وی با تاکید بر لزوم همکاری و بهره مندی از خیرین مدرسه ساز در جهت رفع مشکلات آموزشی شهرستان فردیس افزود:کارگاه بهینه سازی اموال اسقاطی در جنب مدرسه مصطفی خمینی رزکان  به منظور تعمیر تجهیزات مدارس مشغول به فعالیت است که سال گذشته ۱۰۰۰ دستگاه میز و نیمکت از طریق این کارگاه ارسال شد.

میرسعید۲۵۰۰ میز و نیمکت،۶۰۰ میز و صندلی ،۱۲۰ دستگاه چاپگر و ۶۰ دستگاه کپی را از نیازمندی های مدارس اموزش و پرورش شهرستا ن فردیس برای شروع سال تحصیلی ۹۵-۹۶ برشمرد.

 

 

 

 

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز سیل مهربانی همکلاسی های البرز
و مشارکت بیش از 700 مدرسه و مرکز آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج ...