تیم اقتصادی البرز مسلط و قوی عمل می کند

شهبازی : رونق اقتصادی و امنیت سیاسی البرز را با جدیت دنبال می کنیم

فردیس نیوز - نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: تیم اقتصادی استان البرز بسیار مسلط و قوی عمل می کنند و مجموعه بانک ها نیز تاکنون همراه بوده اند.

به گزارش فردیس نیوز، عزیزالله شهبازی در نشست سرمایه گذاران، فعالان اقتصادی و تولید استان  البرز که برای نخستین بار در کشور با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور برگزار شد، حضور معاون وزیر کشور و صاحبان تولید و صنعت  استان را در این نشست مغتنم دانست و افزود: با توجه به اهمیت مسائل اقتصادی، وزیر کشور از جانب 3 قوه، مامور به اطلاع رسانی در حوزه فعالیت های اقتصادی و مصوبات اتخاذ شده در این حوزه است.

استاندار البرز با اشاره به همکاری مجموعه بانک های استان با صاحبان تولید و صنعت  گفت : تیم اقتصادی استان البرز بسیار مسلط و قوی عمل می کنند و با توجه به اهمیت حوزه تولید و صنعت البرز، جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و همچنین کارگروه اقتصاد مقاومتی به صورت منظم و مستمر برگزار می شود.

وی افزود: رونق اقتصادی و امنیت سیاسی، اجتماعی دو بال پرواز در مسیر توسعه هستند از این رو در البرز با حساسیت ویژه ای در این راستا اقدام می کنیم.

استاندار البرز گفت: برنامه و اقدامات صورت گرفته در حوزه تولید و صنعت البرز طی گزارش و ارائه گردش کار به وزارت کشور ارسال می شود.

وی با بیان اینکه موضوعات و موانع بخش تولید و صنعت به طور مداوم تولید و پایش می شود گفت: البرز در حوزه جذب اعتبارات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید رتبه اول کشور را دارد. در البرز مانعی جدی بر سر راه رونق تولید و پرداخت تسهیلات مربوطه وجود ندارد و مجموعه مدیران و بانک ها در این رابطه همراه و منسجم عمل می کنند.

دکتر شهبازی با اشاره به اینکه تولید یکی از شاه بیت های اصلی اقتصاد کشور است، خاطرنشان کرد: اکنون در جنگ بزرگ اقتصادی قرار داریم و بر این اساس 3 قوه با ادراک صحیح از شرایط و با تبعیت از منویات مقام معظم رهبری، نشست های تخصصی برای برون رفت از تنگناها برگزار می کنند.

وی افزود: 3 هزار و 500 واحد تولیدی و صنعتی در البرز فعالیت می کنند، که این پویایی گواه عدم تاثیر تحریم ها در حوزه تولید است و همچنین بستر سرمایه گذاری داخلی و خارجی در البرز فراهم است.

استاندار البرز تصریح کرد: با اهتمام ویژه ای سعی بر حل مشکلات و موانع واحدهای تولیدی استان داریم و در صورت عدم توفیق در این بخش، رفع موانع در سطوح ملی دنبال می شود.

وی افزود: با مکانیزم های تعریف شده و تفویض اختیار به فرمانداران، جلسات فرعی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان ها تشکیل می شود تا این روند تسریع یابد.

دکتر شهبازی ظرفیت منطقه ویژه اقتصادی پیام را فرصت مغتنمی برای توسعه اقتصادی استان البرز دانست و افزود: با توجه به بررسی های صورت گرفته، بانک های استان در کنار قشر مولد و صنعتگر قرار دارند.

 


برچسب ها:
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه