تولید واکسن «آنفلوانزای طیور» در موسسه رازی
پرینت
#٣٣٣۴
94/10/24 پنجشنبه 16:01

تولید واکسن «آنفلوانزای طیور» در موسسه رازی

موسسه رازی ۷۰ درصد واکسن های اجباری مربوط به برنامه ایمنی سلامت وزارت بهداشت، همچنین سرم های درمانی را تامین می کند

فردیس نیوز- معاون تضمین کیفیت موسسه رازی گفت: این موسسه واکسن آنفلوانزای طیور را تولید می‌کند و به صورت آزمایشگاهی نیز برای ساخت نوع انسانی این واکسن اقدام کرده است.

به گزارش فردیس نیوز، واکسن آنفلوانزای طیورفعالیت‌های مؤسسه رازی را در دو گروه انسانی، دام و طیور و آبزیان برشمرد و گفت: در گروه مصرف انسانی، این موسسه ۷۰ درصد واکسن های اجباری مربوط به برنامه ایمنی سلامت وزارت بهداشت، همچنین سرم های درمانی را تامین می کند.

وی افزود: اکنون بیش از ۹۰ درصد فرآورده های مصرف داخل در حوزه دام و طیور را موسسه رازی تولید می کند که این تولیدات از بسیاری از بیماری های خطرناک مشترک انسان و دام پیشگیری کرده است.

به گفته دکتر اسحاقی به منظور بهبود کیفیت تولیدات و اضافه کردن فرآورده های جدید به سبد خدمات سلامت مردم، هر دو جنبه تحقیق و تولید در موسسه رازی مورد توجه بوده و فعالیت های تحقیقی و تولیدی در این مجموعه نمونه ای واقعی از ارتباط موثر بین صنعت و دانشگاه است.

معاون تضمین کیفیت موسسه رازی در پاسخ به توان این موسسه برای تولید واکسن آنفلوآنزای انسانی، ضمن اشاره به وارداتی بودن آن، خاطر نشان کرد: تولید این واکسن به تجهیزاتی نیاز دارد که تحریم های ظالمانه علیه کشورمان مانع از واردات آن شده است.

آنتی سرم های مار و عقرب گزیدگی رازی، تلفات را به زیر ۱۰ نفر رساند

وی با تاکید بر اینکه دانش فنی تولید این واکسن در موسسه رازی وجود دارد، خاطرنشان کرد: این موسسه اکنون واکسن آنفلوانزای طیور تولید می کند و به صورت آزمایشگاهی نیز برای ساخت نوع انسانی این واکسن اقدام کرده ولی به تولید انبوه نرسیده که علت آن نیز نبود تجهیزات مناسب است.

اسحاقی با اشاره به اینکه این موسسه سال ها در لیست تحریم ها قرار داشته، تصریح کرد: گرچه در این مدت فشارهای فراوانی به موسسه تحمیل شده اما توانست به فعالیت خود ادامه دهد و حتی به تولیدات سلامت محور خود بیفزاید.

معاون تضمین کیفیت موسسه رازی با اشاره به میزان اثربخشی تولیدات و فرآورده های موسسه رازی به کنترل و ریشه کنی واکسن فلج اطفال، کنترل بیماری های سرخجه، سرخک و اوریون در کشور به عنوان نمونه ای از کیفیت محصولات این موسسه اشاره کرد و افزود: آنتی سرم های مار گزیدگی و عقرب زدگی تولید موسسه رازی توانسته تلفات ناشی از این حوادث را در کشور به زیر ۱۰ نفر برساند. این در حالی است که کشور ایران پس از مکزیک بیشترین میزان گزش با حشرات را به خود اختصاص داده است.

مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با قریب به ۹۰ سال سابقه فعالیت یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین مراکز علمی و تحقیقاتی کشور شناخته می‌شود که در کرج مستقر است.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز