توزیع اقلام بهداشتی بین کودکان کار و معتادان متجاهر فردیس
پرینت
#٧٠١٨
99/01/31 يكشنبه 12:48

توزیع اقلام بهداشتی بین کودکان کار و معتادان متجاهر فردیس

بهزیستی فردیس 2 هزار و 500 بسته بهداشتی توزیع کرد

فردیس نیوز- رئیس اداره بهزیستی شهرستان فردیس اقدامات این اداره در خصوص مقابله با بیماری کرونا را تشریح کرد.

به گزارش فردیس نیوز، احمد محمدزاده با بیان اینکه کلیه مصوبات ابلاغی کمیته پیشگیری ازشیوع بیماری کرونا اجرا شده است؛ گفت: در این راستا برگزاری جلسه آموزشی پیشگیری از کرونا با همکاری شبکه بهداشت شهرستان برای مراکز اقامتی و توانبخشی، آموزش وتوزیع  بسته های بهداشتی از قبیل ماسک، دستکش و ژل ضدعفونی به جامعه هدف وکارکنان اداره بهزیستی، ضدعفونی کلیه مراکز تحت نظارت با همکاری بسیج سازندگی،هلال احمر و موسسات مردم نهاد از جمله اقدامات انجام شده توسط اداره بهزیستی شهرستان فردیس است.

وی کودکان کار را از جمله مهمترین بخش از جامعه هدف سازمان بهزیستی دانست و افزود: به منظور حفاظت از کودکان کار در مقابل بیماری کرونا، آموزش خودمراقبتی به کودکان کار و خیابان بصورت روزانه و فرد به فرد، تهیه وتوزیع اقلام بهداشتی به این کودکان به ارزش 122میلیون ریال توسط گشت سیار واحد اورژانس اجتماعی انجام شد. ضمن اینکه مراکز تحت نظارت وگشت سیار بهزیستی موظف شدند؛ درصورت مشاهده مورد مشکوک کودکان کار به کرونا، به اورژانس  ۱۱۵ارجاع و موضوع را تا حصول نتیجه پیگیری کنند.

رئیس اداره بهزیستی فردیس گفت: در مجموع بیش از 2 هزار و 500 بسته بهداشتی با صرف اعتبار  ۲میلیارد و چهارصد وچهل میلیون ریال بین کودکان کار و خیابان، بیماران اعتیاد، مراکز سالمندان، مراکز نگهداری بیماران روانی، مراکز شبانه روزی معلولین و مردم توزیع شده است.

وی پرداخت کمک هزینه به مراکز  نگهداری توانبخشی معلولان ذهنی، بیماران اعصاب وروان و سالمندان شهرستان  را از جمله دیگر اقدامات اداره بهزیستی فردیس برای مقابله با کرونا عنوان کرد و افزود: همچنین اقلام بهداشتی از جمله 300 لیتر مواد ضدعفونی کننده سطوح، 61 لیتر محلول ضدعفونی کننده دست، 900 عدد ماسک و 60 بسته100تایی دستکش تهیه و بین مراکز توانبخشی فوق توزیع شده است.

محمدزاده با تأکید بر لزوم توجه به معتادان خیابانی برای کنترل کرونا، از توزیع بسته بهداشتی و یک وعده غذای گرم در پاتوق های بیماران معتاد متجاهر و ضدعفونی پاتوق های آنها در سطح شهر  توسط تیم سیار کاهش آسیب اداره بهزیستی فردیس خبر داد و گفت: ارائه  خدمات در طول شبانه روز از سوی مرکز کاهش آسیب شهرستان به بیماران اعتیاد  انجام شده است.

وی با بیان اینکه در جهت حمایت از مراکز اقامتی وکاهش آسیب،  کمک هزینه خرید اقلام بهداشتی به مبلغ یک میلیارد و چهل و یک میلیون ریال از سوی اداره بهزیستی فردیس در اختیار این  مراکزقرار گرفته است؛ بیان کرد: اقلام بهداشتی از جمله  200عدد ماسک، 31 لیتر ماده ضدعفونی کننده سطوح، اسپری ضد عفونی کننده و دستکش بین مراکز کاهش آسیب شهرستان توزیع شده است.

رئیس اداره بهزیستی فردیس توزیع 200 بسته حمایت معیشتی به خانواده های تحت پوشش و پرداخت کمک  هزینه تهیه اقلام بهداشتی به مراکز شبه خانواده (کودکان بی سرپرست) با اعتبار  ۱۳۳میلیون ریال از دیگر اقدامات انجام شده توسط اداره بهزیستی فردیس در طول ایام کرونایی خبر داد.

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز