توزیع اقلام بهداشتی البرزی ها در420 داروخانه

بسیج مسئولان و همراهی تولید کنندگان البرز برای مقابله با کرونا

آقانوری/ استاندار البرز گفت: اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم از جمله ماسک و مواد ضدعفونی کننده در 420 داروخانه از جمله  60 داروخانه شبانه روزی در سطح استان با نظارت دانشگاه علوم پزشکی البرز توزیع می شود.

به گزارش فردیس نیوز، عزیزاله شهبازی در حاشیه بازدید از چند واحد تولید ماسک و مواد ضدعفونی در شهرک سیمین دشت شهرستان فردیس که با همراهی معاونان و جمعی از مسئولان استانداری و فرماندار فردیس عصرجمعه انجام شد؛ هدف از این بازدید را نظارت بر واحد های تولیدی مواد ضدعفونی کننده از جمله ژل دست و ترکیبات و مشتقات الکل  و ماسک مورد نیاز مردم و مطالبات دانشگاه علوم پزشکی البرز برای مقابله و شیوع ویروس کرونا در سطح استان ذکر کرد.

وی با اشاره به تغییر خط تولید یک کارخانه تولید مواد بهداشتی در فردیس برای تأمین نیاز کشور به تولید مواد ضد عفونی کننده، از همراهی واحدهای تولید مواد بهداشتی البرز تقدیر کرد و افزود: 44 واحد تولیدی فعال در این حوزه  در استان البرز وجود دارد که برخی از این واحدها با توجه به نیاز کشور اعلام آمادگی کردند که اقلام بهداشتی مورد نیاز را تولید و رایگان توزیع کنند.

مقام عالی دولت در استان البرز  با بیان اینکه رفع مشکلات واحد های تولید مواد بهداشتی استان در اسرع وقت پیگیری می شود؛ اظهار داشت: برخی واحدهای تولیدی که مشکل سرمایه در گردش دارند، با تعامل معاون اقتصادی استانداری  با بانک ها مشکلات موجود مرتفع می شود. مسئولان و معاونان استاندار و مسئولان صنعت استان  بسیج شدند که در کنار واحدهای تولیدی قرار بگیرند.

 وی با بیان اینکه برای تأمین نیازهای بهداشتی مردم البرز، برنامه ریزی شده است؛ افزود: دانشگاه علوم پزشکی البرز  مأموریت دارد که طی دو روز آینده، برای ساماندهی شبکه توزیع، اشباع بازار و تأمین نیازهای بهداشتی مردم البرز اقدام کند و در این راستا همه نیروهای امنیتی، اطلاعاتی، انتظامی و دستگاه قضایی پای کار هستند تا در مقابله با ویروس کرونا، آرامش را به مردم البرز بازگردانند.

شهبازی با اعلام این خبر که اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم از جمله ماسک و مواد ضدعفونی کننده  در 420 داروخانه در سطح استان توزیع می شود؛ گفت: طبق گزارشات، اقلام مورد نیاز مراکز بهداشتی و درمانی و حتی کادر درمانی در سطح استان استان  به صورت کامل تأمین شده واین اقلامدر مراکز بهداشتی روستایی و شهری همچنان در حال توزیع است و در صورت قصور در عرصه توزیع، با متخلفان، به شدت برخورد می شود.

وی با اشاره به توصیه های بهداشتی مبنی بر پرهیز از تجمعات و جلسات غیر ضروری، گفت: قرارگاه هایی در ادارات تشکیل شده و فرمانداران بر اقدامات دستگاه های مرتبط در مقابله با کرونا نظارت دارند، همچنین نمایندگان فرمانداران،تعزیرات حکومتی و سازمان غذا و دارو بر توزیع  ماسک و سایر اقلام دارویی مورد نیازمردم در استان با قیمت دولتی را پایش می کنند.

استاندار البرز ضمن تقدیر از تلاش های مجاهدانه کادر درمانی، پزشکان و پرستاران استان البرز در مراقبت و درمان بیماران کرونایی، بیان کرد:  طبق گزارش رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز پروتکل دارویی که از تلفیق 4 نوع دارو برای بیماران مبتلا به کرونا در تمام دنیا شکل گرفته و توسط پزشکان مرجع تأیید شده، در البرز نیز برای بیماران کرونایی استفاده شده که نتیجه آن، رضایت بخش بوده است.

 وی با بیان اینکه  طبق گزارش دکتر کریم، با همکاری مردم در خصوص  رعایت نکات بهداشتی، بیمارستان های البرز با هجوم و افزایش چشمگیر مراجعات مواجه نبوده اند؛ تصریح کرد:  امکانات لازم برای تسریع در نتیجه آزمایشات در بیمارستان امام علی(ع) البرز فراهم شده و حد اکثر طی  5 ساعت جواب آزمایشات آماده  می شود که در این راستا با منفی بودن نتیجه آزمایشات، بسیاری از بیماران بستری مشکوک به کرونا از بیمارستان های البرز ترخیص شدند.

 

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه