تلاش مجموعه قضائی فردیس و رسیدگی به ۲۸ هزار پرونده در سال ۹۷
پرینت
#۶۴۵٨
98/04/07 جمعه 14:14

تلاش مجموعه قضائی فردیس و رسیدگی به ۲۸ هزار پرونده در سال ۹۷

افزایش ۲۰ درصدی ورودی پرونده های قضائی فردیس

آقانوری/ رئیس دادگستری شهرستان فردیس از افزایش ۲۰ درصدی پرونده های محاکم قضائی فردیس طی یکسال گذشته خبر داد.

به گزارش فردیس نیوز، مقصود عبدی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه امروز شهرستان فردیس، ضمن تبریک هفته قوه قضائیه و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر به ویژه شهید بهشتی، عملکرد دادگستری فردیس در سال ۹۷ را تشریح کرد.

وی با بیان اینکه عملکرد مجموعه قضائی فردیس طی یکسال گذشته، بر برنامه تعیین شده، مقدم بوده است؛ افزود: علیرغم افزایش ۲۰ درصدی ورودی پرونده ها در دادگستری و محاکم فردیس، خروجی پرونده ها نیز افزایش داشته است.

رئیس دادگستری فردیس ضمن تقدیر از زحمات همه همکارانش در مجموعه قضائی شهرستان، گفت: در سال گذشته بیش از ۲۸ هزار پرونده در محاکم قضائی فردیس مورد رسیدگی قرار گرفته که نشان از کار شبانه روزی و تلاش جهادی همه همکاران من در مجموعه دادگستری شهرستان است.

وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله) در خصوص وظیفه اصلی قوه قضائیه و مبارزه با فساد تصریح کرد: اگرچه مبارزه با فساد در داخل و خارج مجموعه قضائی شهرستان را وظیفه خود می دانیم؛ اما با توجه به تلاش جهادی همکارانم، به شجاعت می گویم؛ دادگستری فردیس از جمله سالمترین مجموعه های قضائی است.

عبدی گفت: همکاران ما در دادگستری فردیس ۳۰ الی ۴۰ درصد بیش از وظیفه تعیین شده، کار می کنند. به عنوان مثال در دادگاه خانواده ماهانه به بیش از ۲۵۰ پرونده رسیدگی می شود که سقف تعیین شده بسیار کمتر از این تعداد است.

وی در ادامه با اشاره به سختی های کار قضا و انتظارات غیر منطقی مردم از این مجموعه، یادآور شد: قوه قضائیه جایگاه شاکی و متهم است و کار قضاوت، شناسایی حق و ستاندن داد مظلوم از ظالم است که این امری بسیار دشوار است. در حالیکه عامه مردم به دلیل نا آگاهی نسبت به مسائل حقوقی، فکر می کنند همیشه باید پاسخ مثبت بگیرند. در دادگستری باید به نفع یک طرف رای داد و برخی انتظارات از همکاران ما منطقی نیست.

رئیس دادگستری فردیس همچنین نظارت و توجه ویژه خانواده ها نسبت به فضای مجازی و حوزه مواد مخدر در خصوص جوانان و جلوگیری آسیب های ناشی از آن را ضروری دانست و هشدار داد: دادگستری فردیس در خصوص جرائم خشن و نزاعات خیابانی و مبارزه با فساد به هیچ عنوان کوتاه نخواهد آمد و با شدت با این جرائم برخورد خواهد کرد.

وی در پایان با بیان اینکه سرقت های خرد، بیشترین آمار جرم در سطح کشور را به خود اختصاص می دهد که فردیس نیز از آن مستثنی نیست؛ از شهرداری و شورا خواست نسبت به تجهیز معابر به دوربین های کنترل و نظارت که در افزایش امنیت و کاهش جرائم موثر است؛ در اسرع وقت اقدام کنند.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز: مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز:
نقشه استراتژی منابع انسانی شرکت گاز استان البرز تا پایان شهریور رونمایی می شود ...
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...