تلاش شرکت مپنا و بومی شدن صنعت لوکوموتیوسازی در کشور
پرینت
#۶٣۶٧
98/02/23 دوشنبه 12:18

تلاش شرکت مپنا و بومی شدن صنعت لوکوموتیوسازی در کشور

علی آبادی: در صنعت لوکوموتیوسازی از دیگر کشورها بی نیازیم

مهدی مزرئی/ مدیر عامل مجموعه شرکت های مپنا از بومی شدن صنعت لوکوموتیوسازی در کشور خبر داد و گفت: در تولید انواع لوکوموتیو و واگن های مترو از دیگر کشورها بی نیازیم و به صورت خوداتکا عمل می کنیم.

به گزارش فردیس نیوز، عباس علی آبادی طی بازدید استاندار و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی از شرکت لوکوموتیوسازی مپنا که پیش از ظهر امروز انجام شد؛ با بیان اینکه لوکوموتیو به عنوان یک محصول استراتژیک و راهبردی و در ایجاد رفاه اجتماعی مؤثر است، اظهار داشت: با اراده و حمایت مسئولان کشور و تلاش متخصصان مجموعه مپنا، بومی شدن لوکوموتیو در این مجموعه پیگیری شد و امروز به مردم اطمینان می دهیم که درصنعت  لوکوموتیوسازی از دیگر کشورها بی نیازیم.

وی منابع عظیم موجود در کشور و سرمایه گذاری در حوزه های مختلف صنعتی را پشتوانه این مجموعه  دانست و افزود: امروز می توانیم با استفاده از منابع موجود در کشور، به صورت خوداتکا، نیاز کشور در زمینه طراحی و تولید لوکوموتیوهای مسافری، برقی مدرن، باری، تونری، مانوری و واگن های مترو را تأمین کنیم.  

مدیرعامل مپنا با اعلام اینکه ظرفیت تولید این کارخانه 8 لوکوموتیو در ماه است، گفت: به دلیل تنوع محصول، در حال حاضر  4  لوکوموتیو مسافری و باری در خط داریم که  از طریق تعامل با نهاد ریاست جمهوری و مسئولان شهرداری، زمینه  آغاز خط تولید واگن های مترو در حال انجام است و به زودی افتتاح می شود.

علی آبادی در خصوص برقی سازی خودروها گفت: برقی سازی یک نهضت جهانی، برای کنترل گازهای گلخانه ای و کاهش مصرف انرژی در دنیاست. در این راستا شرکت مپنا با برنامه ای گسترده در حال ایجاد زیرساخت برای شارژ تاکسی ها، اتوبوسها، خودروهای شخصی و همچنین قطارهاست.

وی با بیان اینکه برقی سازی خودروها و سیستم ریلی، حرکتی گسترده در جهت ایجاد اشتغال خواهد بود، افزود: با توجه به دیزل الکتریک بودن خط ریلی کشور، ظرفیت تبدیل به فول الکتریک وجود دارد و باغ برنامه ریزی انجام شده  این امر برای اولین بار در خط تهران - مشهد توسط شرکت مپنا اجرا می شود.

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز