تقدیر از 100 دانش آموز پژوهشگر منتخب در جشنواره "جابربن حیان" آموزش و پرورش ناحیه 3
پرینت
#۶٣۴۵
98/02/11 چهارشنبه 14:53

تقدیر از 100 دانش آموز پژوهشگر منتخب در جشنواره "جابربن حیان" آموزش و پرورش ناحیه 3

فردیس نیوز- مراسم اختتامیه منطقه ای  نهمین جشنواره جابربن حیان در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج با تقدیر از 100 دانش آموز برگزار شد.

به گزارش فردیس نیوز، مدیر آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج در حاشیه جشنواره جابربن حیان ضمن تبریک فرارسیدن روز معلم،کیفیت بخشی آموزشی، تعیین الگو و سبک آموزشی در قالب مدل" مدرسه منسجم" را به عنوان رویکرد جدید آموزش و پرورش ناحیه 3  اعلام کرد و افزود: به منظور جلوگیری از مدیریت جزیره ای در مدارس، اجرای  مدل مدرسه منسجم در مدارس سطح ناحیه، به عنوان  یک رویکرد علمی در دستور کار قرار دارد.

 ابراهیم فلاح نژاد با اشاره به شعار سال و تأکیدات مقام معظم رهبری(مدظله) در راستای رونق تولید، اشتغال، مهار تورم، خودکفائی، مهارت های زندگی و غیره را از مهمترین مؤلفه های رونق تولید در جامعه دانست و گفت: آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد مولد نیروی انسانی، به عنوان ارزشمندترین سرمایه جامعه، می تواند با مهارت آموزی و تربیت دانش آموزان خلاق در مدیریت آینده تولید در کشور نقش ارزنده ای را ایفا کند.

وی با بیان اینکه جشنواره تحقیقی پژوهشی جابربن حیان، در برگیرنده مجموع مهارت هاست، بیان کرد: دانش و علم، آزمون و خطا و کسب تجربه، سرعت، آرامش و غیره از جمله ویژگی های مهارت آموزی است که در جهت تقویت روحیه تحقیق، پرورش استعداد، ایجاد انگیزه، افزایش خودباوری، نحوه صحیح یادگیری و آموختن به دانش آموزان در اجرای طرح جابربن حیان،  مد نظر قرار دارد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج گفت: در راستای تحقق شعار سال، امیدواریم بتوانیم در سال آتی با همکاری مدیران مدارس، طرح جابر را به صورت ویژه در تمامی مدارس سطح ناحیه  اجرا کنیم.

در ادامه معان متوسطه آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج در خصوص جشنواره جابربن حیان گفت: این طرح هرساله  در سطح مدارس ابتدایی پایه اول تا ششم به صورت داوطلبانه اجرا می شود که در نهمین جشنواره جابربن حیان 119 مدرسه از مدارس ناحیه 3، با تشکیل کارگاه های آموزشی در قالب گروه های مختلف، مجری طرح شدند.

وی با اعلام این خبر که در نهمین جشنواره جابربن حیان یکهزار و 200 پروژه دانش آموزی در سطح مدارس ناحیه 3 اجرا شد؛ افزود: در این جشنواره طرح های پژوهشی دانش آموزان با راهنمایی معلمان ارائه و طرح های منتخب کلاس ها به صورت نمایشگاه درون مدرسه ای ارائه شد.

غفاری گفت: نمایشگاه منطقه ای این جشنواره  با 350 پروژه منتخب از مدارس سطح منطقه در مدرسه کشاوری برگزار و  مجموع این طرح های دانش آموزی توسط 5 داور مورد بررسی قرار گرفت که  در نتیجه آن 31 مدرسه به عنوان مدارس برتر منطقه اعلام شدند

گفتنی است در این مراسم 100 دانش آموز تقدیر شدند. 5 مدرسه با بیشترین تعداد رتبه در پروژه ها موفق به أخذ  گواهینامه پژوهش و تندیس جشنواره و 10مدرسه به عنوان رتبه اول فعالیت ها، گواهینامه پژوهش دریافت کردند. همچنین معلمان راهنمای این دانش آموزان پژوهشگر در نهمین جشنواره جابربن حیان نیز مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ترویج ارزش های دفاع مقدس با اجرای برنامه های فرهنگی ترویج ارزش های دفاع مقدس با اجرای برنامه های فرهنگی
یادمان شهدای شهرک وحدت افتتاح می شود ...
بیگلو تاکید کرد؛ بیگلو تاکید کرد؛
صدور جواز بدون تاییدیه بهداشت توسط اتحادیه میوه و پروتئین شهرستان فردیس ...
اقدامات ویژه نظارتی دامپزشکی فردیس در ایام عزاداری اقدامات ویژه نظارتی دامپزشکی فردیس در ایام عزاداری
معاینه و بازرسی 726 دام سبک و سنگین در جهت حفظ سلامت مردم ...
آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛ آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛
طرح ترنم با هدف توسعه عدالت آموزشی و ارتقای سطح کیفی مدارس کم برخوردار ...
مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز: مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز:
نقشه استراتژی منابع انسانی شرکت گاز استان البرز تا پایان شهریور رونمایی می شود ...
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...