تقاضای کارگران نیروگاه منتظر قائم تحت بررسی کمیته مشاغل سخت استان البرز
پرینت
#۶۵١١
98/05/05 شنبه 17:50

تقاضای کارگران نیروگاه منتظر قائم تحت بررسی کمیته مشاغل سخت استان البرز

فردیس نیوز- مدیرکل اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان البرز از بررسی وضعیت مشاغل سخت کارگران نیروگاه منتظر قائم فردیس  خبر داد.

به گزارش فردیس نیوز، اسماعیل خلیلی پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید بخشی از محل کارگاه نیروگاه منتظر قائم در جمع خبرنگاران، هدف از این بازدید را بررسی شرایط کاری  نیروگاه و درخواست بخشی از کارگران این مجموعه برای قرار گرفتن در ردیف مشاغل سخت و زیان آور عنوان کرد و افزود:  در شرکت نیروگاه منتظر قائم با حدود  250 ردیف شغلی، 70 شغل جزو  مشاغل  سخت و زیان آور قرار داده شده و بخشی از کارگران مدعی قرار گرفتن تعداد بیشتری از مشاغل در ردیف مشاغل سخت و زیان آور هستند.  

وی با اشاره به اینکه نظر کارشناسان اداره کار مبنی بر همان 70 عنوان شغلی در ردیف  مشاغل زیان آور است؛گفت: بررسی مجدد این امر توسط مدیران و شورای نیروگاه از کمیته تجدید نظر سخت و زیان آور استان البرز درخواست شد و امروز  میزان  آلودگی های صوتی و شیمیایی برای کارگران مورد بازدید و  بررسی اجمالی قرار گرفت.

مدیرکل اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان البرز با بیان اینکه تصمیم گیری در این خصوص  بر اساس نظر کارشناسان فنی و تخصصی این امر در کمیته تجدید نظر سخت و زیان آور استان خواهد بود، اظهار داشت: نظر متخصصان و کارشناسان این حوزه و سنجش میزان آلودگی ها با  دستگاه های آلاینده سنجی در کمیته سخت و زیان آور استان  با حضور نمایندگان دستگاه های ذیربط  از جمله اداره کار، تأمین اجتماعی، بهداشت، کارفرمایان وکارگران  بررسی و در خصوص آن تصمیم گیری می شود می شود.

وی در ادامه به آمار 6 برابری مرگ و میر حوادث ناشی از مشاغل سخت و زیان آور نسبت به سایر مشاغل اشاره کرد و  افزود: با اقداماتی که در سال گذشته انجام شد شاهد کاهش  25 درصدی حوادث فوتی ناشی از کار  در استان البرز بوده ایم که این حوادث بیشتر در حوزه ساختمانی رخ می دهد.

وی در پاسخ به این سؤال که چه اقدامات حمایتی در خصوص کارگران حادثه دیده از سوی دولت انجام می شود؟ گفت: همه این کارگران  دارای بیمه مسئولیت مدنی هستند که مورد حمایت سازمان تأمین اجتماعی قرار می گیرند و در صورت نقص عضو، هزینه ها و دیه آنها از طریق کارفرما پرداخت و مستمری توسط تامین اجتماعی برقرار می شود.

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛ آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛
طرح ترنم با هدف توسعه عدالت آموزشی و ارتقای سطح کیفی مدارس کم برخوردار ...
مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز: مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز:
نقشه استراتژی منابع انسانی شرکت گاز استان البرز تا پایان شهریور رونمایی می شود ...
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...