تفریغ بودجه 97 شهرداری مشکین دشت تصویب شد
پرینت
#۶۵٢٣
98/05/09 چهارشنبه 18:14

تفریغ بودجه 97 شهرداری مشکین دشت تصویب شد

افزایش 70 میلیاردی درآمد شهرداری مشکین دشت

فردیس نیوز - رئیس شورای اسلامی شهر مشکین دشت از تأیید گزارش تفریغ بودجه 97  شهرداری توسط اعضا در نشست روز گذشته شورای اسلامی شهر مشکین دشت خبر داد.

به گزارش فردیس نیوز، نشست روز گذشته شورای اسلامی شهر مشکین دشت در خصوص شفاف سازی و رفع ابهامات تفریغ بودجه با حضور شهردار و معاونین درسالن جلسات شورا برگزار شد و مستنداتی در خصوص عملکرد شهرداری در حوزه های مختلف  از سوی شهردار در اختیار اعضا قرار گرفت و  پس از بیان اظهارات مثبت و منفی اعضای شورا نسبت به این گزارش و توضیحات شهردار که مجموع آن تا پایان زمان 3 ساعته جلسه به طول انجامید، ادامه نشست برای رأی گیری در این خصوص، به صورت غیر علنی برگزار شد.

رئیس شورای اسلامی شهر مشکین دشت در گفتگوی تلفنی با ما، ضمن اعلام خبر تأیید گزارش تفریغ بودجه 97 شهرداری، گفت: با توجه به غیبت حسن بهزادنیا، نایب رئیس شورا، این لایحه با 5 رأی موافق و یک رأی مخالف مورد تأیید اعضای شورا قرار گرفت. 

 رضا نصرتی مطلوب شفاف سازی در خصوص تفریغ بودجه را ضروری دانست و افزود: گزارش تفریغ بودجه، باید نتیجه عملکرد مثبت شورا و شهرداری جهت پیشرفت و توسعه شهر و گامی رو به جلو برای عمران و آبادانی شهر باشد. سرمایه شهر باید در مسیر صحیح و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان صرف شود.

وی با اشاره به مشکلات معابر سطح شهر مشکین دشت، اقدامات شهرداری در جهت بهسازی معابر و انجام پروژه های عمرانی در سال 97 را کافی ندانست و افزود: با توجه به خطرات و درخواست مردم در خصوص پوشش کانال بعثت، این پروژه از جمله مهمترین اولویت های شورای شهر بوده و با تصویب اعتبار لازم بر اجرای آن در سال 97 تأکید داشته که به انجام نرسیده است.

رئیس شورای اسلامی شهر مشکین دشت همچنین با اشاره به بودجه مصوب برای اجرای ساماندهی پارک های سطح شهر،  به عدم اجرای این امر توسط شهرداری گلایه کرد.

وی در ادامه با اشاره به اظهارات شهردار در خصوص تأخیر در ابلاغ مصوبات سال 97 شورا که به عنوان مهمترین دلیل برای عدم اجرای برخی پروژه ها ذکر شد؛ بر نگارش فنی لوایح ارسالی شهرداری به شورا تأکید کرد و افزود: برخی ایرادات فنی در لوایح موجب می شود هر لایحه دو بار از کمیته انطباق به شورا برگردانده شود که این موضوع هر بار زمانی بیش از 15 روز را تلف می کند.  

گفتنی است در نشست روز گذشته شهردار مشکین دشت علت عدم اجرای پوشش کانال بعثت را لزوم دریافت مجوز قانونی از سازمان آب منطقه ای تهران ذکر کرد و از طی شدن مراحل آخر أخذ مجوز این پروژه که سال ها معوق مانده بود، پس از پیگیری های مستمر با حمایت استانداری البرز  و همکاری سازمان آب منطقه ای تهران خبر داد.

به گفته موسوی از مهرماه 97 و زمان تصدی گری وی در سمت شهرداری مشکین دشت، قاعده اجرای 40 درصدی بودجه عمرانی به  60 درصد بودجه جاری و  که مورد اعتراض اعضای شورا بود، رعایت شده و با توجه به تحقق بودجه 33 میلیاردی و متمم بودجه با مبلغ بیش از 37 میلیارد، 7 میلیارد مازاد ذخیره شده که تمامی این مبلغ در محل عمرانی صرف خواهد شد.

به گفته رئیس شورا  پس از اظهارات شهردار و رأی گیری در نشست غیر علنی شورا، گزارش تفریغ بودجه مورد تأیید اعضای شورا قرار گرفت.

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛ آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛
طرح ترنم با هدف توسعه عدالت آموزشی و ارتقای سطح کیفی مدارس کم برخوردار ...
مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز: مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز:
نقشه استراتژی منابع انسانی شرکت گاز استان البرز تا پایان شهریور رونمایی می شود ...
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...