تعیین تکلیف مدارس فردیس و توافق با مالکان
پرینت
#۴٨۶۵
96/02/12 سه شنبه 20:07

تعیین تکلیف مدارس فردیس و توافق با مالکان

آموزش و پرورش تلاش می کند فضای آموزشی فردیس دست نخورده باقی بماند/ مدارس دوشیفته و کلاس هایی با تراکم بالا نتیجه کمبود فضای آموزشی فردیس

فردیس نیوز- مدیر آموزش و پرورش شهرستان فردیس ضمن اشاره به کمبود فضای آموزشی در شهرستان گفت: این اداره در راستای حفظ فضای آموزشی موجود و رفع مشکلات ملکی مدارس با معارضین تمام تلاش خود را به کار می گیرد.

به گزارش فردیس نیوز، فرشته فهمیده در خصوص 3 مدرسه شهرستان فردیس و نتیجه شکایت معارضین برای بازپس گیری این مدارس اظهار داشت: با توجه به کمبود فضای آموزشی این اداره حاضر است برای دست نخورده ماندن مدارس، و در صورت توافق مالک مدرسه شهید رحیمی، یک زمین 4هزارمتری در شهرستان کرج را در اختیار مالک قرار دهد اما در حال حاضر مالک قصد دارد این مدرسه را به مجموعه تجاری تبدیل کرده و متأسفانه هنوز حاضر به توافق نشده است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان فردیس گفت: در خصوص مدرسه خیبر در دادگاه بدوی حکم خلع ید صادر شده که خیری به نام جلالی حاضر شده پس از قطعیت یافتن حکم مورد نظر مبلغ معادل را پرداخته و مدرسه را در اختیار آموزش و پرورش قرار دهد. شکایت در خصوص مدرسه بهار آزادی در دادگاه بدوی به نفع آموزش و پرورش و با رد خواسته معارض همراه بوده که با تجدید نظرخواهی وی روبرو شده است. این مورد توسط واحد حقوقی آموزش و پرورش شهرستان رسیدگی می شود.

وی در خصوص بازپس گیری مدرسه اهدائی توسط یکی از خیرین به نام آقای ترقی اظهار داشت: طبق توافق صورت گرفته با مالک، مقرر شد نقشه های موجود  با نقشه های شهرداری تطبیق و پس از جانمایی دقیق  مدارس به آموزش و پرورش شهرستان فردیس اهدا شود.

فهمیده در خصوص ساخت مدرسه غیر انتفاعی و افتتاح مدرسه خیر ساز در شهرک بعثت گفت: این مدرسه در مقاطع ابتدائی و متوسطه اول پسران همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در شهرک بعثت  به بهره برداری می رسد، همچنین ساخت مدرسه غیرانتفاعی این شهرک نیز در حال پیگیری است که امیدواریم به زودی احداث و راه اندازی شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شهرستان فردیس با کمبود بیش از 100 کلاس مواجه است گفت: جمعیت شهرستان مهاجر پذیر فردیس هرساله در حال رشد بوده و فضای آموزشی موجود برای جمعیت دانش آموزی فردیس کافی نیست و این موجب افزایش تراکم دانش اموزان در کلاس ها و دوشیفته کردن مدارس است. 

مدیر آموزش و پرورش فردیس گفت: اولین نشست مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان پس از انتخابات برگزار خواهد شد و امیدواریم بتوانیم با استفاده از ظرفیت خیرین مشکلات فضای آموزشی فردیس را تا حدودی مرتفع کنیم.

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز سیل مهربانی همکلاسی های البرز
و مشارکت بیش از 700 مدرسه و مرکز آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج ...