تضمین 20ساله دولت برای خرید محصول نیروگاه های تجدیدپذیر
پرینت
#٢۶١٩
94/06/10 سه شنبه 11:10

تضمین 20ساله دولت برای خرید محصول نیروگاه های تجدیدپذیر

دولت از بخش خصوصی حمایت می کند

 فردیس نیوز- معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی : طبق تعرفه وزارت نیرو خرید محصول برق نیروگاه های تجدید پذیر تا  20 سال توسط دولت تضمین می شود .

به گزارش فردیس نیوز ، مهندس هوشنگ فلاحتیان در مراسم تحویل توربین 2.5 مگاواتی ساخت این توربین در مدت زمان کوتاه را یک موفقیت بزرگ و ارزنده ملی خواند و افزود : ساخت توربین 2.5 مگاواتی چیزی کم از توربین 160 مگاواتی نداشته و چه بسا که کار ظریف تر و سخت تر است و این مهم فقط با همت تلاشگران در مجموعه مپنا و بدون در نظر گرفتن حتی یک ریال سود صورت گرفته است .

وی از مجموعه مپنا به عنوان یک سرمایه ملی یادکرد و حفظ آن برای نظام مقدس جمهوری اسلامی را یک مسئولیت ملی خواند و گفت : با همت و تلاش انسان های شریفی این مجموعه شکل گرفته و با خلاقیت آنها به اکنون یکی از برندهای توربین سازی دنیا محسوب می شود که اگر حمایت دولت و قدرت مدیریت و خلاقیت این عزیزان نباشد این مجموعه به لحاظ فروش محصولات در سطح داخلی و بین المللی، تهیه مواد اولیه و مدیریت این غول اقتصادی با بیش از 14 هزار نیرو به یک معضل ملی تبدیل می شود .

هوشنگ فلاحتیان ضمن تأکید بر استمرار حمایت دولت از تولید کنندگان در خصوص تعرفه انرژی نیروگاه های تجدیدپذیر اظهار داشت : اخیرا تعرفه نیروگاه های تجدیدپذیر از سوی وزیر محترم نیرو ابلاغ شده و طی آن دولت خرید محصول برق این نیروگاه ها را  تا 20 سال متعهد می شود که با این کار هم سود سرمایه گذاران تضمین و ریسک آنها را کم می شود و هم به عنوان یک بسته حمایتی از تولیدکنندگان محسوب می شود.

وی ادامه داد : در راستای حمایت از تولیدکنندگان دولت برق نیروگاه هایی که از تأسیسات ساخت داخل استفاده کنند را 15 درصد بیش از سایر نیروگاه ها خریده و منابع مالی آن را از محل سوخت های صرفه جویی شده و کاهش آلاینده های زیست محیطی تأمین می کند . برق خورشیدی 1000 تومان و برق بادی حدود 480 تومان از تولید کننده ها خریداری می شود .  

فلاحتیان همچنین ایجاد زمینه جذب سرمایه گذاران خارجی به داخل کشورو بازار فروش محصولات در داخل و خارج کشور ، جلوگیری از واردات تأسیسات مشابه خارجی و تسهیل در صدور محصولات به خارج از کشور را از دیگر کارهای حمایتی دولت از تولید کنندگان داخلی برشمرد .

وی برنامه دولت را برای جایگزینی نیروگاه های تجدید پذیر با نیروگاه های فسیلی افزایش راندمان نیروگاه ها عنوان کرد و گفت : یکی از کارهای اساسی در این خصوص جایگزینی نیروگاه های با سیکل ترکیبی و راندمان بالای 50 درصد با نیروگاه های گازی فرسوده با راندمان کم و بازنشسته کردن این نیروگاه هاست و بطورکلی بهره وری از منابع طبیعی و تجدیدپذیر به جای مصرف سوخت و صرفه جویی در مصرف سوخت می باشد .

در پایان مهندس فلاحتیان تولیدات مپنا را هم تراز با تولیدات کشورهای اروپایی عنوان کرد و ضمن تشکر از تلاش صادقانه دست اندرکاران این مجموعه در راستای پیشرفت چرخه صنعت کشور در عرصه بین المللی ، علاوه بر افزایش راندمان، بهره وری از امکانات موجود ، استفاده از ظرفیت های خارجی برای انتقال تکنولوژی ، تأمین مالی پروژه ها و ارزآوری در راستای توسعه و رونق کسب و کار را از مدیران این مجموعه خواستار شد . 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز سیل مهربانی همکلاسی های البرز
و مشارکت بیش از 700 مدرسه و مرکز آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج ...