تشکیل اقلیم کردستان؛ اسرائیلی دیگر و تهدیدی برای امنیت کشورهای منطقه

ایمانی: با حمایت مردم و مدیریت ایران فتنه اسرائیل ناکام می ماند

فردیس نیوز- امام جمعه فردیس تشکیل اقلیم کردستان را فتنه ای برای همه کشورهای منطقه ، ایجاد یک اسرائیلی دیگر و تهدید امنیت منطقه خواند .  

به گزارش فردیس نیوز، دکتر علی اکبر ایمانی در خطبه های نماز جمعه امروز شهرستان فردیس ضمن تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان بر ضرورت محتواسازی مراسمات عزاداری حسینی تأکید کرد و گفت:  ظواهر و محتوای عزاداری ها باید بر اساس اصول اعتقادی اسلام و در راستای رعایت قانون باشد. محتوای عزاداری ها باید بر اساس افزایش بینش و بصیرت حسینی باشد.

وی با بیان اینکه متأسفانه مرثیه خوانی ها از شکل سنتی فاصله گرفته  و بیشتر به شورآفرینی می پردازد از مداحان، مدیحه سرایان  و سخنرانان خواست تا در مراسمات عزاداری به شور و شعور حسینی و نهادینه سازی اصول اعتقادی اسلام در بین جوانان توجه ویژه داشته باشند.

حجت الاسلام علی اکبر ایمانی  به حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع پیکر شهید مدافع حرم محسن حججی اشاره کرد و به نقل از رهبر انقلاب اسلامی (مدظله) نیت پاک، اخلاص و حضور و حرکت  به موقع او در دفاع از میهن اسلامی را از دلایل عزت این شهید بزرگوار دانست.

وی ضمن اشاره به فرمایش رهبر در خصوص وظایف مجلس خبرگان بر ضرورت استفاده از ظرفیت این نخبگان برای برنامه ریزی در اداره امور و پیشرفت جامعه گفت: وظیفه مجلس خبرگان فقط انتخاب رهبر و نظارت نیست؛ بلکه می تواند با تشکیل یک هیئت اندیشه ورز،  فرازها و فرودهای انقلاب و اهداف انقلابی را مشخص کند، میزان روحیه و انگیزه انقلابی گری را بین مسئولان جامعه رصد کند . ضمن اینکه مجلس خبرگان می تواند در مباحث اقتصادی و در بحث عدالت و توزیع عادلانه ثروت در جامعه وارد شود.

خطیب جمعه فردیس در بخش دیگری از سخنانش برگزاری همه پرسی در کردستان عراق با حمایت اسرائیل را فتنه ای برای کشور های منطقه خواند و افزود: بنای این فتنه با حمایت علنی اسرائیل و حامیان پنهانی دیگری چون امریکا، انگلیس و غیره پایه گذاری شد که طبق اسنادی که اخیرا ترکیه منتشر کرد، سرویس های جاسوسی غرب، امریکا و صهیونیسم به بارزانی قول می دهند زمینه پیوستن کردهای کشورهای منطقه را فراهم کرده و کردستان بزرگی را ایجاد کنند.

وی ایجاد کردستان بزرگ و تجزیه کشورهای منطقه را تشکیل یک اسرائیل دیگر در منطقه خواند و تصریح کرد: نتیجه این فتنه و تشکیل کردستان بزرگ علاوه بر عراق ، دامنگیر کشورهای ایران، سوریه و ترکیه که دارای اقوام کرد هستند، خواهد شد، ضمن اینکه امنیت منطقه به خطر می افتد و کشور ما با  اسرائیل دیگری هم مرز می شود.

ایمانی برگزاری همه پرسی علیه تمامیت ارضی یک کشور و تجزیه آن را خلاف قانون اساسی کشور ها  دانست و تأکید کرد: رابطه ما با کُردها خوب است اما این فتنه، امنیت منطقه را تهدید کرده و  باید هرچه زودتر مدیریت شود.

وی افزود:  با وجود غیرنظامیان در این اقلیم و کشورهای اطراف آن،  اقدام نظامی میسر نیست ؛ اما اگر ترکیه همکاری کند با مدیریت ایران این فتنه آمریکا و صهیونیسم ناکام خواهد ماند.

ایمانی گفت: ما مطمئنیم با حمایت مردم و هدایت مقام معظم رهبریاین فتنه نیز کور خواهد شد و به نتجه نخواهد رسید.

 

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه