تشویق و جذب سرمایه گذار و مشارکت با بخش خصوصی

بی‌مهری به بخش خصوصی منجر به عقب‌ماندگی شهرها می‌شود

فردیس نیوز- مدیر منطقه 10 شهرداری کرج تأکید کرد : بی‌مهری به بخش خصوصی منجر به عقب‌ماندگی شهرها می‌شود .

به گزارش فردیس نیوز ، ایلیات اظهار داشت: در شرایط کنونی که مشکلات درآمدی دامن‌گیر شهرداری‌ها شده، باید به سمت تشویق و جذب سرمایه‌گذار و مشارکت اقتصادی با بخش خصوصی حرکت کنیم.

فرج‌الله ایلیات در حاشیه جلسه شورای برنامه‌ریزی شهرداری کرج گفت: با توجه به مشکلات عدیده فردیس که ریشه در مهاجرت بی‌رویه و عدم تناسب منطقی بین نیازها و امکانات موجود دارد، تنها با استفاده از مشارکت‌های عمومی می‌توان نسبت به ارتقای سطح سرانه‌ها اقدام کرد و منطقه را از کمبودهایی که عرصه زندگی را بر مردم تنگ کرده، رهایی بخشید.

این مسئول شهری، از تکریم ارباب‌رجوع، تصویب قوانین تشویقی، پیش‌بینی معاونت اقتصادی در چارت تشکیلاتی شهرداری‌ها، تصویب شیوه‌نامه امور سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های اقتصادی، فرهنگ‌سازی و... به ‌عنوان راهکارهایی برای تشویق سرمایه‌گذاران بخش خصوصی جهت گرایش به سمت طرح‌های پیشنهادی مدیریت شهری یادکرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به تشریح مهم‌ترین اقدامات عمرانی این منطقه در 9 ماهه ابتدای سال جاری پرداخت و گفت: طرح زیرسازی سطح منطقه با هزینه‌ای بالغ‌بر هفت میلیارد ریال ازجمله پروژه‌های عمرانی منطقه است که شامل خیابان‌های لاله شرقی، گلستان 12، خیابان سعدی، قائمیه اول، اول غربی وحدت، آب‌رسانی، دادگو و نفت می‌شود.

ایلیات افزود: پروژه روکش آسفالت، لکه‌گیری و زیرسازی 70 معبر اصلی و فرعی با هزینه‌ای بالغ‌بر 60 میلیارد ریال در این منطقه انجام‌گرفته است.

این مسئول شهری در ادامه از جدول‌گذاری و اصلاح هندسی 40 معبر اصلی و فرعی به طول20 هزار متر خبر داد و خاطرنشان کرد: 12 میلیارد ریال اعتبار به این پروژه اختصاص داده‌شده است.

احداث پارک 6.5 هکتاری بااعتبار 20 میلیاردی

وی، پروژه احداث پارک بهشت سکینه به مساحت نزدیک به 6 هکتار را از اقدامات شاخص عمرانی منطقه دانست و از اختصاص 20 میلیارد ریال اعتبار به این طرح خبر داد.

مدیر منطقه 10 شهرداری کرج، اجرای پروژه پیاده‌روسازی سطح منطقه با کفپوش بتنی به مساحت سه هزار و 500 مترمربع با اعتبار سه میلیارد ریالی و پروژه تکمیل سوله عمران و خدمات شهری به مساحت یک هزار متر را از دیگر اقدامات واحد عمران منطقه برشمرد که این طرح بااعتباری بالغ‌بر 6 میلیارد ریال به انجام رسیده است.

به گفته این مسئول، احداث نمازخانه با اعتبار 500 میلیون ریال، بهسازی و مرمت پارک‌های محله‌ای سطح منطقه با هزینه‌ای بالغ‌بر سه میلیارد ریال، احداث سرویس‌های بهداشتی چهار چشمه با اعتبار 700 میلیون ریال و جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی و حفر 45 چاه جذبی و لوله‌گذاری با سه میلیارد ریال اعتبار از فعالیت‌های این منطقه در حوزه عمران به شمار می‌رود.

ایلیات خاطرنشان کرد: پروژه ترافیک منطقه نیز با صرف اعتباری بالغ‌بر پنج میلیارد ریال به انجام رسیده است که شامل خط‌کشی 110 هزار متر طول، نصب 750 بلوک عابر پیاده، تجهیزات ترافیکی ازجمله گل‌میخ چشم‌گربه‌ای به تعداد 18 هزار عدد، 25 سرعت‌گیر، 450 نوع تابلوهای راهنمایی و رانندگی، نصب تابلوی هدایت مسیر در طول 80 متر، چراغ چشمک‌زن به تعداد 40 عدد و گارد ریل به طول 700 متر می‌شود.

وی با اشاره به راه‌اندازی 2 مورد چراغ راهنمایی در معابر سطح منطقه نیز اضافه کرد: این تابلوها در دو خیابان اهری و چهارراه صاحب الزمان (حج) نصب‌شده است.

این مدیر، از شروع پروژه نگارستان در این منطقه نیز خبر داد و بیان داشت: این طرح شامل 70 هزار مترمربع زیرسازی و به همین میزان روکش آسفالت است. همچنین جدول‌گذاری در این طرح به متراژ 70 هزار متر انجام خواهد شد که برای مجموع طرح مبلغ 50 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته‌شده است.

این مسئول در پایان دیگر اقدامات عمرانی منطقه را پروژه روکش آسفالت محوطه بسیج به مساحت هفت هزار متر، مرمت و بهسازی مدارس سطح منطقه به تعداد 6 مدرسه و احداث سرویس بهداشتی پارک اهری را با هزینه بیش از 700 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: احداث ساختمان عمران و خدمات شهری به مساحت نزدیک به دو هزار مترمربع به مبلغی بیش از 20 میلیارد ریال به انجام رسیده است.

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه