تشریح اقدامات اولین شهرداری مستقل فردیس توسط شهردار
پرینت
#۶٢۶٠
97/12/20 دوشنبه 15:29

تشریح اقدامات اولین شهرداری مستقل فردیس توسط شهردار

غفاری: از مهمترین اقدامات اولین مدیریت شهری تأسیس ساختار ستادی شهرداری است

آقانوری/  شهردار فردیس اقدامات شهرداری در طول 18 ماه گذشته از آغاز فعالیت اولین مدیریت شهری مستقل در فردیس را تشریح کرد.

به گزارش فردیس نیوز، منوچهر غفاری در مراسم افتتاح پروژه های شهرداری فردیس که پیش از ظهر امروز برگزار شد، ضمن تشریح اقدامات شهرداری فردیس در 18 ماه گذشته  از آغاز فعالیت تا کنون، گفت: فردیس شهری با جمعیت متراکم و شرایط ویژه بود که هیچگونه زیرساختی برای ایجاد مدیریت شهری مستقل نداشت؛ به طوریکه برای انجام هر کاری باید مجوز آن از سازمان شهرداری ها أخذ می شد.

وی با بیان اینکه اقدامات اولین مدیریت شهری بیشتر در حوزه ساختاری و ستادی بوده و برای شهروندان ملموس نیست، اظهار داشت: با توجه به عدم وجود زیرساخت های لازم برای مدیریت شهری مستقل، تأسیس ساختار شهرداری در واحدها و حوزه های مختلف، پیگیری موضوع پیچیده انتزاع از کرج که همچنان ادامه دارد، ارائه خدمات روزمره بدون وقفه با ارتقای سطح کیفی خدمات، و برنامه ریزی برای توسعه آتی شهر از جمله اقداماتی است که در ابتدای امر در دستور کار قرار گرفت و آخرین اقدام شهرداری در حوزه ستادی، تأسیس 3 سازمان شهرداری است که در سال جدید آغاز به کار می کنند.

 شهردار فردیس در ادامه گفت: در سال 96 با توجه به طولانی شدن زمان تدوین و ابلاغ لایحه بودجه، فرصت کافی برای انجام امور عمرانی نبود. در سال 97 نیز علاوه بر تأخیر 3 ماهه ابلاغ لایحه بودجه، افزایش قیمت ها موجب انصراف پیمانکاران از اجرای پروژه ها و کندی روند اقدامات عمرانی در سطح شهر شد.  

وی با بیان اینکه با حمایت شورای اسلامی شهر و همت مجموعه شهرداری، پروژه های عمرانی ۹۷ با سرعت آغاز شد و امروز بخشی از آن به بهره برداری رسید، افزود: با توجه به فقر سرانه فضای سبز در فردیس، توسعه فضای سبز در دستور کار قرارگرفت.

غفاری، بوستان فردیس با مساحت 13 هزارمتر مربع، فاز اول پارک جاده شهریار با مساحت 8 هزار متر مربع، بهسازی فضای زیرپل سرحدآباد و ایجاد پیست دوچرخه سواری، پیاده راه بهشت را به عنوان پروژه های مورد بهره برداری شهرداری برشمرد و افزود: بهسازی پارک های سطح شهر در دستور کار قرار گرفته که تا کنون حدود ۱۵ پارک های محله ای بهسازی شده و مابقی نیز به تدریج اجرا می شود.

 وی پروژه بلوار مپنا را  از جمله مهمترین پروژه های شهری  دانست و افزود: این بلوار به عرض 55  متر و طول ۲.۵ کیلومتر است که باند شمالی آن با 80 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست و عملیات اجرایی حاشیه سبز این بلوار  آغاز شده که در ۳ ماه اول سال آتی آماده بهره برداری خواهد شد.  

غفاری با اشاره به فرسودگی معابر فردیس، بهسازی معابر را از عمده ترین مطالبات مردمی ذکر کرد و اظهار داشت: با توجه به افزایش قیمت آسفالت، امکان اجرای بهسازی به صورت گسترده وجود ندارد و به تدریج تمامی معابر شهر بهسازی می شود.

وی افزود: در راستای بهسازی معابر بیش از 61 کیلومتر جدولگذاری، 84هزار متر مربع زیرسازی، ۸۵۰۰ متر مربع مناسب سازی و ۱۲۱ هزار مترمربع مرمت و لکه گیری با صرف 16 هزار تن آسفالت در معابر اجرا شده است. همچنین در راستای بازسازی فضاهای فرهنگی، ورزشی،  بازسازی 100 درصدی  فرهنگسرای شهروند، بهسازی فرهنگسرای گلستان و تبدیل یک انباری به سالن ورزشی در منطقه 2 اجرا شده است.

شهردار فردیس ضمن تشکر از حمایت های اعضای شورا و مسئولین شهرستان، ازتلاش همه همکارانش در مجموعه شهرداری قدردانی کرد و افزود: با توجه به عدم شکل گیری کامل ساختار سازمانی شهرداری فردیس و کاهش حقوق پرسنل نسبت به گذشته علیرغم افزایش مسئولیت ها،  همه همکاران  در مجموعه مدیریت شهری کردند و امیدواریم در سایه تلاش مضاعف، با افزایش زیرساخت های لازم شهری و خدمات مطلوب، بتوانیم در رضایتمندی شهروندان از اقدامات مدیریت شهری را کسب کنیم.

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
آقای وحیدی، برنامه ای برای رفتگران فردیس دارید؟! آقای وحیدی، برنامه ای برای رفتگران فردیس دارید؟!
به رفتگران که زحمتشان دیده نمیشود توجه ویژه داشته باشید
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
تیم اقتصادی البرز مسلط و قوی عمل می کند تیم اقتصادی البرز مسلط و قوی عمل می کند
شهبازی : رونق اقتصادی و امنیت سیاسی البرز را با جدیت دنبال می کنیم ...
اتحاد مسئولان برای نیل به توسعه  البرز و ایجاد آرامش اتحاد مسئولان برای نیل به توسعه البرز و ایجاد آرامش
گشایش برخی از تنگناهای البرز نیازمند تدبیر ملی است ...
تأکید سرپرست استانداری البرز ؛ تأکید سرپرست استانداری البرز ؛
تعیین تکلیف بیمارستان امام خمینی (ره) در اسرع وقت ...
ضرورت تشکیل کارگروه فرعی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان های البرز ضرورت تشکیل کارگروه فرعی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان های البرز
شهبازی: برای سرمایه گذاری بخش خصوصی فرش قرمزی از حمایت پهن کنیم ...
راه برون رفت از تنگناهای اقتصادی راه برون رفت از تنگناهای اقتصادی
توسعه صادرات غیر نفتی و اتکا به اقتصاد مقاومتی ...
معاون استاندار البرز مورد تأکید قرار داد: معاون استاندار البرز مورد تأکید قرار داد:
اهمیت فناوری و فعالیت استارتاپ ها در توسعه کشورها ...
درنشست هم اندیشی مجمع نمایندگان  استان البرز با اداره کل کتابخانه های عمومی تأکید شد؛ درنشست هم اندیشی مجمع نمایندگان استان البرز با اداره کل کتابخانه های عمومی تأکید شد؛
لزوم همکاری همه ارگان ها و ادارات استان با کتابخانه های عمومی در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی ...
پیگیری توسعه فرودگاه بین المللی پیام؛   پیگیری توسعه فرودگاه بین المللی پیام؛
در پنجمین نشست کارگروه توسعه فرودگاه پیام ...