تشدید نظارت بر مراکز درمانی فردیس
پرینت
#۶۵۵۵
98/06/02 شنبه 19:44

تشدید نظارت بر مراکز درمانی فردیس

پلمب و جمع آوری بیش از 50 مرکز درمانی غیرمجاز در فردیس

آقانوری/ رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردیس از آغاز فعالیت مستقل معاونت درمان این شبکه و تشدید نظارت بر مراکز درمانی شهرستان خبر داد. 

به گزارش فردیس نیوز، دکتر محمدرضا ترابی با اشاره به نوپایی شهرستان فردیس و آغاز به کار شبکه بهداشت ودرمان این شهرستان از نیمه دوم سال 93 گفت: با تلاش مجموعه همکارانم در شبکه بهداشت و درمان در حال حاضر ۱۱ مرکز خدمات جامع سلامت و ۴۲ پایگاه سلامت در شهرستان فردیس راه اندازی شده و  98 مطب پزشک عمومی،  78 متخصص، 112 مطب دندانپزشکی، 54 مطب مامایی، 61 داروخانه، 13 درمانگاه خصوصی، 6 درمانگاه دندانپزشکی، یک درمانگاه در زندان کچوئی، 36 مرکز mmt، 20 مرکز توانبخشی، یک مرکز مشاوره پیش از ازدواج، یک مرکز مشاوره زنان آسیب پذیر و یک مرکز DIC، مراکز درمانی شهرستان فردیس را تشکیل می دهند.

وی با بیان اینکه تا پایان سال گذشته حوزه معاونت درمان، به وسیله معاونت غذار و دارو شبکه بهداشت اداره می شد؛ ادامه داد: از ابتدای سال حوزه معاونت درمان شبکه بهداشت فردیس، با 3 نفر نیرو به صورت مستقل کار خود را آغاز کرده و بازرسی از مراکز درمانی شهرستان به صورت ویژه در دستور کار است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردیس از تشدید نظارت و بازرسی حوزه معاونت درمان شبکه بهداشت بر مراکز درمانی خبر داد و گفت: در 4 ماهه اول سال جاری طی بازدیدهای انجام شده توسط حوزه معاونت درمان  از مراکز درمانی سطح شهر، مراکز غیر مجاز بسیاری پلمب شدند.

وی پلمب یک واحد پلی کلینیک به علت نداشتن مسئول فنی، پلمب ۱۲ مرکز طب سنتی که پزشک نبودند؛  پلمب 2 مؤسسه عینک سازی بدون مجوز، پلمب  27 واحد دندانسازی غیرمجاز، پلمب یک واحد پزشک قلابی طب فیزیکی، جمع آوری ۷ مرکز طب سنتی غیر مجاز و پوست و لیزر که در منزل فعالیت می کردند و جمع آوری یک مرکز غیرمجاز مامایی را از جمله اقدامات معاونت درمان شبکه بهداشت فردیس طی 4 ماه ابتدای سال جاری برشمرد.  

دکتر ترابی  بیشترین شکایات مردمی از مراکز درمانی را در خصوص مراکز پوست و لیزر غیر مجاز و دندانسازی غیرمجاز اعلام و تصریح کرد: در راستای حفظ سلامت مردم با مراکز غیرمجاز، قاطعانه برخورد خواهیم کرد و برای پاکسازی کامل فردیس از مراکز درمانی غیرمجاز، نیاز به همکاری نهادهای ذیربط و حمایت ویژه فرمانداری داریم که امیدواریم بتوانیم گام های مؤثری در جهت حفظ سلامت مردم برداریم.   

وی همچنین از شهروندان خواست برای انجام اقدامات درمانی به مراکز مجاز مراجعه کنند و در صورت مشاهده تخلفات بهداشتی و درمانی مراتب را به شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردیس اطلاع دهند تا در اسرع وقت مورد پیگیری و رسیدگی قرار گیرد.  

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
حجت الاسلام واثق امام جمعه گرمدره: حجت الاسلام واثق امام جمعه گرمدره:
شهردار جدید گرمدره نه در یک جلسه بلکه در محفلی تاریک انتخاب شد! / مسئولان نظارتی استان سریعاً فشاره ...
تأکید مدیر کل آموزش و پرورش بر توسعه فرهنگ پژوهش در مدارس البرز؛ تأکید مدیر کل آموزش و پرورش بر توسعه فرهنگ پژوهش در مدارس البرز؛
هر معلم باید یک پژوهشگر و هر مدرسه یک پژوهش سرای دانش آموزی باشد ...
رکورد صادرات استان شکسته شد رکورد صادرات استان شکسته شد
خسارت آسیب دیدگان اغتشاشات جبران می شود؟ ...
البرز؛ آخرین استان کشور در سرانه آموزشی البرز؛ آخرین استان کشور در سرانه آموزشی
قاسمی: با استقلال آموزش و پرورش فردیس موافقیم؛ مجوز سازمان امور اداری و استخدامی کشور لازم است ...