ترک جلسات شورای فردیس ادامه دارد
پرینت
#۶۶٠٨
98/06/27 چهارشنبه 23:09

ترک جلسات شورای فردیس ادامه دارد

تعویق در 22 لایحه و امور بر زمین مانده مردم

آقانوری/ نشست فوق العاده و رسمی امروز شورای اسلامی شهر فردیس باردیگر با ترک جلسه توسط برخی اعضای شورا از رسمیت افتاد و تعطیل شد. در این خصوص گفتگویی با سخنگوی شورا داشتیم که حاصل آن را می خوانید:

به گزارش فردیس نیوز، رضا اسماعیلی ذبیحی در این خصوص گفت: جلسه امروز شورای اسلامی شهر فردیس در پی تقاضای فرماندار محترم شهرستان در تشکیل جلسه فوق العاده و تعیین تکلیف کمیسیون های شورا و شهرداری در نامه اخیر ایشان به شورا، تشکیل شد که با طرح بند اول صورتجلسه برای تشکیل کمیسیون های تخصصی شورا، تعدادی از همکاران جلسه را ترک کردند که با این اقدام، تعداد اعضا از حد نصاب خارج و به ناچار لغو جلسه توسط رئیس شورا اعلام شد.

وی با اشاره به حضور سردار محمدیان و سرهنگ جنتی در صحن شورای اسلامی در روز گذشته، افزود: پس از رفتن فرماندهان استان و شهرستان از صحن شورا، با وجود زمان حدود 45 دقیقه ای باقیمانده از جلسه شورا ، برخی از همکاران در جلسه حاضر نشدند و جلسه از رسمیت افتاد و لغو شد.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر فردیس با بیان اینکه لغو مکرر جلسات شورا موجب تعویق در لوایح شهرداری و امور مردم است؛ اظهار داشت: به غیر از پرونده ها و لوایحی که به تازگی به شورا ارسال شده، صورتجلسه امروز شامل 22 بند بوده که همچنان باقی مانده است. علاوه بر آن 2 لایحه در هفته اخیر به کمیسیون شورا واگذار شد که با توجه به اینکه مطابق قانون هر ساله با تغییر هیئت رئیسه شورا، کمیسیون های تخصصی جدید انتخاب می شود؛ با عدم برگزاری انتخابات کمیسیون ها؛ شورا کمیسیون ندارد.

وی فلسفه تشکیل کمیسیون های تخصصی شورا را بررسی کارشناسی و همه جانبه پرونده ها دانست و افزود: مهلت بسیاری از لوایح به دلیل عدم تشکیل شورا و کمیسیون ها، گذشته است. لایحه استقبال از مهر بالغ بر یکماه است در شورا مانده و متأسفانه مدیریت شهری نتوانسته هیچ اقدامی برای کمک به مدارس انجام دهد. در آستانه هفته دفاع مقدس، لایحه کمک به برگزاری برنامه های این هفته همچنان در شورا مانده و این در حالی است که بزرگداشت هفته دفاع مقدس نمایشی از اقتدار نظام و برگزاری این هفته وظیفه ای همگانی است.

ذبیحی اظهار امیدواری کرد، اعضای شورا برای تسریع در امور مردم و شهرداری به صحن شورا بازگردند. گفتنی است روز گذشته فرماندهان انتظامی البرز و فردیس با حضور در صحن شورا درخواست زمین برای احداث ستاد فرماندهی انتظامی فردیس کردند که به گفته ذبیحی کمک به ارتقای امنیت شهرستان مورد نظر مدیریت شهری است.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز