ترویج خودمراقبتی با فعالیت 40 هزار سفیرسلامت در فردیس

جودکی: ترویج خودمراقبتی به منظور ارتقای سلامت جامعه و صرفه جویی هفت درصدی در هزینه‌های درمانی است

فردیس نیوز- سرپرست مرکز بهداشت شهرستان فردیس گفت: تعداد 40 هزار نفر  سفیرسلامت بصورت  فعال مراقبت از سلامت خود،  اعضای خانواده و جامعه را بر عهده دارند.

به گزارش فردیس نیور و به نقل از واحد آموزش مرکز بهداشت شهرستان فردیس، دکتر معصومه جودکی اظهار داشت: خودمراقبتی بخشی از طرح تحول سلامت است که هدف از آن پیشگیری و ارتقای سطح سلامت جامعه با استفاده از ظرفیت جامعه است که توسط سفیران سلامت اجرا می شود. سفیران سلامت با سواد حداقل 8 کلاس از بین اعضای خانوار بصورت داوطلبانه مسئولیت انتقال مطالب آموخته شده در حوزه سلامت به خانواده را بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه سفیران سلامت به عنوان  پیام آوران سلامت بصورت داوطلبانه به منظور مراقبت از خود و ارتقای سلامت خانواده تحت آموزش مراکز و پایگاههای سلامت قرار می گیرند اظهار داشت: مرکز بهداشت شهرستان در این راستا اقدام به شناسایی و تربیت سفیران سلامت کرده و در فاز اول 70 درصد خانوارهای شهرستان را تحت پوشش قرار داده است.

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان فردیس ترویج خودمراقبتی را در راستای ارتقای سلامت جامعه و صرفه جویی هفت درصدی در هزینه‌های درمانی عنوان کرد و گفت: در این راستا  40 هزار جلد کتاب آموزشی «ناخوشی‌های جزئی» با موضوع بهداشت و سلامت بین سفیران سلامت در سطح شهرستان توزیع شده است .

وی با بیان اینکه مرکز بهداشت شهرستان طرح خودمراقبتی سازمانی را نیز اجرا نموده است ادامه داد: این طرح به شناسایی مشکلات بهداشتی محیط کار و ارتقای سلامت کارکنان در ادارات، نهادها و سازمان‌ها منجر می‌شود که طی آن  ادارات و نهادهای شهرستان با همکاری مرکز بهداشت برنامه عملیاتی مشارکتی بهبود سلامت محیط کار را تدوین و بر اساس آن عمل می‌کنند.

 

 

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه