تحقق شعار سال با مشارکت آحاد جامعه

کولیوند: لزوم همسان سازی فرهنگ مصرف آب با خشکسالی

فردیس نیوز- نماینده کرج فردیس اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر لزوم مشارکت مردم در مدیریت مصرف منابع انرژی، حمایت از مصرف کالای داخلی را وظیفه آحاد افراد جامعه دانست. 

به گزارش فردیس نیوز، محمد جواد کولیوند در اولین نشست شورای اداری شهرستان فردیس که صبح امروز در مصلای امام خمینی برگزار شد تحقق شعار سال را اساسی ترین موضوع در سال جاری  دانست و گفت: مخاطب این موضوع تنها مسئولین نیستند و آحاد مردم باید نسبت به نهادینه سازی فرهنگ مصرف کالای داخلی و حمایت از آن اقدام کنند.

وی بر لزوم اصلاح الگوی مصرف در جامعه تأکید کرد و افزود: رونق چرخه اقتصاد و اشتغال، رفع معضل بیکاری و حل و فصل بسیاری از مسائل دیگر در کشور به خرید کالای ایرانی و اصلاح الگوی مصرف بستگی دارد . اگرچه مقایسه تولیدات کشور ما با سایر کشورهای پیشرفته جهان  وجود دارد، اما در این عرصه  کشوری موفق است که  بتواند در فضای ملی تأثیرگذار باشد. بنابراین در این راستا  تک تک افراد جامعه و حتی روستاییان در دورترین نقاط کشور نقش دارند.

 نماینده کرج و فردیس در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر مشارکت مردم در اجرای اقتصاد مقاومتی و مدیریت مصرف منابع انرژی گفت:افزایش مهاجرت ها و شهرنشینی موجب تشکیل کلونی های جمعیتی و دلیلی بر افزایش مصرف و کم آبی است . البرز با 98درصد مهاجرپذیری، فقط 8 درصد جمعیت روستایی دارد و این امر زنگ خطری برای مسئولین است.  با توجه به کاهش  بارش ها و بحران کم آبی در کشور، فرهنگ مدیریت مصرف صحیح منابع انرژی بویژه آب را در جامعه نهادینه کنیم.

وی با اشاره به به کاهش  بارش ها و بحران کم آبی در کشور، همسان سازی فرهنگ مصرف  آب با خشکسالی را ضروری دانست و تأکید کرد: اصلاح الگوی مصرف و مدیریت مصرف منابع انرژی  را باید از خودمان شروع و در جامعه نهادینه کنیم.

کولیوند در ادامه به حفظ وحدت و دوری از اختلافات سیاسی تأکید کرد و افزود: اساس کار ما در کشور باید حفظ وحدت و حرکت در خط ولایت فقیه ، زیر پرچم جمهوری اسلامی ایران باشد،  اختلاف و تفرقه در کشور ما موجب شادی دشمنان و مانعی برای دستیابی به اهداف توسعه و پیشرفت کشور است.

وی افزود: همه ما باید با اتحاد و همدلی و آینده پژوهی،  سربازانی برای جنگ نرم اقتصادی و مدیریت بحران های اقتصادی تربیت کنیم .  

 

 

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه