تجلیل از فعالان عرصه کتاب؛ زمینه ساز ترغیب مشارکت خیرین
پرینت
#۶٧۵٣
98/09/06 چهارشنبه 19:59

تجلیل از فعالان عرصه کتاب؛ زمینه ساز ترغیب مشارکت خیرین

فردیس نیوز- مراسم تجلیل از کتابداران و فعالان عرصه کتابخوانی استان البرز  به مناسبت  روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار با حضور مسئولان استان و شهرستان ها در سالن اجتماعات کتابخانه امیرکبیر کرج برگزار شد.

به گزارش فردیس نیوز، در این مراسم محمد جواد کولیوند نماینده مردم البرز در مجلس شورای اسلامی، تلاش مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در توسعه کتابخانه های البرز را شایسته تقدیر دانست و افزود: نتیجه این تلاش ها با همکاری نمایندگان و همت مدیریت شهری کرج، تخصیص زمین و کلنگ زنی کتابخانه مرکزی استان البرز با بودجه52 میلیارد تومان از محل اعتبارات شهرداری کرج است.

وی حمایت از کتابخانه های عمومی را از جمله اولویت های  نمایندگان مجلس ذکر کرد و گفت: در این راستا اصلاح ماده 22 قانون شهرداری ها در خصوص سهم نیم درصدی کتابخانه های عمومی از محل اعتبارات شهرداری ها، با هدف حمایت از این نهاد فرهنگی و با پیگیری مدیر کل کتابخانه های عمومی و نمایندگان مردم البرز در مجلس شورای اسلامی انجام  شد.

در ادامه این مراسم محمود بهمنی دیگر نماینده مردم البرز در پارلمان ملی بر لزوم افزایش سرانه کتابخانه های عمومی  و ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه تأکید کرد و افزود: در حال حاضر علوم دبستانی و دبیرستانی برای افزایش اطلاعات و ارتقای سطح علمی دانش آموزان مقاطع تحصیلی  کافی نیست و شیوه درس خواندن به صورت  تستی و نحوه آزمون ها در دانشگاه ها، برای ارتقای سطح علمی فارغ التحصیلان دانشگاهی کارایی ندارد و این امر استفاده از کتاب در موضوعات مختلف را ضروری می سازد.

نماینده مردم‌ ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کتابداری باید به کتابخوانی تبدیل شود؛ گفت: ترویج کتابخوانی باید به نحوی باشد که کتاب های موجود در خانه ها و کتابخانه ها در جهت ارتقای فرهنگ عمومی جامعه مورد استفاده قرار گیرد.

در بخش دیگری از این مراسم مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز  از اجرای  ۱۳ پروژه کتابخانه ای در شهرها و نقاط مختلف البرز از جمله نظرآباد، هشتگرد، چهارباغ، مهدی آباد،  فردیس و غیره خبر داد و برگزاری  مراسمات تجلیل از فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی را موجب ایجاد انگیزه و ترغیب مشارکت خیرین در حوزه کتابخوانی دانست.

احمد علی هراتی گفت: در نتیجه مشارکت خیرین و همکاری مثبت شهرداری و شورای مشکین دشت، کتابخانه خیرساز 260  متری در خیابان شهید شیرودی این شهر توسط مجمع خیرین کتابخانه ساز شهرستان فردیس احداث می شود.  

وی با اعلام این خبر که  اولین کتابخانه تخصصی کودک البرز  در فردیس  راه اندازی خواهد شد،  اظهار داشت: کتابخانه تخصصی کودک در سطح کشور انگشت شمار است که  خوشبختانه با تعامل  و همکاری مثبت  شورا و شهرداری فردیس و تحقق سهم نیم درصدی کتابخانه های عمومی از اعتبارات شهرداری، به زودی این امر محقق می شود.  

،

 

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
رکورد صادرات استان شکسته شد رکورد صادرات استان شکسته شد
خسارت آسیب دیدگان اغتشاشات جبران می شود؟ ...
البرز؛ آخرین استان کشور در سرانه آموزشی البرز؛ آخرین استان کشور در سرانه آموزشی
قاسمی: با استقلال آموزش و پرورش فردیس موافقیم؛ مجوز سازمان امور اداری و استخدامی کشور لازم است ...
آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛ آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛
طرح ترنم با هدف توسعه عدالت آموزشی و ارتقای سطح کیفی مدارس کم برخوردار ...
مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز: مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز:
نقشه استراتژی منابع انسانی شرکت گاز استان البرز تا پایان شهریور رونمایی می شود ...
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...