تجلیل اهالی رسانه با پیشنهاد تأسیس خانه خبر در فردیس همراه شد

فردیس نیوز - رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس ایجاد ساختار منسجم برای ساماندهی و استفاده از ظرفیت رسانه های پویای شهرستان را ضروری دانست و تأسیس خانه خبر در فردیس را به اهالی رسانه پیشنهاد کرد.

به گزارش فردیس نیوز، سید عباس طباطبائی در مراسم تجلیل خبرنگاران شهرستان فردیس که عصر امروز به همت اداره کتابخانه های عمومی و مجمع خیرین کتابخانه ساز شهرستان فردیس در محل کتابخانه علامه امینی برگزار شد؛ ضمن تبریک هفته خبرنگار و اعیاد قربان و غدیر، خبرنگاری را نتیجه عشق، همت و پشتکار در قالب بیم، امید و ایثار دانست واز زحمات این قشر در عرصه اطلاع رسانی به ویژه در حوزه توسعه کتابخانه های عمومی و ترویج کتابخوانی تقدیر کرد.

وی با اشاره به فقر زیرساخت ها در شهرستان نوپا و متراکم فردیس، گفت: به تناسب جمعیت، در شرایط ایده آل فردیس باید دارای ۳۰ کتابخانه باشد در حالیکه اکنون فقط ۴ کتابخانه نهادی و 5 کتابخانه مشارکتی دارد.

رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس با بیان اینکه در 3 ماهه اول سال جاری عضو پذیری در کتابخانه های عمومی با افزایش بیش از هزار نفری مواجه بوده است؛ یادآور شد: این امر نشان دهنده حجم گسترده علاقمندان به کتاب در این شهرستان است که باید زیرساخت لازم برای این جمعیت، فراهم شود.

وی افزود: در حال حاضر در کتابخانه علامه امینی به بیش از ۷ هزار عضو در فضایی به وسعت هزار متر ارائه خدمت می شود که این میزان جمعیت با مجموعه جمعیت اعضای کتابخانه های برخی شهرها یا استان ها برابری می کند.

طباطبائی با بیان اینکه کمبود زیرساخت ها در همه زمینه ها در شهرستان فردیس احساس می شود؛ گفت: خبرنگاران و اهالی رسانه می توانند با انسجام بیشتر و همت مضاعف نسبت به شناسایی کمبودهای شهرستان و بیان آنها درتوسعه زیرساخت ها نقش مؤثری را ایفا کنند و با نفوذ کلام خود در جامعه در ارتقای فرهنگ عمومی، یکپارچگی افکار و ایجاد وحدت اجتماعی در جهت توسعه و پیشرفت در همه زمینه ها گامی اساسی بردارند.

وی همچنین با بیان اینکه پویای خبرنگاران فردیس در سطح استان البرز سرآمد است؛ تأسیس خانه خبر با هدف رسیدن به ساختار منسجم و فصل مشترک افکار بین خبرنگاران و برگزاری نشست های کتابخوان ویژه خبرنگاران را به منظور به روزرسانی و تبادل اطلاعات این قشر با یکدیگر پیشنهاد کرد.

در ادامه ناصر نورپور رئیس مجمع خیرین کتابخانه ساز شهرستان فردیس نیز از تلاش های اصحاب رسانه در تحقق اهداف توسعه کتابخانه ها و افزایش مشارکت خیرین تقدیر کرد.

علی منتظری عضو مجمع خیرین کتابخانه ساز شهرستان فردیس نیز ضمن تبریک هفته خبرنگار ، کمک به تعالی فرهنگی را نقطه اشتراک فعالان در حوزه کتاب و کتابخوانی و اصحاب رسانه دانست و گفت: در سال جاری افزایش 4 کتابخانه در سطح شهرستان به مجموع کتابخانه های عمومی فردیس، در حال پیگیری است و امیدواریم با همکاری رسانه ها، تا پایان سال جاری این اقدامات به نتیجه برسد. در این مراسم با اهدای لوح یادبود و هدایایی از خبرنگاران تجلیل شد.‌


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه