تبلیغات زود هنگام در فضاهای مجازی از سوی نامزدهای انتخاباتی رصد می شود

اعضای هیأت بازرسی استان معرفی شدند

فردیس نیوز - در راستای اجرای ماده 25 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده 76 آیین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری، نخستین جلسه هیأت بازرسی انتخابات استان برگزار شد.

به گزارش فردیس نیوز، در این جلسه عباداله کامکار بر ضرورت اهتمام در صیانت از حقوق نامزدهای انتخاباتی و آرای مردم استان البرز تأکید کرد و گفت: قانون مداری، عدالت، صداقت، امانت داری و رعایت اصل بی طرفی مهمترین راهبردها در انتخابات پیش رو خواهد بود.

وی تصریح کرد: با نظارت دقیق بر عملکرد هیأت های اجرایی در فرآیند انتخابات از انحرافات و تخلفات احتمالی به صورت مستمر جلوگیری شود.

کامکار ادامه داد: در زمان فرآیند ثبت نام در مراکز حوزه های انتخابیه استان دفترچه ای حاوی تکالیف و حقوق هر یک از نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی با هدف آگاهی و الزام به اجرای صحیح قوانین و مقررات توزیع شده است.

رئیس هیأت بازرسی انتخابات استان خاطرنشان کرد: از جمله وظایف این هیأت رصد مستمر و دقیق تخلفات و جرایم احتمالی و تبلیغات زود هنگام به ویژه در فضاهای مجازی از سوی هر یک از نامزدهای انتخاباتی بوده و برابر ماده 59 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی استفاده از وسایل و امکانات دولتی و فعالیت کارمندان در ساعات اداری به منظور فعالیت تبلیغاتی له یا علیه نامزدهای انتخاباتی ممنوع بوده و جرم تلقی می شود.

در این نشست ساختار و ارکان هیأت های بازرسی شهرستانها پیرامون نحوه تعیین بازرسان ثابت و سربازرسان شعب اخذ رأی و همچنین روند اجرای برنامه ها و آموزش های لازم مورد بررسی قرار گرفت.

گفتنی است، دبیرخانه هیأت بازرسی انتخابات استان در محل استانداری مستقر بوده و شماره تماس های 02634498307 و 34413349 آماده دریافت گزارش ها و اخبار انتخاباتی می باشد.

در این نشست رئیس هیأت بازرسی استان اعضای این هیأت را به شرح زیر معرفی کرد:

علی حاجیوند مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری (دبیر هیأت بازرسی انتخابات استان)

سیدموسی حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی(عضو هیأت بازرسی انتخابات استان)

عبدالناصر میرچی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری(عضو هیأت بازرسی انتخابات استان)

 

 

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه