تاکید فرماندار فردیس:
پرینت
#۶۴٨۵
98/04/24 دوشنبه 12:52

تاکید فرماندار فردیس:

استفاده معلولان از کتابخانه ها و اماکن عمومی تسهیل شود

آقانوری/ فرماندار فردیس گفت: امکان دسترسی عموم افراد جامعه از جمله معلولان، باید به اماکن عمومی به ویژه کتابخانه ها و معابر عمومی فراهم شود و مناسب سازی کلیه اماکن عمومی در یک منطقه یا روستا به صورت پایلوت به اجرا برسد.

به گزارش فردیس نیوز، ابوالفضل اینانلو در نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس که پیش از ظهر امروز با حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در فرمانداری تشکیل شد، بر لزوم رعایت اصول شهرسازی و مناسب سازی برای معلولان تاکید کرد و افزود: باید برای عبور و مرور در جامعه امکان تردد همه افراد در نظر گرفته شود و این امر در سطح شهرستان فرهنگسازی شده و تمام اماکن عمومی توسعه یابد.

وی بر لزوم پیگیری اجرای مناسب سازی در سطح مناطق شهری و روستایی توسط بخشداران مرکزی و مشکین دشت تاکید کرد.

فرماندار فردیس توجه به حوزه فرهنگی در جامعه را زمینه ساز ارتقاء فرهنگ عمومی جامعه و اجرای کامل حقوق شهروندی دانست و اظهار داشت: آغاز احداث کتابخانه ملی استان البرز که با حمایت استاندار و پیگیری مدیر کل کتابخانه های عمومی استان انجام شد؛ نقطه عطفی در حوزه فرهنگ استان البرز است.

وی با تاکید بر اینکه توسعه زیرساخت های کتابخانه در شهرستان فردیس باید مورد توجه ویژه قرار گیرد؛ افزود: افزایش عضویت ۷ درصدی در کتابخانه های عمومی شهرستان ظرف ۳ ماه، نشانه علاقمندی شهروندان، به کتاب است و باید فضای مناسب برای علاقمندان به کتاب در شهرستان ایجاد شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان فردیس ضمن تقدیر از پرداخت به موقع سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی توسط شهرداری ها، تصریح کرد: پیگیری اعتبارات برای افزایش سرانه کتابخانه ها در اولویت است و امیدواریم بتوانیم جذب اعتبار کتابخانه شهرک بعثت را امسال به نتیجه قطعی برسانیم. وی همچنین بر لزوم ایجاد کتابخانه های سیار در سطح شهرستان فردیس تاکید کرد و افزود: کتابخانه سیار، دسترسی عموم مردم به کتاب را تسهیل می کند و این امر در اماکنی چون مصلای نماز جمعه، که مرکز تجمعات بیشتری است، باید مورد توجه قرار گیرد.

اینانلو همچنین ایجاد قفسه کتاب در اداراتی که با تعداد کثیر مراجعان مواجهند را ضروری دانست و پبگیری مصوبات نشست انجمن کتابخانه های عمومی را از مدیر شهرستان خواستار شد.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛ آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛
طرح ترنم با هدف توسعه عدالت آموزشی و ارتقای سطح کیفی مدارس کم برخوردار ...
مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز: مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز:
نقشه استراتژی منابع انسانی شرکت گاز استان البرز تا پایان شهریور رونمایی می شود ...
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...