تاکید امام جمعه فردیس بر لزوم بازنگری در قانون شوراها
پرینت
#٧٠٣٢
99/02/09 سه شنبه 14:05

تاکید امام جمعه فردیس بر لزوم بازنگری در قانون شوراها

فردیس نیوز- امام جمعه شهرستان فردیس بر لزوم بازنگری و شناسایی نقاط ضعف قوانین شوراها تاکید کرد.

به گزارش فردیس نیوز، حجت الاسلام علی اکبر ایمانی در مراسم گرامیداشت روز شوراها که ظهر امروز با حضور مسئولان و مدیران شهری در سالن همایش منطقه یک شهرداری فردیس برگزار شد؛ با اشاره به آیه شورا و نقش موثر این نهاد مردمی در تصمیم گیری و تصمیم سازی امور، گفت: قوانین شوراها باید مورد بازنگری قرار گرفته و نقش این نهاد مردمی در انجام امور شهرها و روستاها مشخص شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شوراها شورای شهرداری هستند و در خصوص دستگاه های خدمات رسان هیچ دخالتی ندارند؛ افزود: با توجه به عملکرد شوراها به نظر می رسد اختیار شورا در حدود شهرداری کافی است؛ اما باید در خصوص شوراها در قانون چاره اندیشی شود.

امام جمعه فردیس با اشاره به اینکه اصل شورا یک اصل دینی و قانون اساسی است؛ گفت: باید میزان مشارکت مردم در امور شهر و نقش شورا در ابادانی و عمران شهرها به صورت دقیق مشخص شود و مجلس باید در این خصوص تصمیم گیری کند.

وی تاکید کرد: با شناسایی نقاط ضعف قانون شوراها باید این قانون از استحکام لازم برخوردار شود تا علیرغم خدمات شوراها، اموری که کام مردم را تلخ می کند و آسیب های آن کمتر شود.

حجت الاسلام ایمانی با بیان اینکه در همه زمینه ها از جمله قوانین باید رو به جلو حرکت کنیم؛ شناسایی نقاط ضعف در هنه قوانین و مسدود کردن منافذ قانونی را مورد تاکید قرار داد.

وی در پایان از اقدامات شوراها در آبادانی شهرستان فردیس تقدیر کرد و افزود: همه شوراها به ویژه اولین دوره شورای شهر فردیس در زمان باقیمانده، به گونه ای عمل کنند تا خاطره خوبی از آنها در اذهان عموم باقی بماند.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز