تامین زمین مورد نیاز دستگاه‌های دولتی البرز از طریق کمیسیون مستند سازی و تغییر بهره بردار

از طریق کمیسیون مستندسازی دولت زمین را از دستگاه مربوطه گرفته و به دستگاهی که نیاز دارد، واگذار می کنیم . به طور کلی تغییر بهره‌بردار در مورد این اراضی صورت می‌گیرد.

فردیس نیوز- مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز با بیان اینکه اقدامات لازم جهت بازپس‌گیری زمین بیش از مقدار مورد نیاز یک دانشگاه در البرز، انجام می‌گیرد، گفت: از محل این زمین نیاز دستگاه‌های دولتی استان تامین می‌شود]

به گزارش فردیس نیوز، ابوالفضل باقرنیا با اشاره به مباحث مطرح شده از سوی رئیس کل دادگستری مبنی بر برخی زمین‌خواری‌هایی که توسط دستگاه‌های دولتی در البرز انجام شده و اینکه دانشگاهی در البرز 200 هکتار زمین را تصرف کرده در حالی که تنها به 10 هکتار از آن نیاز دارد، اظهار داشت: در این زمینه اقداماتی صورت گرفته و مقداری از زمین‌ها به برخی ادارات استان واگذار شده است.

وی در مورد موضوعی که از سوی رئیس‌کل دادگستری مبنی بر برخوردهای راه‌وشهرسازی با سازمان‌های دولتی که علی‌رغم اخذ مجوزهای لازم، مرتکب زمین‌خواری شده‌اند، افزود: این امر به دولت مربوط می‌شود و در هیئت مستندسازی دولت، بازگشت این زمین‌ها انجام می‌گیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز تصریح کرد: می‌توانیم به عنوان متولی امر زمین و مسکن ورود کنیم و از طریق کمیسیون مستندسازی دولت زمین را از دستگاه مربوطه گرفته و به دستگاهی که نیاز دارد، واگذار کنیم.

وی با بیان اینکه به طور کلی تغییر بهره‌بردار در مورد این اراضی صورت می‌گیرد، گفت: این اقدامات در دستور کار قرار دارد و راه و شهرسازی البرز در راستای حل مشکلات مربوط به زمین ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان پیگیری لازم را انجام می‌دهد.

باقرنیا با تاکید بر اینکه در مورد دانشگاه مربوطه تقسیم‌بندی زمین انجام شده، خاطرنشان کرد: زمین مربوط به این دانشگاه به آن واگذار شده و بخشی از آن نیز به دستگاه‌های دولتی داده شده و بخش باقیمانده نیز در حال واگذاری است.

منبع : تسنیم


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه