تأکید مسئولین بر مردمی بودن، حفظ وحدت ، رعایت اعتدال و جلوگیری از تفرقه افکنی در مراسم بزرگداشت حماسه 9 دی

دکتر ایمانی: تفکر شیعه کنار آمدن با ظلم نیست؛ نه گفتن به ظلم و تکیه نکردن به دشمن جهاد کبیر است

فردیس نیوز- نشست هماهنگی برگزاری مراسم 9 دی شهرستان فردیس با حضور امام جمعه، معاون سیاسی انتظامی فرمانداری، بخشدار مرکزی و مسئولین دستگاه های ذیربط  در محل دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد.

به گزارش فریس نیوز، در این نشست  امام جمعه شهرستان فردیس با تاکید بر اینکه تفکر شیعه کنار آمدن با ظلم نیست گفت: جهاد کبیر تکیه نکردن و نه گفتن به دشمن است. در فتنه 88 درحقیقت فتنه گران اصلی آمریکا و اسرائیل و سایر دشمنان جمهوری اسلامی بودند و شرکت کنندگان درفتنه ابزار فتنه بودند.

وی افزود: متاسفانه برخی نخبگان ما حاضر نیستند خط فکری خود را مشخص کنند.

دکتر علی اکبر ایمانی ادامه داد: در فتنه 88 از سوی سران فتنه به نظام جمهوری اسلامی ظلم و متهم به تقلب در انتخابات شد. حضور 85 درصدی مردم پای صندوق های رای به کامشان تلخ شد. و در این زمان وقتی جمهوری اسلامی به حمایت مردم نیاز داشت ، مردم  با حضور خود  حماسه9 دی را خلق و فتنه را خاموش کردند.

در ادامه این نشست معاونت سیاسی انتظامی فرمانداری فردیس با تأکید برضرورت  حفظ وحدت و مودت بین مردم گفت: نیاز جامعه امروز وحدت و همدلی است که باید به آن توجه شود. سعی نکنیم با دو قطبی کردن جامعه و تفرقه افکنی، دوستداران نظام را سرکوب کرده و مورد هجمه قرار دهیم.

وی همچنین بر لزوم مردمی بودن، بصیرت افزایی و ماندگاری مراسم و رعایت اعتدال در سخنرانی ها و شعارها در  تجمعات و راهپیمایی ها افزود: شعارها باید بر اساس خط رهبری بوده و حدود ولایت فقیه حفظ شود. برخی افراد با افراطی گری موجب ایجاد تشنج و آسیب بر بدنه جامعه می شوند.

دکتر محمدرضا فلاح نژاد در خصوص فتنه 88 گفت: در آن برهه از زمان بصیرت این بود که دشمنان اصلی نظام اسلامی و مستکبران جهانی که با نفوذ در کشور موجب ایجاد تفرقه شده و فتنه 88 را رقم زدند،  شناخته شوند و مردم نیز با روشنگری های مقام معظم رهبری(مد) به صورت خودجوش در حماسه 9 دی حمایت خود را از خط ولایت فقیه و نظام اسلامی اعلام و تکلیف خود را با دشمنان نظام مشخص کردند.

وی افزود: اختلاف سلیقه در جامعه نباید با تندروی ها به تفرقه تبدیل شود . مردم با حضور در صحنه های مختلف همواره حمایت خود را از نظام جمهوری اسلامی نشان دادند.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری فردیس همچنین بر لزوم حفظ امنیت در  راهپیمایی توسط نیروی انتظامی،بسیج و سپاه ، کنترل و نظارت بر ایستگاه های صلواتی توسط شبکه بهداشت، پاکسازی مسیر و تأمین تجهیزات صوتی و پذیرایی از سوی شهرداری و کنترل ترافیک توسط راهور تأکید کرد.

مراسم بزرگداشت و راهپیمایی روز 9 دیماه از ساعت 3 الی 5 بعداز ظهر از فلکه دوم به سمت مصلای امام خمینی شهرستان فردیس و با اجرای برنامه های فرهنگی از جمله سخنرانی ، مداحی، صدور بیانیه برگزار  خواهد شد . ضمن اینکه تبلیغات محیطی با شعار  "9دی مظهر بصیرت و نفوذ ناپذیری مردم ایران است" خواهد بود.

 

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه