تأکید فلاح نژاد بر مدیریت تبلیغات محیطی در راستای فرمایشات رهبری، اهداف اقتصادمقاوتی و افزایش آگاهی عمومی

گودرزی: بیش از 70 درصد استندهای سطح شهر خلاف قانون و بدون مجوز بویژه از سوی مساجد و هیئات اکران می شود

فردیس نیوز – نشست ستاد ساماندهی تبلیغات محیطی شهرستان فردیس با حضور فرماندار، معاون سیاسی انتظامی فرمانداری و سایر اعضا صبح امروز یکشنبه 12 دیماه در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد. 

به گزارش فردیس نیوز، در این نشست معاون سیاسی انتظامی فرمانداری فردیس ضمن اشاره  به اهمیت ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی و حفظ سیمای بصری شهر، حفظ شئونات اسلامی، رعایت حقوق شهروندی و عدم ایجاد مزاحمت را در اکران تابلوهای تبلیغاتی ضروری دانست و افزود: بسیاری از تابلوهای شهری و نصب داربست های غیراصولی علاوه بر سدمعبر، خطراتی را نیز برای شهروندان به دنبال دارد .

وی ادامه داد: علاوه برنازیبایی سیمای بصری شهر،  کثرت تابلوهای تبلیغاتی و گاهی محتوای آنها موجب برهم زدن آرامش فکری، اعتراض و نارضایتی شهروندان است. ضمن اینکه در اغلب آنها تجمل گرایی تبلیغ شده و با فرمایشات مقام معظم رهبری(مد) و اهداف اقتصاد مقاومتی متضاد است که باید مورد توجه، کنترل و نظارت  ویژه قرار گیرد.  

دکتر محمدرضا فلاح نژاد گفت: تبلیغات و نصب بنر در عرشه پل های عابر پیاده موجب عدم امنیت آنها بویژه در هنگام تاریکی هواست که باید شهرداری کرج نسبت به جلوگیری از این امر و از بین بردن دید داخل پل های عابر پیاده اقدام نماید.

وی افزود: کلیه دستگاه ها، سازمان ها، کانون های تبلیغاتی، اشخاص و غیره برای اکران تابلوهای تبلیغاتی و تأیید محتوای آن باید به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراجعه کرده و مجوز بگیرند. ضمن اینکه سایر نهادها و دستگاه های فرهنگی و اجتماعی برای اجرای برنامه های خود و انجام تبلیغات محیطی برای دریافت مجوز نسبت به اکران بنر و تابلهای تبلیغاتی در  مناطق مورد نظر خود، به سازمان زیباسازی شهرداری کرج، شهرداری مشکین دشت و دهیاری فرخ آباد مراجعه نمایند.

 فلاح نژاد همچنین تصریح کرد: کلیه مصوبات به شهرک صنعتی سیمین دشت نیز ابلاغ شود و همچنین بر اجرای تبلیغات محیطی در شهرک های صنعتی نور، سپیددشت و داشلیجه نیز در راستای عمل به قانون و اجرایی مصوبات نظارت شود.

وی همچنین بر ضرورت اطلاع رسانی و آگاهی عمومی در خصوص آداب اجتماعی، پیشگیری از مواد مخدر و آسیب های اجتماعی در مدیریت و ساماندهی تبلیغات محیطی سطح شهرستان تأکید کرد.

در ادامه این نشست قائم مقام سازمان زیباسازی شهرداری کرج با بیان اینکه برای ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی و جمع آوری تابلوهای غیر مجاز یک همت استانی بویژه از سوی مسئولین ارشد استان شکل گرفته است گفت: طبق مصوبه شورای اسلامی شهر اکران استند در سطح شهر ممنوع است و در سطح شهرستان فردیس روزانه بیش از 10 الی 15 استند توسط شهرداری ها جمع اوری می شود.

وی افزود: متأسفانه  بیش از 70 درصد استندهای سطح شهر خلاف قانون و بدون مجوز بویژه از سوی مساجد و هیئات اکران می شود که جمع آوری تابلوهای غیرمجاز  از وظایف ذاتی شهرداریست. طبق آمار شهرستان فردیس با این وسعت اندک به اندازه کرج تابلوی تبلیغاتی دارد و این گستردگی تنها موجب ایجاد آلودگی بصری و در نتیجه عادت کردن چشم ها و عدم توجه به تبلیغات محیطی است.

عبدالرضا معظمی گودرزی گفت: با ایجاد سازه های شکیل در نقاط مختلف سطح شهر و حذف زوائد بصری می توان توجه عموم را به تبلیغات محیطی جلب کرد.

وی با بیان اینکه حذف آلودگی های بصری و جمع آوری تابلوهای غیرمجاز در سطح استان و شهرستان آغاز شده است افزود: تا کنون بیش از 300 مورد حذف زوائد بصری توسط واحد خدمات شهری شهرداری کرج صورت گرفته است.

در ادامه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فردیس با بیان اینکه اشکالات بسیاری در حوزه تبلیغات وجود دارد که در جهت رفع آن باید به تدریج قانون تبلیغات را در جامعه نهادینه کنیم گفت: استقلال  شورا و شهرداری فردیس می تواند نقطه عطفی در حوزه قانونمندی و ساماندهی تبلیغات شهرستان فردیس باشد.

وی افزود: در راستای جلوگیری از اکران تابلوهای غیرمجاز و ساماندهی تبلیغات، نصب داربست های تبلیغاتی در سطح شهر  ممنوع است و فقط در مناسبت های ویژه چون محرم باهماهنگی مراجع ذیربط در نقاط مشخصی از سطح شهر صورت می گیرد.

جان محمد خوب پور ضمن تأکید بر اهمیت محتوای تابلوهای تبلیغاتی و تأثیر آن بر جامعه گفت: طبق قانون و مصوبه ستاد ساماندهی تبلیغات شهرستان فردیس کلیه نهادها، دستگاه ها، کانون های تبلیغاتی، اشخاص و غیره که دارای سازه های تبلیغاتی در سطح شهرستان می باشند، قبل از نصب هرگونه تابلوی تبلیغاتی باید نسبت به تأیید محتوا و دریافت مجوز اکران از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فردیس اقدام کنند.

وی ادامه داد: برخی از این بنرها و تابلوهای تبلیغاتی چون شرکت طرف قرار دادآنها در کرج مستقر است نسبت به دریافت مجوز اکران از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فردیس سهل انگاری کرده و این اداره را نادیده می گیرند که در صورت عدم دریافت مجوز با ارائه گزارش به فرمانداری با آنها برخورد خواهد شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فردیس ساماندهی استندها و تابلوهای تبلیغاتی در اختیار صنوف و همچنین تابلوهای ورودی و سردر مغازه ها را از جمله مباحث جدی و مورد پیگیری ستاد ساماندهی تبلیغات محیطی شهرستان فردیس عنوان کرد و افزود: این مباحث در جلسه آتی متعاقبا پیگیری خواهد شد.

گفتنی است در این نشست کرمانی رئیس انجمن کانون های تبلیغاتی شهرستان فردیس ضمن اشاره به استقلال شهرستان فردیس جداسازی سازه های شهرستان فردیس در برگزاری مزایدات سازه های تبلیغاتی در سازمان زیباسازی شهرداری کرج را خواستار شد و افزود: مبالغ پیشنهادی در مزایده به گونه ای است که نه تنها کانون های فردیس بلکه شرکت های بزرگ تبلیغاتی در کرج نیز قادر به شرکت در آن نیستند و این حق به راحتی از کانون های تبلیغاتی فردیس سلب می شود.

 

،

 

 

 

 

 

     

  

 

 

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه