تأکید فرماندار فردیس بر ضرورت اقدامات پیشگیرانه و آگاه سازی جامعه توسط مسئولین قضایی

جهل به قانون دلیل بسیاری از جرائم است

فردیس نیوز در مراسم معارفه اولین دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فردیس که صبح امروز با حضور مسئولین قضایی استان و مسئولین شهرستان برگزار شد فرماندار فردیس بر ضرورت آگاه سازی جامعه و اقدامات پیشگیرانه توسط مسئولین قضائی تأکید کرد.

 به گزارش فردیس نیوز، مهندس علی زمانی  ضمن تقدیر و تشکر از زحمات جعفری سرپرست دادستانی فردیس گفت: در این شهرستان با همت ، برنامه ریزی و مدیریت آقای جعفری هم اکنون در داد گستری فردیس 7شعبه بازپرسی،13 شعبه دادیاری، 3 شعبه اظهار نظر و 2 شعبه اجرای احکام وجود دارد و به همت آقای عبدی ، رئیس دادگستری ، تعداد دادگاه های آن از از یک شعبه به 12شعبه رسیده است.

وی افزود: یکی از هنرهای قابل تحسین آقایان عبدی و جعفری ضمن قاطعیت در کار و قانونمندی، تعامل و همکاری با کلیه دستگاه های شهرستان بود که علیرغم تقاضای دستگاه های مختلف تا کنون همکاری خوبی را در راستای اجرای قانون، با مجموعه ادارات شهرستان داشتند.

زمانی ضمن اشاره به حجم پرونده  در دادگستری فردیس و زحمات شبانه روزی پرسنل آن بر ضرورت اطلاع رسانی ، آگاه سازی و پیشگیری از جرائم در جامعه تأکید کرد و اظهار داشت: بسیاری از جرائم به دلیل جهل افراد به قانون واقع می شود چرا که بسیاری از مردم از احکام تعهدات، قراردادها و سایر اوامر قانونی آگاه نیستند و مرتکب اعمال مجرمانه می شوند.

وی ادامه داد: از مسئولین دستگاه های قضا تقاضا دارم به اقدامات پیشگیرانه و آگاه سازی جامعه توجه ویژه داشته باشند. حتی اگر بتوانیم یک  شبکه تلویزیونی را به بازگویی مسائل قضایی اختصاص دهیم و جامعه را به سمت کاهش جرائم و ورودی پرونده های دستگاه قضایی که مستلزم صرف وقت و هزینه بسیار است، سوق دهیم.  

فرماندار فردیس از مسئولین دستگاه قضا خواست تا با بررسی پرونده ها در جرائم مختلف، آسیب ها را شناسایی و در خصوص آنها به آگاه سازی جامعه بپردازند.

در ادامه این نشست امام جمعه شهرستان فردیس نیز ضمن اشاره به حجم پرونده های موجود در دادگستری این شهرستان گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری در قوه قضاییه در رسیدگی به پرونده ها باید قاطعیت و سرعت بیشتری اعمال شود چرا که طولانی شدن رسیدگی به پرونده های قضائی و اعمال مجازات، افراد فرصت طلب جامعه را نسبت به اعمال مجرمانه جسورتر می کند. مردم نیز توقع دارند پرونده ها به سرعت مطلوب در دستگاه قضایی رسیدگی شود.

وی افزود: عدم تناسب جرم و مجازات نیز جرات بر قانون شکنی و گناه  را در جامعه افزایش می دهد.

حجت الاسلام علی اکبر ایمانی همچنین گفت: با توجه به دشواری و سختی کار در دادگستری فردیس امیدوارم در خصوص راه اندازی مجتمع قضایی بخش مشکین دشت اهتمام ویژه ای صورت گیرد. دادگستری شهرستان فردیس با کمبود نیروی انسانی مواجه است و مجتمع قضایی بخش مشکین دشت  می تواند بخشی از مشکلات تراکم پرونده ها و تریع در رسیدگی به انها را رفع نماید.

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه