تأکید رئیس پلیس فردیس بر نصب دوربین های هوشمند در معابر

سرهنگ جنتی: رسانه ها سیاه نمایی نکنند! طلبه مشکین دشتی در حوزه تهران مورد ضرب و شتم قرار گرفته است

فردیس نیوز -فرمانده انتظامی شهرستان فردیس با اعلام اینکه ضرب و شتم طلبه مشکین دشتی در حوزه شهرستان ملارد به وقوع پیوسته  است، از رسانه ها خواست پیش از  انتشار اخبار و شنیده های فضای مجازی، صحت و سُقم آن را از مسئول مربوطه استعلام کنند.

به گزارش فردیس نیوز، سرهنگ بیژن جنتی در شصت و یکمین نشست کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر فردیس که به منظور تقویت راهبردهای فرهنگی با حضور متولیان این امر در دفتر امام جمعه برگزار شد، با اشاره به سرعت انتشار اخبار در فضای مجازی و تأکیدات رهبر انقلاب اسلامی بر اهمیت  فضای مجازی و مدیریت آن، گفت: متأسفانه برخی رسانه ها بدون تحقیق، خبر ضرب و شتم طلبه مشکین دشتی را در حوزه مشکین دشت و شهرستان فردیس منتشر کردند؛ در حالیکه این اتفاق در حوزه شهرستان ملارد و استان تهران به وقوع پیوسته است.

وی با بیان اینکه اخبار  کذب و منفی در خصوص شهرستان، موجب سیاه نمایی می شود؛ از رسانه ها خواست تا  پیش از  انتشار اخبار و شنیده های فضای مجازی، صحت و سُقم آن را از مسئولان مربوطه استعلام کنند.

رئیس پلیس شهرستان فردیس در بخش دیگری نصب دوربین های مداربسته در همه اماکن سطح شهر و دوربین های کنترل ترافیک در سطح معابر را ضروری دانست و افزود: در شهرستان فردیس سرقت خشن وجود ندارد و بیشتر سرقت های خرد صورت می گیرد. دوربین های فوق  در ارتقای امنیت، پیگیری جرائم وکاهش سرقت های خُرد  نقش مؤثری را ایفا می کند.    

وی با گلایه از مدیریت شهری فردیس در خصوص تجهیز معابر به دوربین های هوشمند کنترل ترافیک، ادامه داد: مدت هاست مدیریت شهری فردیس نصب دوربین ها در سطح معابر شهر را  وعده کرده اما متأسفانه علیرغم پیگیری ها این قول هنوز به عمل نرسیده است. امیدواریم با همکاری بیشتر شورا و شهرداری به زودی شاهد انجام این امر و ارتقای امنیت شهر نیم میلیون نفری فردیس باشیم.

سرهنگ جنتی در ادامه بر لزوم همکاری و حمایت همه مسئولان به ویژه  متولیان حوزه فرهنگی با نیروی انتظامی در راستای نهادینه سازی فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه تأکید کرد و گفت: در این راستا  و به منظور حمایت از فرهنگ عفاف و حجاب و بانوان محجبه، قرار بود شهرداری مکان مناسبی جهت عرضه اقلام فرهنگی مورد نیاز بانوان محجبه از جمله چادر و غیره با قیمت مناسب اختصاص دهد، که تا کنون اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

وی اجرای طرح ناظر توسط نیروی انتظامی شهرستان و ارسال پیامک به سرنشین های بی حجاب خودروها را گامی مثبت در جهت بازگرداندن حجاب به جامعه دانست.  

فرمانده انتظامی فردیس  با تشریح برخی اقدامات پلیس شهرستان در موضوعات اجتماعی گفت: برخورد قاطع با سگ گردانی در دستور کار پلیس است و تا کنون ۱۸ مورد پرونده سگ گردانی توسط پلیس فردیس به مراجع قضایی ارسال شده  و با متخلفان برخورد قانونی صورت گرفته است.

 وی همچنین از شناسایی و جمع آوری  ۵۰ قلیان سرا و تفرجگاه که به مرکز فساد تبدیل شده بود توسط پلیس فردیس خبر داد.

 


1 دیدگاه
[1] اصغر. - 98/05/13 يكشنبه 16:47
احتراما به عرض ميرساند اخيرا كوچه هاي فرديس در بلوار اصلي به صورتي غيرحرفه اي و بي مطالعه يك در ميان ورود ممنوع شده كه باعث اختلال در رفت وآمد است.برخي هم به قانون احترام نميگذارند و وارد ميشوند...اگر طرح درست واصولي باشد مردم هم به آن گردن مي نهند. طوري شود مردم طرح را بپذيرند.. واما اين را هم در نظر داشته باشيد كه مشكلات عديده اي در فرديس هست كه يكي هم رانندگي بد و بي توجهي پليس به پارك دوبل و رانندگان شرور با شيشه هاي دودي ميباشد. - پاسخ
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه