تأکید امام جمعه بر لزوم آموزش مدیریت فضای مجازی به دانش آموزان
پرینت
#۶١٧۴
97/10/19 چهارشنبه 18:44

تأکید امام جمعه بر لزوم آموزش مدیریت فضای مجازی به دانش آموزان

فهمیده: 90 مورد از املاک آموزش و پرورش فردیس سند ندارند

فردیس نیوز- نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان فردیس با حضور اعضا و با موضوعات برنامه ریزی مراسمات دهه فجر، شورای پشتیبانی سوادآموزی، گزارش اقدامات هفته پژوهش، گزارشی از مجمع خیرین مدرسه ساز و سایر موضوعات عصر امروز در سالن باهنر اداره آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد. 

به گزارش فردیس نیوز، امام جمعه فردیس در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان فردیس با اشاره به نزدیکی ایام چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بر برگزاری هرچه با شکوهتر این مراسمات تأکید کرد و افزود: به کوری چشم دشمنان اسلام نه تنها چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن می گیریم بلکه و برای رسیدن به اهداف آتی انقلاب اسلامی برنامه ریزی و تلاش می کنیم.

حجت الاسلام علی اکبر ایمانی با اشاره به هجمه های دشمنان از طریق فضای مجازی و رسانه ها، علاوه بر علم آموزی بر لزوم تهذیب و پرورش دانش آموزان تأکید کرد و افزود: آموزش و پرورش باید برنامه ریزی برای آموزش و تهذیب دانش اموزان  را در دستور کار قرار داده و با توجه به هجمه های مختلف فرهنگی در فضای مجازی، آموزش مدیریت فضای مجازی و رسانه ها به دانش آموزان و خانواده ها در اولویت قرار گیرد.

امام جمعه فردیس همچنین با بیان اینکه اقدامات و برنامه های اداره آموزش و پرورش باید با جهت گیری های نظام همگام باشد گفت: کار شورای آموزش و پرورش سیاست گذاری برای آموزش و پرورش دانش آموزان است که در این راستا به فراخور وضعیت جامعه، توجه به امور فرهنگی  و جلوگیری از آسیب های اجتماعی و فرهنگی به نسل آینده ساز کشور باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه با اشاره به سالروز تأسیس شوراهای آموزش و پرورش و هفته ای به این نام، گزارشی از عملکرد شورای آموزش و پرورش  شهرستان فردیس ارائه شد.

فرشته فهمیده هدف از شکل گیری شوراهای آموزش و پرورش را بهره گیری از منابع و استفاده از ظرفیت های محلی برای رفع مشکلات مدارس و مراکز آموزشی دانست و گفت: شورای آموزش و پرورش شهرستان فردیس تا کنون 112 مصوبه آموزشی، پرورشی، اداری و رفاهی داشته است گفت: از این تعداد 70 مصوبه اجرایی شده، 3 مصوبه عمرانی و 5 مصوبه آموزشی و پرورشی در حال اجراست.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان فردیس با تشریح عملکرد گروه های کارشناسی شورای آموزش و پرورش افزود: توسط گروه های آموزشی، پرورشی، فرهنگی و تربیتی، پشتیبانی و نوسازی ، تحقیق و پژوهش هریک 25 کارگاه در حوزه مربوطه برگزار شده و طرح های مختلفی برای تصویب در شورای آموزش و پرورش پیشنهاد شده است.

وی در بخش دیگری با بیان اینکه شهرستان فردیس در هفته پژوهش رتبه برتر نمایشگاهی حوزه پژوهش استان البرز را کسب کرد گفت: در این شهرستان 342 مؤلف و نویسنده کتاب در بین دانش آموزان و فرهنگیان وجود دارد که در هفته پژوهش علاوه بر برگزاری کارگاه های اقدام پژوهی، حدود 94 اثر از دانش آموزان و فرهنگیان شهرستان در سطح استان به نمایش گذاشته شد.

فهمیده با اشاره به مشکلات اسناداملاک آموزش و پرورش شهرستان فردیس  بیان داشت: کل املاک این اداره 135 پلاک است که از این تعداد تنها 45 مورد سند دار و 90 مورد بدون سند است. از املاک سند دار تا کنون توانسته ایم 5 مورد را به سند تک برگی تبدیل کنیم که در این خصوص نیازمند حمایت فرمانداری و همکاری ادارات ذیربط هستیم. چند مدرسه از جمله بهارآزادی، شهید رحیمی و زمین بایر بنفشه معارض دارند.

در ادامه این نشست فهمیده موضوع  استقلال مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان فردیس را مطرح کرد و افزود: خیرین مدرسه ساز شهرستان خواستار استقلال مجمع و هزینه کرد مبالغ اهدایی برای ساخت مدرسه در فردیس هستند.

گفتنی است در این نشست گزارشی از عملکرد اداره سواد آموزی شهرستان و برنامه های دهه فجر ارائه شد و در پایان اعضای شورای آموزش و پرورش مورد تقدیر قرار گرفتند.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...