تأکید استاندار البرز بر ضرورت پیشگیری از علل بروز آسیب های اجتماعی

تکریم ارباب رجوع و راه اندازی میز خدمت در ادارات

فردیس نیوز -استاندار البرز از آسیب های اجتماعی به عنوان  بزرگترین خطر تهدیدکننده  نظام و کشور یادکرد و بر ضرورت پیشگیری از علل بروز آسیب های اجتماعی و برنامه ریزی در خصوص کاهش آمار طلاق تأکید کرد.

به گزارش فردیس نیوز، دکتر محمدعلی نجفی در مراسم تکریم و معارفه فرماندار فردیس که ظهر شنبه در دانشگاه حکیم ابولقاسم فردوسی برگزار شد با تاکید بر ضرورت پیشگیری از آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد در استان و زدودن چهره خیابان های البرز از حضور معتادان متجاهر که از خانواده ها طرد شدند گفت: با ضرب العجل تعیین شده و با توجه به نیاز استان، نسبت به راه اندازی اردوگاه ماده 16 برای غربالگری معتادان متجاهر اقدام شده و به زودی شاهد بهره برداری از این امکان خواهیم بود.

وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی گفت: آسیب های اجتماعی بزرگترین خطری است که نظام و کشور را تهدید می کند و مقوله هایی چون اعتیاد، حاشیه نشینی و طلاق باید مورد توجه جدی مسئولان قرار گیرد.

استاندار البرز با اشاره به اینکه  البرز و ۹ استان دیگر از امکانات ویژه پیشگیری از آسیب های اجتماعی برخوردار خواهند شد، خاطرنشان کرد: پاکسازی محیطی اقدام مهمی است که در استان البرز احیا شده ، مناطق حاد و بحرانی این استان شناسایی و اقدامات لازم در این مناطق به صورت ویژه انجام خواهد شد.

نجفی تلاش برای توسعه و گسترش سازمان های مردم نهاد در راستای سالم سازی جامعه را ضروری دانست و اظهار داشت: سازمان های مردم نهاد سرمایه های اجتماعی نظام محسوب می شود که به صورت خودجوش و مردمی، دولت را در  رفع مشکلات مختلف یاری می کنند.


استاندار البرز در ادامه با تشریح اقدامات صورت گرفته پیرو کاهش آسیب های اجتماعی و با اعلام اینکه اولین مرکز ماده ۱۶ در کرج به بهره برداری می رسد، یادآور شد: توقف آمار طلاق یکی دیگر از اموراتی است که باید در خصوص آن برنامه ریزی  شود.

نجفی در بخش دیگری با تأکید بر لزوم آمادگی استان البرز برای زلزله و گسل موجود در این منطقه، خاطرنشان کرد: البرز به عنوان معین استان تهران باید در بخش های امدادی، بهداشتی، خدماتی و غیره آمادگی خود را ارتقا دهد تا بتواند نیاز خود و تهران را تامین کند.

وی با اشاره به تلاش های انجام شده در حوزه اشتغال استان گفت: با تلاش همه مجموعه ها از سهم ۳۳ هزار نفره تعریف شده برای استان تاکنون ۲۶ هزار نفر محقق شده ولی این رقم را ۴۵ هزار نفر تعریف کرده ایم چراکه البرز در تابستان امسال  با نرخ بیکاری 13.8 درصد جزو ۵ استان بیکار کشور بود که با اقدامات صورت گرفته در حال حاضر نرخ بیکاری با کاهش چشمگیری مواجه خواهد بود.

استاندار البرز با تاکید بر اینکه تمامی ادارات شهرستان فردیس باید هر چه سریع تر در این‌ منطقه مستقر شوند، ادامه داد: ایجاد فضای کسب و کار و تکریم ارباب رجوع الزامی است،راه اندازی سامانه فراگیر هوشمند برای جلوگیری از سرگردانی ارباب رجوع طی یک هفته آینده در ادارات کل استان انجام خواهد شد و در این راستا راه اندازی میز خدمت در کلیه ادارات استان ضروری است.

در پایان استاندار البرز از زحمات حمید احدی در سمت سرپرستی فرمانداری فردیس تقدیر و با اعطای حکم وزیر کشور ابوالفضل اینانلو را در سمت سرپرستی فرمانداری فردیس معرفی کرد.


1 دیدگاه
[1] حمید اصغری - 96/10/24 يكشنبه 10:35
بهترین لحظه زندگی انسان زمانی است که دریچه های جدیدی به دنیای معرفت وعمل صالح به روی خود ودیگران می گشاید وچه زیباست که این لحظه در قالب یک حرکت ملی ثبت شودجناب آقای ابوالفضل اینانلو احتراماباکمال مسرت انتصاب بجا وشایسته جنابعالی رابعنوان فرماندار شهرستان فردیس که نشان از لیاقت تعهدوشایستگی جنابعالی دارد صمیمانه تبریک وتهنیت عرض می نمایمسلامتی وسرافرازی حضرتعالی رااز درگاه خداوند متعال خواستارمخانواده شهید امیر اصغری وجاوید الاثر حسن اصغری - پاسخ
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه