تأمین مسکن و شغل؛ مهمترین نیاز مددجویان
پرینت
#۶۵٧۴
98/06/13 چهارشنبه 17:26

تأمین مسکن و شغل؛ مهمترین نیاز مددجویان

باریکانی: 21مددجوی کمیته امداد فردیس خانه دار شدند

آقانوری/ مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان فردیس گفت: در 4 ماهه اول سال 21 مورد کمک هزینه خرید مسکن به مددجویان کمیته امداد فردیس اعطا شده است.

به گزارش فردیس نیوز، حسین باریکانی با تشریح عملکرد کمیته امداد امام خمینی شهرستان فردیس در 4 ماه اول سال جاری، تأمین مسکن و اشتغال را از جمله مهمترین مشکلات مددجویان دانست و اظهار داشت: با توجه به رویکرد کمیته امداد امام خمینی (ره) در توان افزایی مددجویان و کمک به رفع مشکلات آنان، اعطای کمک هزینه خرید مسکن به مددجویان واجد شرایط با اولویت خانواده ایتام در شهرستان فردیس اجرا شد که طی 4 ماه اول سال، 21 مورد خرید مسکن برای مددجویان انجام شد.

وی میزان اعتبارهزینه شده برای ارائه کمک هزینه خرید مسکن مددجویان را یک میلیارد و 260 میلیون تومان اعلام کرد و افزود: 21 نفر از خانواده ایتام تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان فردیس با تأمین بخشی از هزینه خرید مسکن، از کمک هزینه 60 میلیون تومانی  خرید مسکن  برخوردار و با نظارت کمیته امداد، موفق به خرید مسکن شدند.

مدیر کمیته امداد فردیس تصریح کرد: از این میزان 40میلیون تومان به صورت بلاعوض بوده که 50 درصد آن از محل کمک های خیرین و مابقی از بودجه امدادی تأمین شده و 20 میلیون تومان نیز به صورت وام به مددجویان پرداخت شده است.  

وی همچنین از پرداخت 283 مورد وام قرض الحسنه و 25 مورد کمک هزینه تعمیر مسکن به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) فردیس خبر داد و با اشاره به گستردگی خدمات کمیته امداد امام خمینی(ره) ادامه داد: 200 کودک دارای سوء تغذیه تحت پوشش داریم که ماهیانه به ارزش 100 هزارتوان سبد کالا دریافت می کنند.

باریکانی با اشاره به فعالیت مراکز نیکوکاری کمیته امداد فردیس گفت: مراکز نیکوکاری از مهمترین بخش های کمیته امداد برای توسعه مشارکت های مردمی و ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری در جامعه است که در این مراکز شرایط استفاده از ظرفیت های مردمی در جهت ارائه خدمت به خانواده های نیازمند، فراهم می شود. در این راستا از ابتدای سال جاری با کمک مراکز نیکوکاری شهرستان،140 اردوی زیارتی مختلف برای مددجویان و خانواده های کم بضاعت برپا شده است.

وی همچنین فعالیت مراکز نیکوکاری را در افزایش جذب حامی برای اکرام ایتام و محسنین مؤثر دانست و افزود: در سال جدید کمیته امداد امام خمینی(ره) فردیس با جذب 1600 حامی، بیشترین جذب حامی در استان البرز را داشته است. هم اکنون بیش از 700 نفر ایتام و محسنین تحت پوشش کمیته امداد فردیس هستند که  هریک ماهیانه بیش از 280 هزار تومان دریافت می کنند.  

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان فردیس اهدای 33  مورد جهیزیه و  56 مورد لوازم منزل به خانواده مددجویان را از دیگر اقدامات این نهاد مردمی در 4 ماهه اول سال جاری برشمرد.

وی ضمن تقدیر از مشارکت خیرین شهرستان فردیس در تأمین نیازهای مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)، گفت: در حال حاضر3 هزار 560 خانواده، تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان فردیس هستند. همچنین 103 دانشجو و 562 دانش آموز از کمک هزینه تحصیلی کمیته امداد فردیس برخوردار می شوند که با توجه به رویکرد کمیته امداد در توانمندسازی مددجویان بر اساس نیاز آنها، افزایش مشارکت خیرین می تواند نقش مؤثری در رفع نیازهای اولیه خانواده مددجویان داشته باشد.

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
حجت الاسلام واثق امام جمعه گرمدره: حجت الاسلام واثق امام جمعه گرمدره:
شهردار جدید گرمدره نه در یک جلسه بلکه در محفلی تاریک انتخاب شد! / مسئولان نظارتی استان سریعاً فشاره ...
تأکید مدیر کل آموزش و پرورش بر توسعه فرهنگ پژوهش در مدارس البرز؛ تأکید مدیر کل آموزش و پرورش بر توسعه فرهنگ پژوهش در مدارس البرز؛
هر معلم باید یک پژوهشگر و هر مدرسه یک پژوهش سرای دانش آموزی باشد ...
رکورد صادرات استان شکسته شد رکورد صادرات استان شکسته شد
خسارت آسیب دیدگان اغتشاشات جبران می شود؟ ...
البرز؛ آخرین استان کشور در سرانه آموزشی البرز؛ آخرین استان کشور در سرانه آموزشی
قاسمی: با استقلال آموزش و پرورش فردیس موافقیم؛ مجوز سازمان امور اداری و استخدامی کشور لازم است ...