بی رحمی بانک هادر دوران کرونایی!
پرینت
#۶٩٩٠
99/01/16 شنبه 20:59

بی رحمی بانک هادر دوران کرونایی!

#مهدی_مزرئی- این روزها همه فریاد در خانه نشستن می دهیم. اما واقعیت های پنهان معضلات اقتصادی، گریبان خانه نشینان را گرفته و هر روز زخم های جدیدی را باز میکند.

در این ایام از همه شهروندان خواسته ایم که مشکلات را درک کرده و به هم رحم کنند، اما انگار فقط باید مردم به هم رحم کنند و دولت از این ترحم مبراست! در این ایام مخاطب پیام های ما «مردم» بودند، حال «دولت و متصدیان دولتی»! در اینکه بزرگترین ثروت سلامتی بوده و در صورت ابتلا به این بیماری و یا هر بیماری دیگر، هیچ سرمایه ای توان جبران خسارت آنرا ندارد، شکی نیست. اما به این نکته هم باید اشاره کرد که برای کاهش بار روانی این بحران، تصمیمات لازم در زمان مقتضی نیازمند است.

بیایید از زاویه ای دیگر به این موضوع نگاه کنیم. همه ما در این ایام توقع داریم مالکین و یا آنهایی که دستشان به دهنشان می‌رسد از اجاره خود گذشته و یا رحمی به مستاجران خود کنند. اما از آن سو شاهدیم که بانک‌ها به راحتی تمام اقساط خود را بدون کوچکترین فوت وقتی دریافت می کنند!

یکی از مخاطبین اینگونه می گوید: کل پس انداز بنده در این ایام برای تعطیلات مبلغی بود که در حساب گذاشته بودم که آن‌هم به علت بدهی به بانک و سررسید اقساط در برج ۱۲ و ۱ برداشته شده حال من چگونه به خانواده خود بگویم که در خانه بمانید و من هم پولی برای جبران این در خانه ماندن ندارم؟!

البته دولت اعلام کرده است که سامانه ای را برای ثبت شکایت مردم جهت دریافت خودسرانه اقساط از سوی بانک‌ها ارائه داده، اما به نظر شما ثبت شکایت همراه با عودت پول به همان سرعتی که بانکها پول را دریافت کرده است، وجود دارد؟!

همشهری دیگری می گوید: بانک هایی که سودهای کلان از وام مردم دریافت می کنند چرا نمی توانند همانند مالکین اقساط خود را ببخشند؟ به عنوان یک فعال رسانه ای این تعهد را می دهم همانگونه که با انتشار گزارش هایی از بخشش اجاره بهای مالکین، روحیه «انصاف و گذشت» را ترویج کرده ایم، چند برابر آنرا ،در صورت بخشش اقساط از سوی بانک ها، برای قدردانی از آنها منتشر کنم.

یکی از مالکین می گوید: بیشتر مالکین خود به بانک بدهکارند. بیشتر آنها این اقساط را از اجاره خود پرداخت می کنند، چگونه می توانیم توقع داشته باشیم که بانک ها اقساط خود را بگیرند اما موجرین اجاره خود را ببخشند؟

و یا بسیاری از موجرین خرج زندگی خود را از طریق این اجاره بها تأمین می کنند به نظر شما توقع اینکه مردم از خود بگذرند اما دولت از آنها نگذرد درست است؟ بانکهایی که سود های فراوان از مبالغ اقساط خود دریافت می کنند آیا توان بخشیدن بخشی از آن را ندارند تا مردم از این شرایط با خیال آسوده گذر کنند؟ این ها بخشی از سوالاتیست که در این ایام از سوی شهروندان و مردم کشورم پرسیده شده و پاسخی برای آنها ندارم. امیدوارم در کنار هم بودن را به معنی واقعی درک و معنی کنیم تا هر چه زودتر از این بلای خانمان سوز کرونا به سلامت عبور کنیم.

با این حال باز هم از مالکین عزیزی که توان گذشت از اجاره خود را دارند خواهش داریم که در صورت امکان اجاره خود را دریافت نکنند و یا اگر هم تصمیم به دریافت دارند، اجاره این ایام را با چند ماه فرصت و بعد از بازگشایی صنوف مطالبه نمایند، «کارما» واقعیت دارد. ادامه دارد...

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز