بیش از 99 هزار نفر، جمعیت دانش آموزی فردیس
پرینت
#۶٠۴٨
97/08/07 دوشنبه 19:40

بیش از 99 هزار نفر، جمعیت دانش آموزی فردیس

فهمیده: لزوم مشارکت خیرین برای جبران کمبودهای مدارس فردیس

فردیس نیوز- بیست و سومین نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان فردیس با حضور امام جمعه، فرماندار و سایر اعضا با موضوع بررسی مصوبات گذشته، ارائه گزارش بازگشایی مدارس و وضعیت فعلی آموزش و پرورش، عملکرد شهرداری های شهرستان در کمیته استقبال از مهر و بررسی وضعیت سرویس و پوشاک مدارس، صبح امروز  در سالن باهنر اداره آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد.

به گزارش فردیس نیوز، در حاشیه این نشست مدیر آموزش و پرورش شهرستان فردیس با ارائه گزارشی از وضعیت فعلی آموزش و پرورش ش گفت: در سال تحصیلی جدید، ۹۹ هزار و 200 دانش آموز در ۱۹۷ مدرسه دولتی، ۳۱۳ مدرسه غیر انتفاعی و در مجموع  ۵۱۰ مدرسه در شهرستان فردیس مشغول به کسب علم و دانش شدند و حدود  ۴هزار و 500 نفر پرسنل در حوزه های مختلف آموزشی و اداری مشغول فعالیتند.

فرشته فهمیده با بیان اینکه مدارس فردیس اول مهر امسال را بدون کمبود نیرو آغاز کردند، افزود: کمبود نیروی انسانی آموزش و پرورش شهرستان پیش از آغاز بازگشایی مدارس، از طریق نیروهای حق التدریس و نیروهای آزاد سهمیه این ناحیه، با مجوز اداره کل، تأمین شد و خوشبختانه در مدارس شهرستان کمبود نیروی انسانی نداریم.

وی در ادامه با اشاره به عملکرد 5 کارگروه در کمیته استقبال از مهر گفت: در کارگروه تعمیر و تجهیز این کمیته، هزار دستگاه میز و نیمکت بازسازی و به مدارس شهرستان تحویل داده شد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان فردیس ضمن تأکید بر لزوم مشارکت خیرین در خصوص جبران کمبودهای آموزش و پرورش اظهار داشت: در برخی مدارس فردیس با کمبود برخی تجهیزات از جمله چند دستگاه کامپیوتر مواجه هستیم که امیدواریم با مشارکت خیرین بتوانیم امکانات مورد نیاز مدارس را تأمین کنیم.

وی همچنین در خصوص ساماندهی پوشاک و سرویس مدارس گفت: با توجه به مشکلات اندک در خصوص پوشاک مدارس، بر اساس مصوبه امروز شورای آموزش و پرورش، در سال تحصیلی آینده،  با هماهنگی اداره صنعت، معدن و تجارت از سوی اتحادیه مربوطه، آمار دقیق تولید کنندگان به آموزش و پرورش ارائه و با حضور تولید کنندگان، پوشاک در سطح مدارس توزیع خواهد شد.

فهمیده ساماندهی وضعیت سرویس مدارس را از جمله مهمترین اقدامات در سطح مدارس شهرستان دانست و افزود: در خصوص سرویس مدارس در مرحله جمع بندی کار هستیم و در حال حاضر اغلب مدارس از سرویس استفاده میکنند و مشکل خاصی  در این حوزه وجود ندارد.

وی همکاری بیشتر مدیریت شهری فردیس در خصوص تعیین نرخ سرویس مدارس را خواستار شد و افزود: نرخ پیمانکاران سرویس مدارس بر اساس مسافت باید در شورای اسلامی شهر مصوب و به آموزش و پرورش اعلام شود تا ضمن تعیین حق و حقوق رانندگان و درصد پیمانکاران بر اساس مصوبه وزارت کشور و وزارت آموزش و پرورش، مبلغ نهایی به اطلاع اولیاء برسد.

فهمیده داشتن  برچسب ویژه برای خودروهای سرویس مدارس را ضروری دانست و گفت: این برچسب ها علاوه بر مشخص کردن خودروهای ویژه سرویس مدارس، موجب کنترل و نظارت بیشتر و جلوگیری از تخلفات احتمالی این خودروها و افزایش امنیت دانش آموزان می شود. این برچسب ها قرار است توسط  شهرداری فردیس تأمین شود که امیدواریم در اسرع وقت نسبت به این امر اقدام شود.

وی همچنین اظهار داشت: در این نشست مقرر شد نیازهای مدارس شهرستان و بهسازی آنها،  از سوی آموزش و پرورش به شهرداری ها اعلام شود تا پس از تصویب شورا، بهسازی مدارس توسط شهرداری انجام شود.

 

SecImgSes



جستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
آقای وحیدی، برنامه ای برای رفتگران فردیس دارید؟! آقای وحیدی، برنامه ای برای رفتگران فردیس دارید؟!
به رفتگران که زحمتشان دیده نمیشود توجه ویژه داشته باشید
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
تیم اقتصادی البرز مسلط و قوی عمل می کند تیم اقتصادی البرز مسلط و قوی عمل می کند
شهبازی : رونق اقتصادی و امنیت سیاسی البرز را با جدیت دنبال می کنیم ...
اتحاد مسئولان برای نیل به توسعه  البرز و ایجاد آرامش اتحاد مسئولان برای نیل به توسعه البرز و ایجاد آرامش
گشایش برخی از تنگناهای البرز نیازمند تدبیر ملی است ...
تأکید سرپرست استانداری البرز ؛ تأکید سرپرست استانداری البرز ؛
تعیین تکلیف بیمارستان امام خمینی (ره) در اسرع وقت ...
ضرورت تشکیل کارگروه فرعی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان های البرز ضرورت تشکیل کارگروه فرعی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان های البرز
شهبازی: برای سرمایه گذاری بخش خصوصی فرش قرمزی از حمایت پهن کنیم ...
راه برون رفت از تنگناهای اقتصادی راه برون رفت از تنگناهای اقتصادی
توسعه صادرات غیر نفتی و اتکا به اقتصاد مقاومتی ...
معاون استاندار البرز مورد تأکید قرار داد: معاون استاندار البرز مورد تأکید قرار داد:
اهمیت فناوری و فعالیت استارتاپ ها در توسعه کشورها ...
درنشست هم اندیشی مجمع نمایندگان  استان البرز با اداره کل کتابخانه های عمومی تأکید شد؛ درنشست هم اندیشی مجمع نمایندگان استان البرز با اداره کل کتابخانه های عمومی تأکید شد؛
لزوم همکاری همه ارگان ها و ادارات استان با کتابخانه های عمومی در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی ...
پیگیری توسعه فرودگاه بین المللی پیام؛   پیگیری توسعه فرودگاه بین المللی پیام؛
در پنجمین نشست کارگروه توسعه فرودگاه پیام ...