به مناسبت روز ملی اصناف؛

نشست خبری اتاق اصناف شهرستان فردیس با اصحاب رسانه برگزار شد

به گزارش فردیس نیوز، رئیس اتاق اصناف شهرستان فردیس در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت روز اصناف در محل اتاق اصناف شهرستان برگزار شد؛ گفت: بیش از ۲۲ هزار واحد صنفی مجوزدار در شهرستان فعالیت می کنند.

 داوود نظری نیا بر اهمیت نقش و جایگاه اصناف در رشد و بالندگی کشور تاکید کرد و ضمن تبریک روز اصناف گفت: در سال گذشته ۲۰۳۱ پروانه صادر شده  و در ۳ ماه اول امسال ۸۳۱ پروانه صادر شده است.

 وی با بیان اینکه بیش از ۲۲ هزار واحد صنفی پروانه دار در سطح شهرستان فردیس وجود دارد؛ افزود: در حال حاضر  ۱۶ هزار و ۶۰۷ واحد صنفی پروانه دار در شهرستان فردیس فعالیت می کنند و ۵ هزار و ۸۱۶ پرونده اقدام برای کسب جواز در اتحادیه ها وجود دارد.

 رئیس اتاق اصناف فردیس با بیان اینکه طبق مصوبه کمیسیون نظارت فردیس اتاق اصناف کرج برای تاسیس اتاق اصناف فردیس باید یک میلیارد تومان پرداخت می کرد؛ اظهار داشت: اما علیرغم تلاش بسیار  هیئت رییسه و   نامه نگاری های متعدد هنوز موفق به دریافت این مبلغ نشدیم. حتی با توجه به این موضوع که گفته شد اتاق اصناف کرج توان پرداخت این مبلغ را ندارد؛  گفتیم زمینی را برای احداث برج اصناف به صورت اقساط خریداری می کنیم که از این طریق دریافت شود اما هیچگونه اقدانی در این خصوص انجام نشده است .

 نظری نیا با تاکید بر اینکه مصوبات کمیته نظارت لازم الاجراست؛ تصریح کرد:  اگر این موضوع حل نشود و به نتیجه نرسیم  مجبوریم از طریق دیوان عدالت پیگیری کنیم.

 در ادامه مهدی فولادی عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف فردیس در پاسخ به این سوال که چه اقدامی از سوی اتاق اصناف برای حمایت از  کسبه آسیب دیده از اغتشاشات آبانماه انجام شده است؟! گفت: ۳۷ واحد صنفی در اغتشاشات آبانماه در فردیس تخریب  شد که به همت مرکز نیکوکاری اصناف و با رایزنی کمیته امداد شهرستان و استان و حمایت امام جمعه محترم شهرستان، توانستیم زمینه ارائه  تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی با سود ۴ درصد را برای کسبه آسیب دیده  فراهم و این افراد را به بانک معرفی شدند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه