به مناسبت روز جهانی ایدز؛
پرینت
#١٠٣٣
93/09/10 دوشنبه 21:12

به مناسبت روز جهانی ایدز؛

باغستانی : مرکز درمانی و دندانپزشکی ویژه بیماران ایدزی در کرج احداث می شود

فردیس نیوز - رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر کرج، از احداث مرکز دندانپزشکی و درمانی، ویژه بیماران ایدزی در شهر کرج خبر داد و گفت: مقدمات تاسیس این مرکز فراهم شده و به زودی کلنگ احداث آن به زمین زده خواهد شد

به گزارش فردیس نیوز ، محمدصادق باغستانی با اعلام این خبر اظهار داشت: مرحله تهیه زمین برای ساخت این مرکز با حمایت دانشگاه علوم پزشکی، استانداری، فرمانداری، جمعی از خیرین از جمله پزشکان خیر و نیز شورای اسلامی شهر انجام شده است.

وی به بیان برخی دیدگاه های خود در خصوص اهمیت پرداختن به مسائل مربوط به بیماری ایدز و ضرورت آگاه سازی و ایجاد شناخت میان خانواده ها و جوانان در این باره با توجه به نامگذاری این روز (اول دسامبر برابر با دهم آذرماه) به نام روز جهانی ایدز، پرداخت.

دکتر باغستانی تاکید کرد: بیماران ایدزی به دلیل مشکلاتی که در مباحث درمانی خود دارند، نیازمند برخورداری از فضایی مجهز هستند که بدون هراس و نگرانی از بروز هر گونه مشکلی به آن رفت و آمد کرده و به درمان و تهیه داروهای مورد نیاز خود بپردازند؛ تاسیس این مرکز نیز با همین هدف صورت خواهد گرفت.

عضو شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه متاسفانه سطح آگاهی مردم نسبت به شیوه های انتقال بیماری اندک بوده و نحوه برخورد با بیماران ایدزی در جامعه هنوز مناسب نیست، افزود: به نظر می رسد لازم است آموزش های مورد نیاز در خصوص شیوه های انتقال و مشکلات ناشی از این بیماری درسطح مدارس نیز آغاز شود.

وی یکی از مهمترین راه های انتقال ایدز را استفاده از سرنگ مشترک در معتادان برشمرد و بیان داشت: انجام رفتارهای پرخطر جنسی نیز از شیوه های رایج انتقال بیماری است که خوشبختانه در کشور ما با توجه به ماهیت دینی و اسلامی، این بخش از عوامل انتقال تا حدودی نسبت به دیگر کشورها کمرنگ بوده و بیشترین میزان انتقال بیماری از طریق سرنگ های آلوده صورت می گیرد.

باغستانی دوره کمون و پنهان شدن بیماری را گاه تا ده سال بیان کرد و ادامه داد: با انجام یک آزمایش ساده خون توسط کسانی که ریسک رفتاری بیشتری داشته اند، می توان رد یا امکان وجود بیماری در بدن فرد را تشخیص داد.

این عضو پزشک شورای اسلامی شهر اذعان داشت: تشخیص به موقع کمک به درمان فرد خواهد کرد و لازم است کسانی که احتمال ابتلا به بیماری در آنها وجود دارد با مراجعه به پزشک و انجام آزمایش های مورد نیاز، برای مقابله با بیماری آماده شوند.

وی یادآور شد: این افراد در بدو ابتلا به بیماری دچار دلهره ها و دغدغه های بسیاری می شوند که نگاه مناسب جامعه به آنها می تواند تا حد زیادی از این اضطراب ها کاسته و به آرامش نسبی بیماران منتهی شود.

باغستانی دیگر شیوه های انتقال بیماری را از طریق مادران آلوده عنوان و تصریح کرد: مادرانی که از بیماری خود باخبر باشند می توانند با انجام به موقع اقدامات و روش های پیشگیری، از انتقال بیماری به نوزاد جلوگیری کرده و فرزندی سالم بار آورند. این ضرورت تشخیص به موقع بیماری را بیش از پیش گوشزده کرده و از ازدیاد بیماری در جامعه تا حد قابل توجهی جلوگیری خواهد کرد.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز