به دنبال نشانی از یک نوشته

افتتاح نمایشگاه نشان تجربه در نگار خانه سوره حوزه هنری استان البرز

فردیس نیوز - نمایشگاه آثار نشان نوشته های اساتید طراحی استان البرز با عنوان"نشان تجربه"به همت خانه گرافیک حوزه هنری استان البرز و با همکاری انجمن علمی گرافیک مرکز فرهنگ وهنر البرز و موسسه فرهنگی ممیز از دوشنبه 30 آذر ماه 94آغاز و تا 3 دی ماه  1394 میزبان حضور هنرمندان و علاقه مندان عرصه هنر گرافیک خواهد بود.

به گزارش فردیس نیوز، محمد مهرابی مسئول واحد تجسمی حوزه هنری استان البرز با اعلام این خبر گفت: پیشکسوتان و اساتید عرصه های مختلف هنر خاصه در هنر گرافیک، خط و جریان هنری گرافیک پس از انقلاب را متحول و آن را به پویایی رسانده اند.‌ نام اساتیدی چون مرحوم استاد "ممیز" کافی است تا هنرمندان جوان عرصه گرافیک از زندگی و هنر ایشان درس ها بیاموزند.از این رو در نمایشگاه نشان تجربه آثار طراحی شده از سوی این اساتید بزرگ را با جوانان و هنرمندان عرصه گرافیک بار دگر و شاید با عینکی بینا تر به نظاره خواهیم نشست.

مهرابی همچنین با تاکید بر احترام خاص اساتید فقید هنر گرافیک گفت: خانه گرافیک این نمایشگاه را به استاد فقید و پدر گرافیک ایران استاد "مرتضی ممیز" تقدیم نموده و ضمن تجلیل از مقام این استاد فقید در آیین افتتاحیه این نمایشگاه از یک عمر تجربه و هنر استاد "عباس مشهدی زاده" نیز تقدیر به عمل خواهد آورد.

"مرتضی ممیز" در طول نیم قرن فعالیت هنری خود در ایران و عرصه هنر بین‌المللی، در احیا و ابداع هنر گرافیک درایرانو پیش‌برد و گسترش فرهنگ ملی و سنت‌های هنری نقش بارزی داشت و به این سبب او را "پدر هنر گرافیک ایران" می‌نامند.

مسئول واحد تجسمی حوزه هنری استان البرز در بخش دیگری از سخنان خویش ضمن دعوت از هنرمندان عرصه گرافیک به منظور استفاده از فضای علمی این نمایشگاه خاصه در روز افتتاحیه تاکید کرد: به منظور استفاده هرچه بیشتر هنرمندان البرزی در آیین افتتاحیه از واژه های پر تجربه و گرانسنگ اساتیدی چون: "ایرج میرزا علیخانی"، "لادن رضایی"، "عباس مشهدی زاده" و "انوشیروان ممیز" استفاده خواهیم نمود.

گفتنی است آثار اساتید طراحی استان البرز با عنوان"نشان تجربه" از دوشنبه 30 آذر ماه لغایت 3 دی ماه سال 1394 از ساعت 10 بامداد الی 18 عصر در نگار خانه سوره حوزه هنری البرز به آدرس کرج- میدان نبوت به سمت بلوار مطهری، خیابان میلاد 4، پلاک 82 برگزار و میزبان هنرمندان و علاقه مندان عرصه هنر گرافیک خواهد بود.

شایان ذکر است علاقمندان جهت آشنایی بیشتر با نحوه فعالیتهای حوزه هنری استان البرز واطلاع از برنامه های در حال انجام حوزه هنری میتوانند به پایگاه اطلاع رسانی این مرکز به آدرس www.artalborz.ir مراجعه واز آخرین رویدادهای هنری استان مطلع گردند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه