بهداروند: احقاق حقوق کارگران از مهم ترین و حساس ترین وظایف کار فردیس است
پرینت
#۶۴۶۶
98/04/16 يكشنبه 10:42

بهداروند: احقاق حقوق کارگران از مهم ترین و حساس ترین وظایف کار فردیس است

مهدی مزرئی / رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان فردیس در گفتگو با ما، گزارشی از عملکرد این اداره طی  3 ماهه اول سال جاری را تشریح کرد.

به گزارش فردیس نیوز، بهنام بهداروند، روابط کار، رسیدگی به پرونده های شکایتی کارگران و کارفرمایان، مطالبات و احقاق حقوق آنها را از جمله مهم ترین و حساس ترین وظایف اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی دانست و افزود: با توجه به حجم بالای فعالیت شرکت های مختلف در شهرک صنعتی و صنوف مختلف در شهرستان فردیس، موارد شکایتی به این اداره، قابل توجه است. طی 3 ماه اول سال جاری تعداد ۴۰۰ پرونده شکایتی در اداره کار فردیس مطرح شده که از این تعداد برای۱۵۰  پرونده رأی صادر شده و در مرحله اجرای احکام است.

وی تعداد پرونده های رسیدگی شده در هیئت تشخیص را 309 فقره اعلام کرد و گفت: تعداد 150 پرونده با درخواست تجدیدنظرخواهی توسط کارفرما یا کارگر به هیئت حل اختلاف ارجاع شده که حدود 80درصد از این پرونده ها نیز مورد رسیدگی قرار گرفته و تعداد۱۲۹ رأی توسط این هیئت برای پرونده ها صادر شده است.

رئیس اداره کار فردیس همچنین اظهار داشت: به منظور تسریع در امور مراجعان و تکریم ارباب رجوع، تسریع در رسیدگی به پرونده ها در دستور کار قرار دارد که در این راستا تلاش می کنیم مدت زمان رسیدگی به شکایات در هیئت تشخیص۱۵ روز و در هیئت حل اختلاف ۲۵ روز باشد.

وی در ادامه با اعلام این خبر که در خصوص بازرسی از واحدهای صنعتی، صنفی، خدماتی و تولیدی شهرستان، ۴۲۲ مورد  نظارت بر مقررات کار توسط بازرسان اداره کار فردیس انجام شده است، اظهار داشت: در سه ماهه اول سال جاری 450 کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار در شرکت های شهرستان تشکیل و 99 مورد بازرسی در خصوص اتباع انجام شده است که در نتیجه آن، 10 مورد جریمه اتباع و 3 مورد کارفرمای متخلف در خصوص اتباع با معرفی به دادگاه و همچنین متاسفانه 10 مورد حادثه ناشی از کار در آمار شناسایی و موردبررسی قرار گرفته است.

بهداروند شمار افراد تحت پوشش بیمه بیکاری در شهرستان فردیس را سه هزار و  122 نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد 236 نفر از ابتدای  سال 98 تا کنون تشکیل پرونده داده و بیمه بیکاری آنان برقرار شده است.

وی با تأکید بر اهمیت اشتغال در کشور گفت: در سه ماهه سال 98 ، سه کارگروه اشتغال با 13 مصوبه در فرمانداری شهرستان برگزار شده که در این راستا همکاری های لازم در خصوص ترویج و بهبود فرهنگ کار بین دانشگاه ها، آموزش و پرورش و اداره کار فردیس صورت گرفت

رئیس اداره کار فردیس همچنین از تشکیل 5 شرکت تعاونی از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛ آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛
طرح ترنم با هدف توسعه عدالت آموزشی و ارتقای سطح کیفی مدارس کم برخوردار ...
مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز: مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز:
نقشه استراتژی منابع انسانی شرکت گاز استان البرز تا پایان شهریور رونمایی می شود ...
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...