برگزاری کارگاه آموزشی کاهش آسیب‌های اجتماعی فضای مجازی در فردیس

۵۰۰ نفر از شهروندان فردیسی آموزش دیدند

فردیس نیوز- سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فردیس از برگزاری کارگاه آموزشی کاهش آسیب‌های اجتماعی فضای مجازی در این شهرستان با همکاری پلیس فتا خبر داد.

به گزارش فردیس نیوز، سید هادی جوادی نیا بابیان اینکه آموزش استفاده از فضای مجازی یکی از مهم‌ترین نیازهای جامعه امروز به شمار می‌رود، اظهار کرد: برای آموزش استفاده از فضای مجازی به شهروندان فردیسی با همکاری پلیس فتا در فرهنگسراهای این شهرستان کارگاه‌های آموزشی برگزارشده است که طی دو ماه گذشته بیش از ۵۰۰ نفر از شهروندان فردیسی در این طرح آموزش ‌دیده‌اند.

وی گفت: ظهور تکنولوژی های نوین ارتباطی در عصر حاضر به همراه تحولاتی که در فضای مجازی به وجود آمده، بسیاری از کارکردهای خانواده ها را دچار اختلال کرده است. در مباحث آسیب شناختى نهاد خانواده، یکى از محورهاى مهم، بررسى آسیب هاى ناشى از تحولات خانواده است. تحولاتى که خود منشأ بروز دگرگونى هایى عمیق و اساسى در نوع روابط و ارزش هاى خانوادگى می باشد. بسیارى از این تحولات و دگرگونى ها از بیرون، بر خانواده تحمیل مى شود.در فضای مجازی با توجه به  بازی های رایانه ای، فحشا و خشنوتی که ترویج می شود و هزاران بد آموزی که ممکن است وجود داشته باشد خانواده ها نمی توانند کودکان را  کنترل کنند.

جوادی نیا افزود: ارتباط از طریق فضای مجازی در سال های اخیر جایگاه قابل توجهی در بین نسل جوان و نوجوان جامعه پیدا کرده است.شبکه های اجتماعی در ابعاد مختلف زندگی افراد(فردی،اجتماعی )تأثیر گذارند و در شکل دهی به هویت فرد نقش دارند و حتی ابعاد اقتصادی و اجتماعی و سیاسی جامعه هم تاثیر می گذارند.

امروزه فضای مجازی با توجه به نقشی که تاکنون در ابعاد مختلف زندگی داشته اند،نمی توان آن را نادیده گرفت.اینترنت ابزاری مناسب برای توسعه افکار  و اندیشه هست به شرط انکه در راه صحیح استفاده شود.

وی یادآور شد: کلیه افراد به ویژه نوجوانان و جوانان باید برای ورود به دنیای مجازی اطلاعت کافی در اختیار داشته باشند تا دچار مشکلات مالی ،اجتماعی و روحی روانی نشوند


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه