برگزاری همایش بزرگ آسیب شناسی فضای مجازی و خانواده در فرهنگسرای ولایت فردیس

امروزه خانواده ایرانی در سبد فرهنگی خود با شبکه‌های ماهواره‌ای، فضای مجازی، رسانه‌های مدرن و …مواجه است که هر کدام به نوبه خود بخشی از فرآیند تأثیرگذاری در خانواده را هدف گرفته‌اند

فردیس نیوز - ششمین دوره ی همایش  بزرگ آسیب شناسی فضای مجازی و خانواده ؛ تهدیدها و چالش ها ویژه والدین دانش آموزان با موضوع مشکلات ومعضلات اجتماعی فضای مجازی نوجوانان وجوانان با حضور اساتید دانشگاه تهران در فرهنگسرای ولایت فردیس برگزار شد.

به گزارش فردیس نیوز، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فردیس ضمن اعلام خبر فوق گفت: فضای مجازی نسل جدیدی از فضای روابط اجتماعی است که به  توانست در زندگی مردم جا باز کند. مردم بسیاری در سنین و از گروه های اجتماعی متفاوت در فضای مجازی  و از فاصله های بسیار دور ، از این طریق با هم ارتباط برقرار می کنند.

وی یادآور شد: امروزه خانواده ایرانی در سبد فرهنگی خود با شبکه‌های ماهواره‌ای، فضای مجازی، رسانه‌های مدرن و …مواجه است که هر کدام به نوبه خود بخشی از فرآیند تأثیرگذاری در خانواده را هدف گرفته‌اند. بعضی از شبکه‌های ماهواره‌ای که به طور تخصصی تمام تمرکز خود را بر مقوله خانواده نهاده است.

جان محمد خوب پور ضمن تأکید بر لزوم آموزش راهکارهای مناسب  برای ایمنی از آسیب‌های فضای مجازی به خانوادها گفت: آموزش مهارتهای لازم به نسل جوان، همراهی خانواده با فرزندان، ایجاد فضای صمیمی در خانواده، ایجاد رابطه اعتماد بین والدین و فرزندان، پرهیز از وبگردی‌های بی‌هدف، مطرح نکردن اسرار خانوادگی و مشکلات زندگی خود در فضای مجازی، عدم انتشار اطلاعات شخصی و خانوادگی به افراد جامعه و آگاه سازی خانواده ها از آسیب های موجود در فضای مجازی ضرورریست که امید است با آموزشهای لازم، کنترل و نظارت خانواده ها، تکنولوژی عصر حاضر که می تواند در تبادل اطلاعات مفید فایده باشد مبدل به تهدیدی برای نسل جوان و سرمایه های آینده این مملکت نشود.

این همایش که با حضور خانواده ها و اولیای دانش آموزان شهرستان فردیس بود با بررسی معضلات و مشکلات اجتماعی مربوط و نوجوانان و جوانان آغاز و موضوعات مختلفی از جمله آسیب ها و راهکارهای استفاده جوانان و نوجوان از فضای مجازی و تلفن همراه ، برخورد صحیح خانواده ها و والدین با نوجوانان و جوانان در سنین بلوغ و غیره مورد بحث و بررسی قرار گرفت و سوالات خانواده ها توسط اساتید و کارشناس مذهبی پاسخ داده شد.

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه