برگزاری نشست هم اندیشی نویسندگان و شعرا فردیسی در کتابخانه ی علامه امینی

استفاده از پتانسیل کتابخانه ها برای نهادینه کردنشعر و ادبیات در متن جامعه

فردیس نیوز نشست هم اندیشی نویسندگان و شعرا فردیسی در راستای تبیین سیاستهای نهاد کتابخانه های عمومی در سال خواندن دکتابخانه ی علامه امینی برگزار شد.

به گزارش فردیس نیوز، مدیرکتابخانه های عمومی شهرستان فردیس در این خصوص گفت:  به منظور تبیین سیاستهای نهاد کتابخانه های عمومی در سال خواندن و منسجم کردن کلاس های کانون ادبی همانند شاهنامه خوانی، حافظ خوانی و مثنوی خوانی در قالب برنامه های کانون ادبی، جلسه هم اندیشی نویسندگان و شعرا شهرستان فردیس در کتابخانه ی علامه امینی برگزار شد.

وی با اشاره به اهمیت فعالیت های ادبی در سطح شهرستان، بیان داشت: کتابخانه ها به عنوان یک نهاد فرهنگی به دنبال نهادینه کردن شعر و ادبیات در متن جامعه هستند و در این زمینه باید از پتانسیل کتابخانه ها و همچنین هنرمندان و فعالان حوزه ادب و شعر استفاده شود.

 گلشن شیر محمدی در ادامه گفت: برگزاری جلسات نقد و بررسی کتاب و کلاس های کانون ادبی به تنهایی کافی نبوده و باید در جهت اشاعه ی فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی به فکر برگزاری کلاس های متنوع تر و پربارتر در تمامی حوزه شعر و ادبیات باشیم.

وی ادامه داد:این نشست  با هدف استفاده از خرد جمعی در خصوص برگزاری هر چه بهتر و بیشتر برنامه های مختلف کانون ادبی در کتابخانه عمومی علامه امینی فردیس برگزار شد، و امیدواریم بتوانیم در راستای ارتقاء هرچه بیشتر فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و اهمیت به خواندن در سال ملی خواندن گام برداریم.  

مدیرکتابخانه های عمومی فردیس گفت: در بخش دیگری از سخنانش در خصوص برنامه های اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس در سال جاری گفت: برای امسال برگزاری کلاس نثرنویسی درجهت تقویت آن برای تمامی نویسندگان و مشتاقانان این حوزه و دعوت از اهل قلم برای برگزاری طرح کتاب ماه و نشست کتاب خوان تخصصی شعرا، نویسندگان و هنرمندان فرهیخته شهرستان فردیس را در برنامه های کاری خود داریم.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه