برگزاری آزمون یخی دکترا در دانشگاه خوارزمی کرج

شرکت در آزمون PHD با اعمال شاقه/ میزبانی ضعیف دانشگاه خوارزمی در آزمون دکترای روز جمعه و اعتراض شرکت کنندگان

فردیس نیوز- روز جمعه گذشته آزمون دکترا در یکی از حوزه های استان البرز با مشکلاتی همراه بود. شرکت کنندگان شاید برای اولین بار در طول عمر خود آزمون یخی را تجربه کردند.

به گزارش فردیس نیوز، همزمان با سراسر کشور روز گذشته پردیس بین الملل دانشگاه خوارزمی واقع در حصارک کرج که یکی از دانشگاه های معتبر و بزرگ استان می باشد در تعدادی از دانشکده های خود حوزه برگزاری آزمون دکترا در برخی رشته ها بود که میزبانی ضعیف  این دانشگاه موجب اعتراض بسیاری از شرکت کنندگان و همراهان آنان در روز برگزاری آزمون شد.

این دانشگاه که دارای دانشکده های متعدد و امکانات مناسبی چون مسجد و کتابخانه می باشد در روز آزمون از سوی مسئولین هیچگونه فضایی برای استقرار همراهان شرکت کنندگان تدارک دیده نشده بود و این افراد در سرمای ساعت 7 صبح جمعه در محوطه دانشگاه پراکنده شدند؛ که البته  این امر موجب اعتراض آنان شد.

یکی از همراهان با مراجعه به نگهبانی و انتظامات خواست تا فضای مسجد یا کتابخانه در اختیار همراهان قرار گیرد که پس از تماس نگهبان با مسئول مورد نظر، با این امر هم موافقت نشد.

یکی از این افراد که از شمال کشور دخترش را برای شرکت در آزمون همراهی می کرد به مأمور انتظامات که برای دور کردن همراهان از محوطه اطراف ساختمان های برگزاری امتحان تلاش می کرد گفت: در همه جای کشور معمولا سالنی برای همراهان اختصاص داده شده و پذیرایی مختصری نیز صورت می گیرد. ما پذیرایی نخواستیم حداقل در این سرما یک جایی برای همراهان در نظر می گرفتید.

که پاسخ شنید: من مأمورم و معذور ، طبق دستور باید در پارک و محیط اطراف منتظر بمانید.

این بار حدود ساعت 11 صدای اعتراض تعدادی از شرکت کنندگان که از سالن آزمون خارج شده بودند، بلند شد که نسبت به سیستم گرمایشی در سالن های برگزاری امتحان معترض بودند.

یکی از بانوان شرکت کننده در آزمون  که تا نیم ساعت پس از خروج،  از شدت سرما فکش می لرزید و به سختی قادر به صحبت کردن بود گفت: من با داشتن بچه ای دوساله یک سال درس خواندم تا در آزمون دکترا موفق شوم؛ زحمات یک ساله ام بر باد رفت.  سرمای داخل سالن به حدی بود که من حتی توانایی گرفتن مداد را نداشته و به محض اجازه مراقبین از سالن خارج شدم. چه کسی پاسخ زحمات شبانه روزی مرا می دهد ؟!

این فرد و چند نفر دیگر که پس از بحث در مورد این موضوع با حراست به آنان گفته شده بود که در حیاط منتظر آمدن مسئول دانشگاه و پاسخگویی ایشان باشید گفت: آیا مسئول دانشگاه می تواند یکبار دیگر فرصت آزمون با شرایط مناسب را برای من و دیگران فراهم کند؟! پاسخ ایشان به چه درد من می خورد؟! نوشدارو پس از مرگ سهراب؟!

شخص دیگری می گفت: آنقدر سرما در یکی از سالن ها شدت داشت که برای شرکت کنندگان چای آوردند. آیا می شود  وقتی از شدت سرما به سختی روی صندلی نشستی بر پاسخگویی سوالات تمرکز کنی؟!

خانمی دیگر می گفت: من حتی نمی توانستم مدادم را که روی زمین افتاده بود بردارم؛ انگشتان دستم از شدت سرما بی حس شده بود.

پس از پایان آزمون که با اتوبوس دانشگاه به سمت درب خروجی می رفتیم؛ همه افراد حاضر از سرمای موجود در سالن ها و کلاس ها گله داشتند و می گفتند آنقدر سرد بود که فکر می کردیم کولر روشن است و از مراقب می خواستیم که کولر را خاموش کند.

پس از شنیدن صحبت های این افراد من نیز که از بد حادثه یکی از همراهان بودم، به این فکر می کردم که شاید همراهان که بیش از4 الی 5 ساعت را در محوطه دانشگاه گذراندند، جایی گرم تر از شرکت کنندگان داشته و حداقل با نور آفتاب گرم شدند.

و البته این نکته جای تأمل است که آیا بر کیفیت سالن ها و نحوه برگزاری آزمون از سوی سازمان سنجش کل کشور نظارتی صورت نمی گیرد؟! یا حداقل این سالن ها از قبل مورد بازبینی قرار نگرفته است؟! یا گذشته از همه این موارد اگر دانشگاه عظیم خوارزمی امکان گرم کردن سالن ها در روز تعطیل ندارد، آیا نباید پیش از این به مسئولین برگزاری اعلام کرده و سرنوشت و آینده افراد را مورد تمسخر قرار ندهد؟!

امیدواریم افراد حاضر در آزمون روز جمعه دانشگاه خوارزمی با موفقیت در آزمون دکترا خاطره تلخ این روز را به دست فراموشی سپرده و عدم موفقیت خود را مغلوب سوء مدیریت مسئولین این دانشگاه برای برگزاری آزمون یخی دکترا ندانند!

 

 

 

 

 

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه