برپایی همایش گرامیداشت هفته بهزیستی در فردیس
پرینت
#۶۴٨٩
98/04/26 چهارشنبه 20:41

برپایی همایش گرامیداشت هفته بهزیستی در فردیس

ارائه 38میلیارد تومان تسهیلات به مددجویان بهزیستی البرز

فردیس نیوز- همایش گرامیداشت هفته بهزیستی با حضور مدیرکل بهزیستی استان البرز و جمعی از مسئولان شهرستان فردیس و مددجویان بهزیستی صبح امروز در  سالن فرهنگسرای ولایت برگزار شد.

به گزارش فردیس نیوز، در این مراسم مدیر کل بهزیستی استان البرز شفافیت و توانمندسازی، ارتقای سلامت اجتماعی را به عنوان شعار هفته بهزیستی امسال ذکر کرد و با اشاره به خدمات گسترده اداره بهزیستی گفت: خدمت به معلولان بخش کوچکی از  فعالیت ها و خدمات بهزیستی استکه این خدمات از پیش از ازدواج و پس از آن، دوران کودکی تا دوران سالمندی را در برمی گیرد.  

اسدالله حیدری با بیان اینکه دوران مهد کودک، حساس ترین سن و  زمان شکل گیری شخصیت کودکان است، از فعالیت۱۲۰ مهد کودک و ۱۵ هزار کودک، تحت نظارت بهزیستی استان البرز خبرداد و افزود: آموزش های لازم برای ایمن کردن کودکان از آسیب های اجتماعی و  الگوهای تربیتی صحیح برای سلامت اجتماعی آحاد جامعه در مهدکودک های تحت نظارت بهزیستی اجرا می شود.

وی ادامه داد: اجرای طرح های اجتماع محور و پیشگیری از اعتیاد در ۱6۷ محله آسیب خیز استان البرز اجرا می شود و در این راستا   105 هزار و ۲۰۰ نفر از آموزش های پیشگیرانه بهزیستی برخوردار شدند.  در حوزه پیشگیری و کاهش طلاق در استان البرز از طریق  دفتر مقابله در بحران به منظور کاهش طلاق و استحکام خانواد ،آموزش های لازم به جامعه ارائه می شود. همچنین بیش از 50 دفتر مشاوره در سطح استان تحت نظارت بهزیستی، خدمات مشاوره ای ارائه می دهند و اورژانس اجتماعی در همه شهرستان های استان فعال است.

مدیر کل بهزیستی استان البرز ارائه خدمت به افراد معتاد و حمایت از  بهبودیافتگان را بخشی از خدمات بهزیستی دانست و گفت: در سطح استان 103 کمپ فعال برای سوء مصرف مواد مخدر و مراکز متعدد  توانمندسازی برای بهبودیافتگان در سطح استان البرز فعال است.

وی تصریح کرد: مجموعه بهزیستی استان البرز در حوزه توانبخشی به  بیش از 30 هزار نفر خدمات مستمر  و حدود  30 هزار نفر نیزخدمات غیرمستمر به جامعه هدف معلولان ارائه می کند. همچنین مراکز متعدد بیماران اعصاب و روان، پایگاه های باشگاه مثبت برای بیماران hiv مثبت در البرز فعال هستند.

حیدری با اشاره به توانمندسازی به عنوان یکی از شعارهای سال بهزیستی گفت: در حوزه توانمندسازی و اشتغال طیف گسترده ای از جامعه از خدمات بهزیستی بهره مند می شوند که در این حوزه  بیش از ۳۸ میلیارد تومان تسهیلات دولتی در اختیار داشتیم که محقق خواهد شد. در حوزه اجتماعی زنان سرپرست خانوار و  بیش از 16 هزار خانوار تحت حمایت بهزیستی هستند که در راستای اشتغالزایی و ارائه تسهیلات به این قشر گام های مثبتی برداشته شده است.  

وی همچنین بر لزوم افزایش مشاکت بخش خصوصی  در راستای ارائه خدمات اجتماعی و کاهش آسیب ها تأکید کرد و افزود: فعال سازی اجتماعی از طریق تشکل های مردمی باید پررنگ باشد و در این راستا   بیش از ۷۱۰ مرکز خصوصی  از جمله مراکز نگهداری و کاهش آسیب در البرز وجود دارد که برای بیش از 4 هزار نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی صورت گرفته است.

مدیر کل بهزیستی استان البرز گفت: بیش از 92 درصد فعالیت های بهزیستی برونسپاری شده که با افزایش مشارکت مردم، زمینه ارتقای سلامت اجتماعی را فراهم کرده است.

گفتنی است این مراسم با اجرای برنامه های فرهنگی، هنری و آموزشی همراه بود ودر حاشیه این مراسم نیز  نمایشگاهی از دستاوردهای مددجویان مؤسسه مادر مهرجویان البرز گستر برپا بود.

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛ آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛
طرح ترنم با هدف توسعه عدالت آموزشی و ارتقای سطح کیفی مدارس کم برخوردار ...
مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز: مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز:
نقشه استراتژی منابع انسانی شرکت گاز استان البرز تا پایان شهریور رونمایی می شود ...
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...