برنامه‌ریزی مقابله با ریزگردهای استان البرز انجام شود

بیش از 3 هزار و 300 واحد صنعتی در البرز وجود دارد

فردیس نیوز استاندار البرز : ریزگردهای استان البرز  آلوده کننده بخشی از پایتخت محسوب می‌شود.

به گزارش فردیس نیوز، سیدحمید طهایی در جلسه شورای اداری استان البرز که با حضور رئیس سازمان محیط زیست در استانداری البرز برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و ابراز تاسف برای فاجعه منا، اظهار داشت: توافق‌ امضا شده اما تحریم‌ها برداشته نشده و معضلاتی که در سال‌های گذشته گریبان دولت و ملت را گرفته بود خود را نشان می‌دهد .

وی با بیان اینکه تلاشگران اقتصادی جهادی فعالیت می‌کنند، افزود: بخش خصوصی و مردم با مدیریت قوی و با اندیشه‌ای مشرف بر مسائل سیاسی و اقتصادی کشور چرخ اقتصاد را به گردش در می‌آورند و اقدامات تاکنون به ‌گونه‌ای بوده که دولت در مهار تورم و جلوگیری از رکود موفق عمل کرده است .

استاندار البرز با اشاره به اینکه امید است سفر ریاست سازمان محیط زیست به البرز برای این استان تحول‌ساز باشد، با اشاره به مشکلات موجود در استان البرز، تصریح کرد: البرز در گذشته جزئی از تهران و حاشیه آن بود که هم‌اکنون صنایع زیادی در آن مستقر شده و باز هم متقاضی زیاد دارد .

وی با بیان اینکه شهرک‌های صنعتی رسمی پر شده و طرح‌های توسعه پیشنهاد و به تصویب رسیده است، گفت: امید است این پیشنهادهایی که برای توسعه مطرح شده، اجرایی و عملیاتی شود .

طهایی با بیان اینکه بیش از 3 هزار و 300 واحد صنعتی در البرز وجود دارد، گفت: این واحدها برای کنترل و نظارت نیازمند ساماندهی است که همراهی سازمان محیط زیست را می‌طلبد .

وی با تاکید بر اینکه برای مبارزه با بیماری اخیر که تهدیدی برای حیات وحش شده بود، اقدامات خوبی در استان صورت گرفت، اظهار داشت: استان البرز از لحاظ سازمانی و مالی نیازمند حمایت است و امور زیربنایی دارای مشکلاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد .

استاندار البرز با اشاره به وجود 2 سد کرج و طالقان که آب شهرستان‌های کرج و طالقان را تامین می‌کنند، گفت: حوزه حفاظت این مناطق یکی از معضلات محسوب می‌شود که دستگاه‌های اجرایی و قوه قضائیه را درگیر کرده است .

وی در مورد ریزگردهای مربوط به استان البرز که بخشی از استان‌های هم‌جوار را گرفتار کرده است، خاطرنشان کرد: این ریزگردها آلوده کننده بخشی از پایتخت محسوب می‌شود که امید است با برنامه‌ریزی مناسب کنترل شود .

طهائی با بیان اینکه مناطق بکر زیادی برای گردشگری طبیعت در استان البرز وجود دارد، یادآور شد: می‌توانیم با همکاری سازمان محیط زیست شاهد تحولات خوبی در استان باشیم .

منبع: تسنیم


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه