بررسی یک آرایش غلیظ

احسانفر:برگزاری سلسله نشست های نقد فیلم در دستور کار حوزه هنری استان البرز

فردیس نیوز - نشست های محتوایی تماشا و نقد فیلم های پر مخاطب سینمای ایران به همت دفتر هنرهای تصویری حوزه هنری استان البرز و با حضور هنرمندان و هنرجویان  عرصه سینمایی استان البرز برگزار میشود.

به گزارش فردیس نیوز ، محمد سجاد احسانفر مسئول دفتر هنرهای نمایشی حوزه هنری استان البرز با اعلام این خبر گفت: این سلسله نشست ها با هدف افزایش سطح دانش تحلیل فیلم  در میان هنرجویان و علاقه مندان عرصه فیلمسازی و همچنین تشویق ایشان به تولید آثار فاخر از حیث تکنیک و محتوا به صورت دوهفته یکبار برگزار و میزبان حضور علاقه مندان این عرصه خواهد بود.

احسانفر در ادامه به تاثیر مهم حضور اساتید هنر سینماییدر میان هنرجویان و علاقه مندان جوان عرصه فیلمسازی تاکید و اضافه کرد: به همین منظور نشست افتتاحیه این سلسله نشست های محتوایی  روز سه شنبه پانزدهم اردیبهشت ماه 94 و از ساعت 15 با حضور استاد "جبار آذین" منتقد و کارشناس سینما و با نمایش فیلم متفاوت "آرایش غلیظ" به کارگردانی حمید نعمت الله و نقد و بررسی این اثر برگزار خواهد شد.

مسئول دفتر هنرهای نمایشی حوزه هنری استان البرز در بخشی دیگر از سخنان خویش توجه به محتوا از جنبه پرداخت صحیح آن را بسیار قابل تأمل دانست و تاکید کرد: اگر محتوایی به صورت مناسب در قالب فرم مورد نیاز خود طرح نگردد چه بسا به جای تأثیر مثبت اثر سوء داشته باشد. لذا پرداختن به موضوعاتی چون مکتب شناسی، تاریخ سینما، ژانرشناسی و سبک شناسی در قالب نشست های تحلیل فیلم، می تواند در بالا بردن توان فیلمسازان جوان در ارائه مطلب مورد نظر اثر بسزایی داشته باشد.

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه