بررسی مشکلات مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان فردیس توسط مسئولین
پرینت
#۴۴٧۶
95/09/16 سه شنبه 09:45

بررسی مشکلات مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان فردیس توسط مسئولین

تأکید فرماندار فردیس بر آموزش شیوه های نوین کشاورزی و تولید محصولات مرغوب

فردیس نیوز - روز دوشنبه طی بازدیدی از مرکز آموزش فنی و حرفه ای فرخ آباد زیبادشت توسط فرماندار، معاونت مالی ، اداری و برنامه ریزی فرمانداری و دهیار فرخ آباد وضعیت این مرکز و راهکارهای کمک به توسعه آموزش و مهارت های فنی آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.  

به گزارش فردیس نیوز، فرماندار فردیس در این بازدید وضعیت این مرکز را با توجه به امکانات و فضای موجود مثبت ارزیابی نموده و بر ضرورت توسعه و افزایش مهارت های فنی و آموزشی این مرکز با جذب بودجه استانی تأکید کرد.

وی همچنین دستیابی به آخرین شیوه های علم و تکنولوژی و  فناوری های نوین کشاورزی را ضروری دانست و افزود: فراگیری و آموزش روش های نوین آبیاری و دانش کشاورزی  علاوه افزایش کیفیت و مرغوبیت محصولات  صرفه جویی در مصرف منابع آب را به دنبال خواهد داشت که باید مورد توجه ویژه اینگونه مراکز قرار گیرد.

حمید احدی گفت: توجه به شیوه های نوین کشاورزی و تولید محصولات مرغوب می تواند فردیس و البرز را به عنوان قطب را صادرات محصولات با کیفیت باغی با توجه به شرایط ویژه آب و هوایی پیش ببرد.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان فردیس گفت : هدف از آموزش فنی و حرفه ای افزایش مهارت و تربیت نیروی متخصص در رشته های مختلف است  و فارغ التحصیلان اینگونه مراکز علاوه بر آموزش تئوری، بصورت ویژه و عملی مهارت های مورد نیاز خود و جامعه را فرا گرفته و بصورت حرفه ای آماده برای اشتغال در رشته های مورد علاقه خود می باشند.

وی افزود : سالانه بیش از 2200 نفر در مرکز آموزش فنی و حرفه ای فردیس آموزش می بینند که اغلب بر اساس بانک اطلاعاتی موجود از فارغ التحصیلان این مرکز به مراکز مختلف صنعتی جویای نیروی کار ماهر معرفی شده و یا در قالب گروه های چندنفره با راهنمایی متخصصان و مشاوران این مرکز به کار مشغول می شوند.

مهندس محسن احمدی گفت: با توجه به قدمت 17 ساله مرکز فنی وحرفه ای فردیس، نیاز به بازسازی در برخی قسمت ها بویژه گلخانه ها در تبدیل پوشش پلاستیکی  به پلی کربنات بمنظور کاهش مصرف انرژی ضروری می باشد. ضمن اینکه ساخت ابنیه جدید و ایجاد فضای مناسب برای آموزش مهارت های مدرن و پیشرفته در این مرکز مورد نیاز است.

وی با بیان اینکه بیش از 54 رشته و مهارت عملی مختلف طی دوره های 2 تا 18 ماهه در مرکز فنی و حرفه ای فردیس آموزش داده می شود گفت: با توجه به نیاز جامعه امروز به تکنولوژی پیشرفته، تلاش میکنیم در بخش کشاورزی علاوه بر آموزش مهارت های مختلف در کاشت، داشت و برداشت، به سمت جایگزینی روش های نوین کشاورزی با روش های سنتی پیش برویم و زمینه جایگزینی کشت نشا با کشت بذر را فراهم کنیم.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای امام خمینی با بیان اینکه امروز کشاورزی یک علم است و کشاورز باید علاوه بر اطلاعات هواشناسی، در شناخت خاک، نوع بستر، بذر، گیاه و غیره اطلاعات کافی داشته باشد، در خصوص مزیت های کشت نشا نسبت به کشت بذر گفت: در کشت نشا با توجه به اطمینان از مرغوبیت گیاه و عبور از مرحله کاشت ، بیش از 99 درصد از نشای زمین به محصول تبدیل می شود.

وی همچنین افزایش حجم محصول، اطمینان از کیفیت و مرغوبیت آن و کاهش خسارات کشاورزان را از دیگر مزایای کاشت نشا عنوان کرد و افزود: در این مرکز آموزش کشت نشا انجام می شود اما فضای مناسب برای این کار در این مرکز وجود ندارد که امیدواریم با حمایت فرمانداری بتوانیم فضای آموزشی این مرکز را توسعه بخشیم.

گفتنی است مرکز فنی و حرفه ای فردیس با آموزش بیش از 54 رشته از جمله تکثیر ماهیان قزل آلا و پرورش ماهیان گرمابی، آکواریومی، زنبور عسل، کشت توت فرنگی، آبیاری قطره ای، سبزیکاری، ورمی کمپوست، دفع آفات و امراض گیاهان زراعی و باغی و بسیاری رشته های فنی و صنعتی نیروهای متخصص را واردبازار کار می کند.

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز سیل مهربانی همکلاسی های البرز
و مشارکت بیش از 700 مدرسه و مرکز آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج ...