بررسی مشکلات ساماندهی سرویس مدارس فردیس و عدم توانایی سازمان همیاری در مدیریت آن
پرینت
#۴۶٠۴
95/10/27 دوشنبه 17:53

بررسی مشکلات ساماندهی سرویس مدارس فردیس و عدم توانایی سازمان همیاری در مدیریت آن

دفتر مجمع خیرین مدرسه ساز فردیس به زودی راه اندازی می شود

فردیس نیوز – صبح امروز 27 دیماه  ششمین نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان فردیس با حضور امام جمعه، فرماندار، معاون سیاسی انتظامی فرمانداری و سایر اعضا در سالن جلسات شهید باهنرآموزش و پرورش این شهرستان تشکیل شد.

به گزارش فردیس نیوز، در ششمین نشست شورای آموزش و پرورش فردیس ضمن بررسی مصوبات جلسات گذشته و ارائه گزارشی در خصوص برگزاری آزمون نوبت اول در مدارس، راهکارهای درآمدزایی و تجاری سازی مدارس  و مشکلات سرویس مدارس در سطح شهرستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این نشست فرماندار فردیس بر برگزاری هرچه باشکوهتر مراسم دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی تأکید کرد و افزود: به فرمایش امام راحل(ره) 22 بهمن یوم الله است و برگزاری مراسمات ویژه این دهه نشانگر عشق و ارادت مردم به انقلاب است. که امیدواریم با تلاش همه دستگاه ها همگام با اقشار مختلف مردم مراسمات ویژه جشن انقلاب را  با مجد و عظمت بیشتری برگزار کرده و بتوانیم در تبیین اهداف انقلاب اسلامی و آرمان های امام خمینی(ره) قدم برداریم.

وی  در ادامه مدیریت متمرکز را کارساز و موفق خواند و مدیریت متمرکز سرویس مدارس و هوشمندسازی آن را ضامن ارتقای کیفیت سرویس دهی و افزایش امنیت دانش آموزان عنوان کرد.

حمید احدی گفت: در هر سیستمی نقایصی وجود دارد که در خصوص سرویس مدارس باید با  همت مدیران محترم در راستای عیب یابی، رفع نقایص، جلوگیری از تخلفات و کاهش مشکلات اقدام شود که با استقلال شورا و شهرداری فردیس نظارت دقیق تری بر عملکرد شرکت های پیانکاری سازمان همیاری صورت خواهد گرفت.

وی همچنین بر اهمیت تشکیل مجمع خیرین مدرسه ساز و ضرورت استفاده ظرفیت خیرین شهرستان تأکید کرد .

فرماندار فردیس با بیان اینکه جداسازی و استقلال آموزش و پرورش شهرستان از طریق فرمانداری در حال پیگیری است گفت: بیش از 14 هزار دانش آموز ناحیه 2 کرج که در حال حاضر تحت پوشش این آموزش و پرورش قرار دارد باید تعیین تکلیف گردد ضمن اینکه در حال حاضر ساختمان آموزش و پرورش خارج از محدوده جغرافیایی و تقسیمات کشوری شهرستان فردیس قرار دارد که امیدواریم با نگاه ویژه و همکاری مسئولین استانی هرچه زودتر شاهد استقلال اموزش و پرورش شهرستان و رفع مشکلات ناشی از عدم تفکیک آن باشیم.

در ادامه این نشست معاون سیاسی انتظامی فرمانداری فردیس بر اهمیت کنترل و نظارت بیشتر بر سرویس مدارس تأکید کرد و افزود: منشأ بسیاری از آسیب های اجتماعی و ناامنی ها برای دانش آموزان و خانواده های آنها از عدم نظارت کافی بر سرویس مدارس است. عده ای با اضافه دریافت ها پول های هنگفتی به جیب می زنند یا  با عدم صلاحیت اخلاقی، امنیت و سلامت جسمی و روحی دانش آموزان را به مخاطره می اندازند.

محمدرضا فلاح نژاد گفت: اغلب خانواده ها از معضلات در خصوص سرویسهای مدارس بدون مجوز  آگاهی ندارند که توجیه و آگاه سازی خانواده باید توسط مدیران مدارس طی جلساتی با مشارکت کارشناسان نیروی انتظامی صورت گیرد. ضمن اینکه صلاحیت فنی خودروها و همچنین صلاحیت فردی رانندگان باید به تأیید مدیران مدارس برسد.

در بخش دیگری از این نشست مدیر آموزش و پرورش شهرستان فردیس از افتتاح دفتر مجمع خیرین مدرسه ساز در سه راه حافظیه جنب مدرسه شهید رحیمی فردیس طی هفته آتی خبر داد و افزود: اعضای شورای آموزش و پرورش شهرستان نسبت به معرفی خیرین به دبیرخانه شورا اقدام نمایند.

وی بر لزوم درآمدزایی و فراهم کردن بستر مناسب برای تجاری سازی مدارس تأکید کرد و گفت: طبق قانون 5درصد از عوارض شهرداری به آموزش و پرورش اختصاص دارد و منبع مناسبی برای کمک به عمران و بهسازی مدارس محسوب می شود که در سال های اخیر به دلیل روند نزولی ساخت و سازها با کاهش این درآمدها برای آموزش و پرورش مواجه بوده ایم.

فرشته فهمیده همچنین ادامه داد: در راستای اقتصاد مقاومتی برخی مدارس سطح شهر با قابلیت ایجاد واحدهای تجاری شناسایی شده که درآمد حاصل از این واحدها می تواند بعنوان منبع درآمدی برای مدرسه قرار گیرد. در مدرسه شهید رحیمی در این خصوص اقدام شده اما امکان دریافت مجوز از شهرداری برای آموزش و پرورش وجود ندارد . امیدواریم با همکاری شهرداران محترم بتوانیم شاهد تصویب ایجاد بنای تجاری 25 الی 30 متر در مدارس در شورای اسلامی شهر و اجرای آن در شهرستان فردیس باشیم.

وی طرح ایجاد بیلبوردهای تبلیغاتی در مدارس واقع در خیابان های اصلی شهر را در راستای درآمدزایی مدارس ارائه داد که مقرر شد این طرح با موافقت اداره کل آموزش و پرورش در شورای عالی آموزش و پرورش استان مطرح و از طریق اولیای دانش آموزان نسبت به اجرای آن اقدام شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان فردیس از اعضای شورا خواست تا پیشنهادات خود مبنی بر درآمدزایی مدارس را تا قبل از جلسه بعدی، به دبیرخانه شورا ارسال نمایند.

وی ساماندهی سرویس مدارس شهرستان فردیس را معضلی برای آموزش و پرورش شهرستان فردیس اعلام کرد و گفت: با توجه به مشکلات سرویس مدارس و عدم توانایی ساماندهی آن از سوی پیمانکاران سازمان همیاری در سال گذشته و با توجه به استقلال فرمانداری شهرستان، با پیگیری های فرمانداری و اعلام به استانداری، کارگروه ماده 18 اجرایی شد و بر اساس آن 11 پیمانکار مشخص و صلاحیت آنها نیز تأیید شد. ودر نهایت به دلیل اینکه آموزش و پرورش فردیس زیرمجموعه شهرستان کرج بوده و باید از طریق سازمان همیاری سرویس مدارس را ساماندهی کند، اجرای آن با مخالفت استان روبرو شد.

وی افزود: با گذشت نیمی از سال تحصیلی تا کنون تنها 15 قرار داد سرویس از سطح مدارس به اداره کل فرستاده شده و از 450 راننده فعال در سطح شهرستان302 راننده متقاضی برچسب هستند که متأسفانه هنوز برچسب به آنها داده نشده است.

فهمیده همچنین به مشکلاتی چون تأخیر در ارسال بخشنامه ها، معرفی پیمانکاران و عدم اجرای هوشمندسازی سرویس ها از سوی سازمان همیاری اشاره کرد.  

 

 

،

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز سیل مهربانی همکلاسی های البرز
و مشارکت بیش از 700 مدرسه و مرکز آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج ...