بحران کمبود فضای آموزشی در مدارس ابتدایی و هنرستان های فردیس
پرینت
#۴٩٧١
96/03/22 دوشنبه 19:21

بحران کمبود فضای آموزشی در مدارس ابتدایی و هنرستان های فردیس

فهمیده : در سال گذشته رشد جمعیت دانش آموزی شهرستان فردیس 7 درصد و معادل 3 هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی است که برای امسال نیز همین روند رشد پیش بینی شده است

فردیس نیوز- مدیر آموزش و پرورش شهرستان فردیس در دهمین نشست شورای آموزش و پرورش که صبح امروز با حضور امام جمعه، فرماندار و سایر اعضا در محل فرمانداری تشکیل شد  از کمبود مدارس فنی و حرفه ای و کار و دانش در شهرستان خبر داد.

به گزارش فردیس نیوز، فرشته فهمیده اظهار داشت: با توجه به مجموع افزایش توسعه سنواتی، آموزش و پرورش شهرستان فردیس در رشته های مختلف هنری، کار ودانش و فنی و حرفه ای رشد قابل توجهی داشته است و با توجه به افزایش متقاضیان این رشته ها با کمبود فضا بویژه در هنرستان های دخترانه مواجهیم.

وی افزود: استفاده از کلیه فضاهای موجود و اضافه کردن هنرستان در ضمیمه مدارس متوسطه نیز مشکل کمبود را جبران نخواهد کرد و بویژه در بخش مرکزی فردیس به احداث هنرستان دخترانه و پسرانه نیازمندیم.

 مدیر آموزش و پرورش شهرستان فردیس  رشد جمعیت دانش آموزی شهرستان را 7 درصد و معادل 3 هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی عنوان کرد و گفت: پیش بینی می شود در سال جاری نیز با رشد 7 در صدی جمعیت دانش آموزی مواجه باشیم که این امر، مسئله کمبود فضای آموزشی را بحرانی تر می کند.

وی عمده ترین مشکل کمبود فضای آموزشی شهرستان فردیس را در مقطع ابتدایی عنوان کرد و ادامه داد: بیشترین مشکل کمبود فضای آموزشی در منطقه ارم است . همچنین درمدارس نوبهار و معلم در اهری نیز تراکم دانش آموزی بسیار بالاست. در فردیس نیز در هر مقطع دو مدرسه مورد نیاز است.

فهمیده گفت: در شهرک وحدت با کمبود فضای آموزشی متوسطه دخترانه مواجهیم. در مدارس مریم و سمیه 4 مقطع بصورت  ضمیمه فعالیت می کنند. در نگارستان متوسطه دوم دخترانه و پسرانه و ابتدایی مورد نیاز است و در مهندسی زراعی با کمبود متوسطه دوم پسرانه روبرو هستیم.

وی ادامه داد: در فرخ آباد طبق تفاهم نامه بنیاد پورکاشانی با آموزش و پرورش ناحیه 3 ، مدرسه ابتدایی این منطقه به فرهنگسرا تبدیل شده و در حال حاضر متوسطه اول ، دوم و ابتدایی در مدرسه فاطمه حجره مشغول به تحصیلند  که قرار شد طی نشستی با حضور امام جمعه ، فرماندار و آقای پورکاشانی درخواست تدمین مکان برای مدرسه ابتدایی مطرح شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان فردیس  تأسیس مدارس شاهد و تیزهوشان در شهرستان را  با توجه به پتانسیل دانش آموزی موجود ضروری دانست و افزود: در حال حاضر مقاطع متوسطه اول و دوم تیزهوشان دخترانه در کرج مستقر هستند و به دلیل کمبود فضای آموزشی شهرستان امکان انتقال این مدارس به فردیس را نداریم.

وی ادامه داد: اغلب مدارس شهرستان جزو بافت فرسوده است و در برخی از مدارس شهرستان به دلیل فرسودگی و یا مشکلاتی دیگر امکان استفاده از آنها وجود ندارد. همچنین عدم وجود مرکز رفاهی و خانه معلم نیز از دیگر مشکلات اموزش و پرورش شهرستان است.

فهمیده گفت: با بیان اینکه حل مشکلات آموزش و پرورش و تأمین زیرساخت های اموزشی نیازمند مشارکت همگانی است گفت: امیدواریم با همت همه جانبه مسئولین، مردم و  خیرین و استفاده از ظرفیت های خیرین بتوانیم نسبت به رفع مشکلات اموزش و پرورش فردیس گام برداریم.

گفتنی است در این نشست افزایش شهریه مدارس غیردولتی با نرخ  12درصد مصوب شد.  

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز سیل مهربانی همکلاسی های البرز
و مشارکت بیش از 700 مدرسه و مرکز آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج ...