با 500 هزار تومان به جای شما امتحان می دهیم

با 500 هزار تومان به جای شما امتحان می دهیم

 این روزها با توجه به آموزش‌های آنلاین و برگزاری امتحانات از راه دور عده‌ای با تبلیغ در فضای مجازی دانشجویان و دانش‌آموزان را

وسوسه می‌کنند که با پرداخت 400 تا 500 هزار تومان از شرکت در امتحان راحت شوند و فردی به جایشان با تضمین قبولی امتحان دهد.

 این افراد علاوه‌بر این کار اقدام به فروش سؤالات امتحانی می‌کنند و در ازای دریافت مبالغی سؤال امتحانات را می‌فروشند، اما با شیوع این تبلیغات و گسترش آنها پلیس فتا وارد عمل شد و به تازگی چند نفر از این متهمان را دستگیر کرده اند.سرهنگ رامین پاشایی درباره افرادی که در فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری از دانشجویان و دانش‌آموزان می‌کنند، گفت: در حال حاضر در فضای مجازی شاهد تبلیغاتی هستیم که افرادی اعلام می‌کنند در ازای دریافت مبلغی (۴۰۰ یا ۵۰۰ هزار تومان) به جای دانشجو یا دانش‌آموز در امتحان شرکت خواهند کرد که بلافاصله کارگروهی در پلیس فتا تشکیل شد تا با تقلب‌های امتحانات که در فضای مجازی رخ می‌دهد، برخورد کنیم. تعدادی از این افراد نیز توسط پلیس فتا شناسایی و تحویل مراجع قضایی شدند.
سرهنگ پاشایی با اشاره به اینکه این اقدام ،مجرمانه بوده و پلیس فتا با چنین تبلیغاتی در فضای مجازی برخورد جدی خواهد کرد، گفت: در خصوص تقلب در امتحانات با وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش همکاری خوبی داریم.
وی با اشاره به اینکه یکی از کلاهبرداری‌ها در فضای مجازی مربوط به فروش سؤالات امتحانی بود، گفت: مشخص شد سؤالاتی که در فضای مجازی برای فروش تبلیغ می‌شوند مربوط به ادوار گذشته بوده و کاملاً کلاهبرداری است.

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه