با پیش بینی و پیش گیری از معضلات، قدردان زحمات کارگران باشیم
پرینت
#٧٠۴١
99/02/19 جمعه 10:05

با پیش بینی و پیش گیری از معضلات، قدردان زحمات کارگران باشیم

گذری کوتاه بر مشکل آب گرفتگی خیابان‌ها و معابر پس از هر بارندگی

فردیس نیوز- یکی ازمباحث مهم مدیریت بحران جمع آوری و ساماندهی آب‌های سطحی در مدیریت شهری میباشد. زمانی این مسئله اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد که مشکل آب گرفتگی خیابان‌ها و معابر پس از هر بارندگی معضلی بزرگ برای شهروندان می شود.


به گزارش فردیس نیوز؛ پیمان مددی، عضو علی البدل شورای اسلامی شهر فردیس، در این خصوص می گوید: مسئله این است که آب راه ها، جوی ها و بطور کلی شبکه هدایت و انتقال آب‌های سطحی، با توجه به دبی نزولات آسمانی و همچنین ظرفیت خود، دیگر توانایی کنترل و انتقال آب‌های سطحی را ندارند و این عدم توازن، سرریز و خروج آب از پیمان مددیشبکه و آب گرفتگی معابر و بروز مشکلات فراوان را برای شهر و شهروندان در پی خواهد داشت.

 

معضلی که در این ایام بهاری خود را بیشتر نمایان می سازد. باران های فصلی و عدم توازن در خروجی آب و میزان بارش ها، شهروندان را کلافه کرده است.

 

مددی با تأیید این مطلب می افزاید: مطالعات زیادی دراین زمینه صورت گرفته است که مهمترین بخش آنها برای کنترل و مهار روان آب در مناطق شهری با محاسبه ی انباشت آب درجریان است که از الزامات تمام مطالعات بوده است. لذا برنامه ریزی، طراحی و اجرای یک سیستم زمان بند، مکان بند که قابلیت شبیه سازی شرایط نزولات جوی جهت پیش بینی و مدیریت این گونه مسائل را داشته باشد بسیار می‌تواند سودمند باشد. یکی از فن آوری هایی که دراین مبحث می‌تواند بازدهی مناسبی داشته باشد بهره گیری از مکانیزم عامل مبنا و شبیه سازی عامل مبنا خواهد بود.

 

وی تصریح می کند: در این مکانیزم ها دو عامل زمان و مکان در کنار یکدیگر و هم‌زمان قابل بررسی (مدل کردن) می‌باشند. در مدل سازی عامل مبنا با بهره مندی از تاثیرات اجزاء به نتایجی کلی می‌توان دست یافت. بنابراین با استفاده از مدل سازی عامل مبنا می توان مکانیزمی با شخصی نمودن نقاط حساس و در معرض خطر و همچنین اعلام هشدار در مواقع ضروری با شبیه سازی شرایط مکانی بارندگی جهت جمع آوری و مدیریت نمودن آب‌های سطحی طراحی و اجرا نمود.

 

به واقع و بر اساس گفته های این منتخب مردم در انتخابات پارلمان شهری، با نتایج حاصل از این تحقیقات می‌توان در حین نزولات آسمانی و یا شبیه سازی آن شرایط، مناطق، معابر و خیابان‌های در معرض خطر را پیش بینی و شناسایی کرده و نسبت به پیشگیری و همینطور اخذ تصمیمات لازم و مواجهه با بحران اقدامات مناسبی را انجام داد.

 

پیمان مددی با اشاره به بارش های اخیر در فردیس و قدردانی از زحمات پرسنل شهرداری، می گوید: شهر فردیس طی این چند بارش اخیر دچار معضلات متعددی در معابر، خیابانها، پل ها و... گردید که با زحمات و فداکاری های عزیزانمان در شهرداری، آتش نشانی و... بطور نسبی برطرف ولی در بارش بعدی زحمات مجددی برای این عزیزان جهت رفع مشکلاتی که در قبل نیز با آن روبرو شده بودند ایجاد نمود.

اگر مدیریت شهر و پارلمان شهرمان با یک تحقیقات از جنسی که عنوان نمودم مشکلات راپیش بینی و پیش گیری و رفع نمایند مجددا شاهد این چنین مشکلات در شهر نخواهیم بود وقشر زحمت کش کارگران شهرداری و پرسنل خدوم آتش نشانی، دچار مشقت مضاعف در این بارش‌ها نخواهند شد.

 

آنچه که مسلم است فردیس شهری با سال‌ها عقب‌ماندگی در سرانه های شهری و رفاهیست و تنها راه جبران آن، استفاده از پتانسیل‌های تحقیقاتی و کارشناسی در تمامی حوزه ها و تلاشی جهادی از سوی مسئولین و تصمیم گیران ارشد شهری خواهد بود.


پیمان مددی

عضو علی البدل شورای اسلامی شهرفردیس

بازرس انجمن حمایت از زندانیان فردیس

رئیس اتحادیه صنف مشاورین املاک فردیس

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
صدای شما تلگرام کانال خبری
پر بازدید ها

  آخرین اخبار البرز
  در آئین افتتاح دو طرح اشتغال روستائی بیان شد؛ در آئین افتتاح دو طرح اشتغال روستائی بیان شد؛
  صندوق کار آفرینی امید حامی تولید و اشتغال روستائی ...
  هشدار مدیرکل بحران استانداری البرز : هشدار مدیرکل بحران استانداری البرز :
  فردا دبی خروجی سد امیرکبیر افزایش می یابد؛ تمهیدات لازم انجام شود ...
  فلاح نژاد تاکید کرد؛ فلاح نژاد تاکید کرد؛
  برنامه ریزی اساسی برای مدیریت آب های سطحی البرز توسط شهرداری ها ضروری است ...
  پیام امام جمعه کرج در پی شیوع ویروس کرونا؛ پیام امام جمعه کرج در پی شیوع ویروس کرونا؛
  دشمنان با سیاه نمایی و جعل اخبار کذب نخواهند توانست جامعه ما را ملتهب کنند / روحیه خود را با ارتباط ...